Język niemiecki dla dzieciaków

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: maagdaa » 2008-02-17, 23:13

Czy mieliscie już kontakt z nauką niemieckiego dzieciaków, chodzi mi o wiek przedszkolny, czyli o dzieci, które właściwie nie potrafią jeszcze dobrze czytać i pisać. Jak wziąć się za uczenie języka obcego takiego malucha? W jednym z tematów tu na forum o podręcznikach z angielskiego wyczytałam kilka pozycji książkowych. Szukam po różnych wydawnictwach w internecie i ic nie mogę znaleźć, moze Wy mi pomożecie jakoś? Znacie jakieś ciekawe tytuły nauki języka niemieckiego dla dzieci?
Proszę o pomoc,

Pozdrawiam :*
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: nadia » 2008-02-18, 14:55

Tak z ciekawości chciałam zapytać gdzie to dzieciaczki uczą się niemieckiego? U mnie w okolicy wszędzie w młodszych klasach króluje angielski. Masz szczęście...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: dushka » 2008-02-18, 15:53

Wiesz co, tak samo, jak z angielskim p mówienie, śpiewanie, pokazywanie :) Książki są na zasadzie - pokoloruj i nazwij kolory, nazwij zwierzęta, ponumeruj i nazwij po niemiecku cyfry ;)

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: maagdaa » 2008-02-18, 17:21

A skad wziąć pomysły na takie obrazki czy piosenki? Bo wiem, że do angielskiego jest książka i to nie jedna - np. Bugs. A do niemieckiego, klapa totalna. I pomyśleć, że jesteśmy sąsiadami Niemiec... Jakieś doswiadczenia?
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: dushka » 2008-02-18, 17:52

Przeszukaj Internet.

Słowniczek obrazkowy
http://niemiecki.cp.win.pl/index.php?op ... &Itemid=63

Info o niemieckim dla dzieci:
http://www.zachodniopomorskie.edulink.p ... jecia.html

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: maagdaa » 2008-02-18, 18:49

Wielkie dzięki :* Może skorzystam z tego w jakiś obrazkowy sposób :)
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: nadia » 2008-02-18, 19:49

Moim zdaniem ciekawą pozycją jest podręcznik Ich und du ale to bardziej do klas 1-3.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: malgala » 2008-02-18, 20:18

Myślę, że bardziej powinnaś nastawić się na naukę poprzez zabawę. Nazywanie przedmiotów, kolorów, wyliczanki, piosenki, kolorowanki. Kolorowanki można wyszukać w necie. Możesz rownież wykorzystać książeczki z obrazkami. Słowniczek obrazkowy to dobry pomysł. A co do piosenek, to myślę, że najlepsze byłyby takie, które już znają tylko teraz w języku niemieckim.

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: maagdaa » 2008-02-18, 20:51

Bardzo dziękuję za porady, na pewno się przydadzą i skorzystam :*

Pozdrawiam :*
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: Mina » 2008-02-18, 23:41

Dzieciaki najlepiej uczä sie przez zabawe. Wiem, bo sama tak sie uczylam przebywajäc za granicä. Wiec mozesz sie po prostu z nimi bawic, möwiäc do nich przy tym po niemiecku.
W koncu zapamietajä, ze to jest pileczka, jak jest podaj, rzuc. Zwyczajne gry i zabawy, w jakie bawiä sie dzieci w ich wieku :D

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: maagdaa » 2008-02-26, 14:56

A książka KangooKangoo? Ktoś na niej pracował z dzieciakami? Ponoć fajna, nie widziałam jej, ale ciekawa jestem waszych doświadczeń...
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

agnestal
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-03, 17:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubuskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: agnestal » 2008-04-03, 17:20

Witam!
Ja pracuję w 2 szkołach podstawowych. W jednej uczę w klasach 0-VI a w drugiej I-VI. W kl.0 pracuję z książeczką Kinderland wydawnictwa REA. JEst w niej opowieść zawarta w 11 rozdziałach. Po każdym rozdziale jest piosenka i jakieś ćwiczenie. Najważniejsza jest płyta CD. Książka kosztuje ok. 5zł (zamówienie przez internet). W księgarnaich jest prawie niedostępna i droższa. Mi też ciężko było znaleźć książkę dla zerówki. Mało w niej ćwiczeń, dlatego kseruję różne kolorowanki, puzzle i in. Z dziećmi bawię się np. w ciepło-zimno, pokazywanie przedmiotów rozmieszczonych w klasie, zawiązywanie oczu i dotykanie przedmiotu, zabawy z woreczkiem i powtarzanie słówek itp. Dużo mówimy o bohaterach książki (po polsku) i słuchamy płyty.
Ostatnio mam dostęp do pracowni multimedialnej, ale nie znam żadnych stron internetowych z grami i zabawami on line dla mojej zerówki. Wiem ze takie istnieją , bo miałam o tym na studiach, ale kto wtedy myślał że będzie mu to potrzebne. Może ktoś zna strony z zabawami językowymi dla takich maluchów?

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: misiaczkowe » 2009-02-15, 19:48

Czy ktos z WAS korzysta z "Meine Freunde und ich
Deutsch in der Vorschule" wyd. Langenscheidt ?? Jeśli tak to podzielcie się swoją opinią na ten temat.

Szalona_Krycha
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-22, 23:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: Szalona_Krycha » 2009-02-23, 00:04

Z moimi dziećmi pracuję z KangooKangoo, ponieważ poprzednia nauczycielka pracowała właśnie z tą książką, ale nie jestem nią zachwycona tym bardziej, że mam problem z dostaniem dodatkowych materiałów. Zamówiłam już pół roku temu, a w dalszym ciągu ich nie dostałam.
:?

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: matikasia » 2009-02-23, 21:44

wystarczy nauka przez zabawę, dla tak małych dzieci książki nie są potrzebne, od czasu do czasu można dać jakieś ksero do pokolorowania, ale ogólnie najlepiej się uczą śpiewając i ruszając się


Wróć do „Języki obce”