Nauczyciel angielskiego w szkole specjalnej

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kasia5891
Posty: 5
Rejestracja: 2017-08-08, 10:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Nauczyciel angielskiego w szkole specjalnej

Postautor: kasia5891 » 2017-08-08, 10:16

Witam,
Pod koniec zeszłego roku szkolnego rozpoczęłam pracę w szkole specjalnej na zastępstwo ( pierwsza praca w szkole ). W poprzednim roku ominęły mnie wszystkie sprawy papierkowe ( programy, rozkłady ,podreczniki) . Przyznam, że jest to dla mnie trudny temat. I stąd moja prośba i pytania :) który program wybrać? Jakie podręczniki najlepsze dla uczniów z lekkim w szkole podstawowej? Jakie dokumenty przygotować na początek roku ? Co jest wymagane od nauczyciela ? Chciałabym również rozpocząć awans. Ponieważ od wrzesnia chciałabym poświęcić sie od razu swoim uczniom, mam w olanach przygotować wszystko co możliwe z "papierkowej roboty" juz teraz :) z góry dZiękuję za wszystkie cenne wskazówki :)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Nauczyciel angielskiego w szkole specjalnej

Postautor: linczerka » 2017-08-08, 10:26

1.Przeczytaj statut szkoły - powinien wisieć na stronie szkolnej. Może znajdziesz tam też inne dokumenty.
2.Zorientuj się, jakim programem idziesz. Do niego napisz wymagania edukacyjne.
3.Potrzebne będą plany nauczania do poszczególnych klas.
4.Jeśli to szkoła specjalna, to uczniowie mają IPETy. Poczytaj, co w nich w zakresie Twojego przedmiotu.
5.Dopytaj w szkole o dostosowania, być może będziesz musiała napisać.
6.Zerknij na kierunki polityki oświatowej na ten rok (na stronie ministerialnej wiszą). Zobacz, co możesz pod kątem tych kierunków realizować.
Będziesz wychowawcą?
Resztę może przedmiotowcy podpowiedzą.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

kasia5891
Posty: 5
Rejestracja: 2017-08-08, 10:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel angielskiego w szkole specjalnej

Postautor: kasia5891 » 2017-08-08, 12:18

Dziękuję za podpowiedzi, na pewno się wczytam. Co do wychowawstwa, to nic mi na ten temat na chwilę obecną nie wiadomo :)


Wróć do „Języki obce”