Persönlichkeiten

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-17, 17:08

ugryz padł! a ja z nim zostałem wrzucony do wora z etykietką brak taktu.

Ciekawe, że nikt nie chce odpowiedzieć na zdawałoby sie proste pytania, a za to czytam kolejny raz dajmy sobie spokój. To nie jest ważne. Dla mnie jest.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-17, 17:11

To może powinieneś zadać to pytanie moderatorowi?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-17, 17:27

zadałem i tu w temacie i na pw, ale na razie wymownie milczy
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-17, 17:33

To spróbuj zapytać raz jeszcze, albo daj sobie spokój.Po co drążyć ten temat? No chyba,że jest to dla Ciebie bardzo ważne.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Persönlichkeiten

Postautor: malgala » 2008-01-17, 19:16

Jolly Roger pisze:ugryz padł! a ja z nim zostałem wrzucony do wora z etykietką brak taktu

Pomimo zmęczenia i bólu głowy spróbuję przytoczyć przykłady potwierdzające ten brak taktu.


Jolly Roger pisze:Co chcesz przez ta autodeprecjację osiągnąć. Mam cię przytulić?

Jolly Roger pisze:Głupoty piszesz. Nie ma znaczenia czy jesteś studentka czy dyrektorem. W neci mi to jest obojetne za kogo sie podasz choćby samego Ministra.
Jolly Roger pisze:Znam też historię jednego Austriaka, co to w dziecinstwie miał przechlapane, bo chorowity był i w domu go tłukli i mial kompleksy., na dodatek dziadek Żyd i cudem przeżył I wojnę światową. Pod wpływem tych przeżyć napisał jedno z najbardziej znanych dzieł na świecie. Czytelnicy też dostawali po lekturze takiej traumy, że prawie całą Europę zawojowali. Tylko ni wiem czy ten Austriak by ci pasował?

Czy nadal twierdzisz, że nie było to złośliwe?

Jolly Roger pisze:Chciałbym też wiedzieć co sprawiło, że ugryz dostał bana?

Przeczytaj dokładnie wszystkie jego wypowiedzi, to sam zobaczysz czemu dostał ostrzeżenie. A że było to już trzecie na jego koncie, to tylko jego problem.
Szczerze muszę przyznać, że byłam nieco zdziwiona Twoimi komentarzami zabarwionymi nutą złośliwości. Zazwyczaj czytam je z zainteresowaniem. A do jednego worka nie zostaliście wrzuceni. Ostrzeżenia nie dostałeś. Napisałam tylko, że komentarze w tym stylu uważam za nietaktowne.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-17, 20:57

dziękuję za odpowiedź. mam teraz przekonanie, że o banie może decydować kiepski nastrój moderatora. cenna lekcja i ciekawostka. Ale wasz kram.

Co do

Kod: Zaznacz cały

Jolly Roger napisał/a:
Co chcesz przez ta autodeprecjację osiągnąć. Mam cię przytulić?

Jolly Roger napisał/a:
Głupoty piszesz. Nie ma znaczenia czy jesteś studentka czy dyrektorem. W neci mi to jest obojetne za kogo sie podasz choćby samego Ministra.
to złosliwość jest kwestią subiektywną. Dla mnie to było jedynie stwierdzenie faktu, a że fakt jest nieprzychylny innemu userowi to wina tegoż a nie moja.

Kod: Zaznacz cały

Jolly Roger napisał/a:
Znam też historię jednego Austriaka, co to w dziecinstwie miał przechlapane, bo chorowity był i w domu go tłukli i mial kompleksy., na dodatek dziadek Żyd i cudem przeżył I wojnę światową. Pod wpływem tych przeżyć napisał jedno z najbardziej znanych dzieł na świecie. Czytelnicy też dostawali po lekturze takiej traumy, że prawie całą Europę zawojowali. Tylko ni wiem czy ten Austriak by ci pasował?
gdzie tu jest złośliwość względem usera. :shock: przecież to był wpis odnośnie tematu.

co do ugryza to przeczytałem i jego wypowiedzi i wypowiedzi agaty. Ugryz dostał bana, a agata? Moralność kalego?
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
zmazia
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-02, 23:27

Re: Persönlichkeiten

Postautor: zmazia » 2008-01-18, 19:31

dziękuję za odpowiedź. mam teraz przekonanie, że o banie może decydować kiepski nastrój moderatora. cenna lekcja i ciekawostka.


niestety, ale to jest chyba prawda... :( nie rozumiem dlaczego wiekszosc osob na tym forum niepotrzebnie rozdmuchuje pewne kwestie. widze, ze cala reszta osob procz ugryz'ia i Jelly'ego jest bez skazy... Oni juz maja swoje etykietki i domyslam sie, ze kazdy, kto napisze cos niezgodnego z panujacymi tu "zasadami" nie ma szans!

[ Dodano: 18 Styczeń 2008, 18:31 ]
przepraszam, Jolly'ego :)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-18, 19:47

Czy Ty trochę nie przesadzasz?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Persönlichkeiten

Postautor: dushka » 2008-01-18, 20:04

Jestem coraz bardziej zażenowana zachowaniem i wypowiedziami niektórych tu osób. Na forum robi się niesmacznie.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-01-04, 09:26

Dla mnie najważniejszymi postaciami szeroko rozumianego życia kulturalnego w krajach niemieckojęzycznych byli bądź są nimi nadal następujące osobowości:

Hermann Hesse
dr Martin Luther
Andreas Gryphius
Heinz Günther Konsalik
dr Joseph Ratzinger
Johann Sebastian Bach
Michael Willmann
Łukasz Cranach Młodszy
Franz-Josef Strauß
Dieter Noll
Jakob Böhme
prof. dr Eberhard Günter Schulz
Friedrich Wilhelm Nietzsche
Arnold Alois Schwarzenegger
Barbara Rudnik
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Języki obce”