Persönlichkeiten

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Persönlichkeiten

Postautor: malgala » 2008-01-14, 18:42

gościć może, pisać nie

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-14, 19:13

No to już dobrze! Przynajmniej nie będzie obrażać innych.

Awatar użytkownika
kto_to_wie
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-14, 22:49

Re: Persönlichkeiten

Postautor: kto_to_wie » 2008-01-14, 22:54

malgala pisze:gościć może, pisać nie


dzieki malgala, ale ostrzezenie za niski poziom dyskusji? :D o kurcze, pisze spod biurka :)
co to za fajne ostrzezenie? :) i dlaczego ja jako jedyny je otrzymalem, a watek nie na temat dalej jest na forum? :shock:
teraz to malgala zadbalas o swoje wzgledy u innych forumowiczow. pokazalas klase, zbanowalas siejacego zamet :)

ja forum opuszczam - za jakikolwiek brak konsekwencji w dzialaniu i niski poziom dyskusji. mozecie sie cieszyc, ja za tymi jalowymi postami tesknic nie bede. no i ide poczytac ten slownik ortografii.

no i jeszcze raz dzieki za bana i za mozliwosc czytania niektorych smiesznych wypowiedzi! :)

bye!

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-15, 09:52

No bo poziom dyskusji faktycznie był niski.Może czasami warto zastanowić się dokładnie czy coś napisać???
Malgalo, postąpiłaś słusznie.Tak trzymać!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-15, 17:31

malgala pisze:Uważam, że komentarze do postu Agaty są jednak nie na miejscu. Nie twierdzę, że nie należy zwracać innym uwagi. Wymaga to jednak pewnego taktu, czego zwłaszcza od nauczycieli trzeba wymagać.
Jolly Roger i ugryz, czy jesteście nieomylni? Wątpię. Nietaktowni natomiast jesteście.


Nigdzie nie twierdziłem, że jestem nieomylny.
Jestem zażenowany. Proszę o wskazanie tego braku taktu, bo chętnie się nauczę na przyszłość.
Chciałbym też wiedzieć co sprawiło, że ugryz dostał bana?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-15, 18:01

Naprawdę nie wiesz za co czy tylko udajesz?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-15, 18:16

naprawdę można wskazać konkretny cytat?
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
zmazia
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-02, 23:27

Re: Persönlichkeiten

Postautor: zmazia » 2008-01-15, 21:36

ja sie zgadzam z ugryz'iem i Jelly Roger'em i nie rozumiem dlaczego ugryz dostal banana! jezeli ktos robi blad to nie widze przeciwskazan zeby nie zwrocic tej osobie uwagi i naprawde nie rozumiem dlaczego 'agata' poczula sie tak dotknieta i rozpetala, moim zdaniem, smieszna dyskusje! jako przyszly nauczyciel powinna chyba bardziej panowac nad swoimi emocjami, a nie brac wszystko do serca!

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Persönlichkeiten

Postautor: relicher » 2008-01-15, 22:41

zmazia pisze:ja sie zgadzam z ugryz'iem i Jelly Roger'em i nie rozumiem dlaczego ugryz dostal banana! jezeli ktos robi blad to nie widze przeciwskazan zeby nie zwrocic tej osobie uwagi

Tak tylko należy kulturalnie zwracać uwagę, a nie w stylu " pisać nie umiesz".
zmazia pisze:moim zdaniem, smieszna dyskusje!

Tylko przez ugryza, lepiej nie idź w jego ślady!
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-16, 00:26

relicher pisze:
zmazia pisze:ja sie zgadzam z ugryz'iem i Jelly Roger'em i nie rozumiem dlaczego ugryz dostal banana! jezeli ktos robi blad to nie widze przeciwskazan zeby nie zwrocic tej osobie uwagi

Tak tylko należy kulturalnie zwracać uwagę, a nie w stylu " pisać nie umiesz".


Wielce szanowny panie. Zupełnie mija się pan z prawdą. Na dodatek czuję się dogłębnie urażony gdy jestem traktowany tak przedmiotowo, że pisze się o mnie w masie ogólnej nie bacząc na mą indywidualną wrażliwość. Na dodatek popełniając drobne faux pas uogólnienia suponuje mi pan przewiny, których nie dokonałem.
Z żalem się oddalam, bo mną jakiś spazm szalony targa.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Persönlichkeiten

Postautor: monia58 » 2008-01-16, 10:24

zmazia pisze:ja sie zgadzam z ugryz'iem i Jelly Roger'em i nie rozumiem dlaczego ugryz dostal banana! jezeli ktos robi blad to nie widze przeciwskazan zeby nie zwrocic tej osobie uwagi i naprawde nie rozumiem dlaczego 'agata' poczula sie tak dotknieta i rozpetala, moim zdaniem, smieszna dyskusje! jako przyszly nauczyciel powinna chyba bardziej panowac nad swoimi emocjami, a nie brac wszystko do serca!

Miałam nie zabierać głosu w tej dyskusji, ale dłużej nie mogę milczeć.
Jako świeży członek tego forum ośmielę się wtrącić swoje trzy grosze do tematu. Mianowicie popełniać błędy jest rzeczą ludzką i każdemu zdarza się je robić, nikt nie jest doskonały i nieomylny :P Uwagę można, a nawet trzeba zwrócić, ale w sposób kulturalny i z taktem. Obowiązuje nas tu wszystkich netykieta, której należy przestrzegać. Poza tym nie widzimy się i to co napiszemy może być różnie odebrane przez różne osoby. Każdy z nas ma inne poczucie humoru, inne rzeczy nas denerwują, drażnią, cieszą, śmieszą itp. Dlatego ważne jest dobieranie słów i minimum kultury oraz taktu. I mam przecież emotikonki, które wyrażają różne emocje :D
Dyskusja nie jest śmieszna, tylko poniżej poziomu inteligentnych i kulturalnych ludzi, za jakich chyba wszyscy chcemy uchodzić :? Co do agaty to nigdzie nie stwierdziła, że ma zamiar zostać nauczycielem :wink: A nauczyciel też człowiek i nie jest ze stali 8)
Acha, jest też coś takiego jak podgląd wiadomości i wtedy można coś poprawić :P przed wysłaniem jej w eter :roll: Proponuję zamknąć temat :geek:

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Persönlichkeiten

Postautor: lieblingin » 2008-01-16, 19:56

łoooo bosze... ludzie co z Wami?? :idea: czasem nauczyciele zachowują sie gorzej niż uczniowie :!: :?: naprawdę trochę więcej empatii i zrozumienia a wszystko byłoby prostsze...
sama jestem i nauczycielką, i studentką, wiec rozumiem obydwie strony. ale nie o to chodzi, bo potrzeba tylko zwykłej, ludzkiej życzliwości... a niektórym jej brakuje.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-16, 22:45

A no własnie... Popieram! Ale jestem takiego zdania jak monia- zamknijmy już ten temat!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-17, 14:33

Jasne pozamiatajmy problem pod dywan. rozmyjmy temat, a ja nadal nie wiem gdzie byłem nietaktowny i gdzie przekroczył granice ugryz. Domagam się odpowiedzi, bo mam wrażenie, że władza zadziałała pod wpływem chwili.
Nie chciałbym paść ofiarą moderatora, który akurat miał słaby dzień
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-17, 16:17

Przecież nie padłeś ofiarą moderatora, chyba trochę przesadzasz! Poza tym wydaje mi się,że wcale nie zamiatamy problemu pod dywan tylko nie chcemy ciągnąć w nieskończoność dyskusji, która właściwie do niczego nie prowadzi. Po co wzajemnie siebie obrażać? Przecież jesteśmy chyba ludźmi na poziomie, prawda?


Wróć do „Języki obce”