Help VII kl 2h w tyg

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kirina
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-03, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Help VII kl 2h w tyg

Postautor: kirina » 2017-09-24, 06:59

Witam! Od tego roku pracuje w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP. Może ktoś miał styczność z podobną pracą? Mam tylko 2h w tyg język ang w VII kl , a chłopaki nie znają odmiany "to be"...:-( nawet nie wiem jak mam realizować program przy tak małej ilości godz, no i przedewszystkim , jak go dostosować - na własne wyczucie wyrzucić mniej ważne, zostawić bardziej ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Help VII kl 2h w tyg

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-09-24, 09:36

Ja zrobiłbym tak: trzy lub cztery pierwsze godziny "mała presja" na wywołanie zainteresowania. Materiał: wyklejanki ćwiczeń utrwalających na elementarnym poziomie, powtórzenie liczebnika głównego, kolory, opis postaci, proste nagrania typu R/F, zero gramatyki, ćwiczenie kodujące (alfabet), presja na zaangażowanie, stanowcze pochwały za coś udanego, ostre reprymendy za błaznowanie. Powodzenia! 8)
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

kirina
Posty: 9
Rejestracja: 2017-02-03, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Help VII kl 2h w tyg

Postautor: kirina » 2017-09-26, 06:14

Dziękuję bardzo za radę :* Ulżyło i to bardzo :wink: Problem w tym ze mną, że pracowałam zawsze w ambitnych klasach, a tu taki kontrast .... Ale cieszę się , że będę tam uczyć, uwielbiam zdobywać nowe doświadczenie , bo już (muszę przyznać) wkraczała rutyna do mojej pracy :-( A pamiętam nad wejściem na uczelnie moją napis "Jeżeli nauczyciel przestaje się uczyć, to w nim umiera nauczyciel..." Tylko co z egzaminem po 8 klasie? Jak oni go napiszą? Jeżeli ja od 15 lat odbieram wynik mojego ucznia jak moj własny :cry: Dziękuję


Wróć do „Języki obce”