Przyszły nauczyciel

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Lunn00
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-12, 03:32
Kto: student
Przedmiot: Język angielski, Język rosyjski
Lokalizacja: śląskie

Przyszły nauczyciel

Postautor: Lunn00 » 2017-09-12, 03:43

Witam!
Wkrótce rozpoczynam studia. Wybrałem filologię rosyjską i zamierzam wybrać specjalizację nauczycielską z językiem angielskim. Interesuje mnie czy mam szansę zostać lektorem języka angielskiego w szkole prywatnej. W programie studiów jest przewidziana metodyka nauczania języka angielskiego oraz praktyka pedagogiczna (w mniejszym wymiarze godzin niż na filologii angielskiej). Według tego co jest napisane na stronie uczelni po ukończeniu studiów I stopnia otrzymam uprawnienia do nauczania języka rosyjskiego i angielskiego w przedszkolu i szkole podstawowej. Interesuje mnie praca w szkole językowej. Czy mogę być spokojny o możliwość zatrudnia w takiej szkole. Nie interesuje mnie praca w szkole państwowej bo ciężko o etat i widzę przeglądając forum, że jest mnóstwo przepisów i innych niejasnych dla mnie spraw. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przyszły nauczyciel

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-09-12, 11:14

Szkoły językowe (prywatne) kierują się zupełnie innymi przepisami niż szkoły państwowe.

Tylko do woli właściciela zależy, kogo zatrudni.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Przyszły nauczyciel

Postautor: oramge » 2017-09-12, 16:28

Czy możesz być spokojny? Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Tak, możesz być spokojny? Czy nie , nie możesz być spokojny.
Sam zdecyduj!

lewkonia
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-11, 16:19
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przyszły nauczyciel

Postautor: lewkonia » 2017-09-13, 10:19

Nie wiadomo, jaka będzie sytuacja na rynku pracy za 3 lata. Obecnie dużo szkół podstawowych w mojej okolicy szukało nauczycieli języka angielskiego. W takiej szkole masz większą szansę na umowę o pracę z dłuższą perspektywą zatrudnienia, możliwościami awansu zawodowego itp., w szkołach językowych prywatnych mogą być to umowy zlecenia i jeżeli się nie sprawdzisz, to po semestrze lub roku wylatujesz. No i zazwyczaj pracujesz popołudniami. Najlepiej zapytaj o warunki zatrudnienia lektorów w konkretnych szkołach językowych, lub chociaż sprawdź to na ich stronach?

Mój syn uczy się angielskiego w szkole prywatnej we Wrocławiu, która ma już określoną pozycję na tutejszym, a także ogólnopolskim rynku. Ostatnio szukali nowych lektorów, zgłosiło się dużo chętnych, bo oferowali umowy o pracę. Tam najbardziej zwracali uwagę na praktyczną znajomość języka i nawiązywanie kontaktu z dziećmi a nie na papiery (mieli rozbudowane testy językowe, a także sprawdzian umiejętności pedagogicznych). Z tego, co mówiła nam dyrektorka, ze stu osób do tej pracy nadawało się tylko... pięć.

Powodzenia!


Wróć do „Języki obce”