angielski w przedszkolu i I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Emilia11
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-23, 01:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

angielski w przedszkolu i I-III

Postautor: Emilia11 » 2018-04-23, 02:13

Jestem nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. Ukończyłam jednostopniowe studia magisterskie o specjalizacji tłumaczeniowej. Zaraz po studiach ukończyłam kurs pedagogiczny (270 godzin - 120 g. podstawy edukacji, 90 g. metodyka). W dobie wszelkich teraźniejszych zmian w edukacji zastanawia mnie jedna rzecz. Czy ja z takimi kwalifikacjami mogę uczyć w przedszkolu i klasach I-III?. W okolicznych szkołach wielu anglistów na potęgę kończy jakieś podyplomowe studia "Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim". Czy ja błędnie interpretuję rozporządzenie MEN paragraf 12? Wydaje mi się,że zmiany po 2020 roku dotyczą nauczycieli wychowawców, którzy chcieliby uczyć w swoich grupach angielskiego, ale nie filologów. Czy dobrze myślę?

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: angielski w przedszkolu i I-III

Postautor: Łosoś » 2018-04-23, 08:12

Logicznie myśląc, to masz kwalifikacje do nauczania angielskiego w przedszkolu i w klasach 1-3. Ale znam przypadki, w których angliści po filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską zmuszani są do kończena podyplomówek, bo płaci się im za lekcje w przedszkolu jak stażystom (chociaż mają wyższy stopień awansu zawodowego) twierdząc, że "nie mają kwalifikacji, gdyż nie są są absolwentami kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna". Tak, że zgłupiałam doszczętnie w tej materii. Nawet dzwoniłam na uczelnię i uzyskałam odpowiedź, że absolwent filologii ze specjalnością nauczycielką ma kwalifikacje do nauczania angielskiego od przedszkola, ale niektórych organów prowadzących to nie rusza i interpretują sobie przepisy jak chcą. Wszystko zależy od organu prowadzącego szkołę. Zapytaj ich, jak interpretują przepisy.

AsiulaB
Posty: 1
Rejestracja: 2018-07-01, 21:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: angielski w przedszkolu i I-III

Postautor: AsiulaB » 2018-07-01, 22:37

Od IX 2018 będę prowadzić zajęcia z języka angielskiego w grupach przedszkolnych: 3 i 4 latków, 5latków i 6latków. O ile do grupy 6latków mam juz podręcznik i rozkład materiału, to nie bardzo wiem jak poradzic sobie z młodszymi grupami. Podręcznik raczej odpada, ale trzeba pracowac wg jakiegoś rozkładu materiału i na czymś bazować oprócz programu oczywiście. Czy ktoś z Państwa będzie się zmagać z podobnym wyzwaniem, a może pracował już z grupą 5latków?


Wróć do „Języki obce”