Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Krulik » 2008-04-17, 11:24

Od września uczę na English Adventure z Longmana, podoba mi się i dzieciom bo każdy unit to inna bajka Disneya i znaja bohaterów :)
Ksiązka i ćwiczenia są w jednym tomie i to tez ułatwia sprawę.

Bobi42
Posty: 19
Rejestracja: 2007-10-27, 22:39

ANGIELSKI W KLASACH 1 - 3 - PIENIĄDZE

Postautor: Bobi42 » 2008-04-20, 13:33

Witam,
Mam pytanie do forumowiczów - nauczycieli j. angielskiego, którzy nauczają tego języka w klasach 1-3 szk. podst., przy czym nauczanie to jest finansowane z rezerwy celowej MEN. Problem w tym, że nie otrzymujemy za te godziny pieniędzy od stycznia 2008. Czy macie gdzieś w Polsce podobne problemy? Poradźcie, jak się zachować? Monitowanie ministerstwa nie przynosi rezultatu. Najprościej byłoby przerwać zajęcia i poczekać do momentu, kiedy ktoś odpowiedzialny się obudzi. Proszę o uwagi i sugestie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-20, 18:40

A gdzie sprawdzić skąd pochodzą pieniądze finansujące moje lekcje angielskiego.
Ja mam tylko taki fajny myk, że angielski w 1-3 do tej pory pochodził z godzin dyrektorskich i w klasach 25+ mialem dzielenie na grupy. Odkąd mam z godziny w ramach obowiązkowego angielskiego od klasy pierwszej. Podziału nie ma i w klasach pierwszej i drugiej mam hardcore 28 osobowych zajęć udających naukę języka obcego.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: motylek8 » 2008-04-20, 19:24

Jak Cię to pocieszy to ja miałam taki hardcore nawet z godzin dyrektorskich, ale jakoś daję radę :) Trochę ciężko przy zabawach, bo za dużo chętnych, a za mało czasu, ale jakoś dzieci się już przyzwyczaiły, że nie w każdej zabawie mogą brać udział.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-20, 22:32

Co to za pocieszenie. Przecież tu nie o mnie chodzi. Ja sobie radę dam tralalalam" tylko o dzieciaki, bo co one za naukę mają. Przecież to masówka. Zdolniejsi ledwo lizną języka, a słabsi nie mają szans na załapanie o co chodzi, bo się po wielokroć nie sklonuję.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: motylek8 » 2008-04-21, 14:35

Moje dzieciaczki jakoś dają radę. Oczywiście są takie, którym ten język ciężko wchodzi, ale większość jednak nie tylko 'liźnie' języka, ale coś jeszcze wynoszą z zajęć. Myślę, że dużo motywacji dają zadania typu 'kilka pierwszych osób, które zrobia poprawnie zadanie, dostanie nagrodę" (np. plusik - w klasach młodszych jest to np. brzuszek od literki B czyli 5). dzieci wtedy chętniej i aktywniej uczestniczą w zajęciach.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-21, 20:43

motylek8 pisze: Myślę, że dużo motywacji dają zadania typu 'kilka pierwszych osób, które zrobia poprawnie zadanie, dostanie nagrodę" (np. plusik - w klasach młodszych jest to np. brzuszek od literki B czyli 5). dzieci wtedy chętniej i aktywniej uczestniczą w zajęciach.


Tak, ale w grupie 12 osobowej łatwiej się przebić, a 28 osobowej to tego plusika zgarniają te same 5 osób i reszta może mieć w nosie tego plusika.

Zreszta nie o to chodzi. chodzi o to, że w dużej grupy aby zapanować nad nią i zrobić porządna lekcję to trzeba nie dwa czy trzy razy więcej energii, ale tak z pięć razy. Po dwóch latach zamiast fruwać po klasie to często płaszczę zad za biurkiem. starzeje się. :oops:
Speakingu czy dramy coraz mniej, za to zaczynają przeważać malowanki.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: ANGIELSKI W KLASACH 1 - 3 - PIENIĄDZE

Postautor: niebo77 » 2008-04-23, 15:19

Bobi42 pisze:Witam,
Mam pytanie do forumowiczów - nauczycieli j. angielskiego, którzy nauczają tego języka w klasach 1-3 szk. podst., przy czym nauczanie to jest finansowane z rezerwy celowej MEN. Problem w tym, że nie otrzymujemy za te godziny pieniędzy od stycznia 2008. Czy macie gdzieś w Polsce podobne problemy? Poradźcie, jak się zachować? Monitowanie ministerstwa nie przynosi rezultatu. Najprościej byłoby przerwać zajęcia i poczekać do momentu, kiedy ktoś odpowiedzialny się obudzi. Proszę o uwagi i sugestie.
Pozdrawiam


do lipca tego roku angielski w 1 i 2 klasach "sponsoruje" ministerstwo. pieniądze powinny być już przekazane do organu prowadzącego. dziwne, że jeszcze nie zapłacili.
u mnie w szkole nie ma z tym żadnego problemu.

Iska
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-22, 19:22
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Pytanie o Boardgames

Postautor: Iska » 2008-05-16, 16:09

Czy ktos moglby powiedziec mi w jakiej pozycji znajde grammatical boardgames dla dzieci od 1-3 klasy szkoly podstawowej?

rene010
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-07, 18:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: rene010 » 2008-06-11, 20:53

alicja24,
Witaj, Alicja mam ten sam problem co Ty w zeszlym roku - muszę wybrac podręcznik do klasy IV i myślałam o Superkids, ale skoro jak piszesz jest on do niczego to może poradzisz mi co wybrać jeśli udalo Ci się zmienic ten podręcznik?

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

uprawnienia: klasy 1-3

Postautor: katty » 2008-08-28, 19:32

Powiedzcie mi, moi drodzy, jak to jest z nauczaniem języka angielskiego w klasach 1-3: czy potrzeba jakichś szczególnych uprawnień? Czy też dyplom np. z anglistyki pozwala uczyć takie maluchy?

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: uprawnienia: klasy 1-3

Postautor: smv » 2008-08-28, 20:31

katty pisze:Powiedzcie mi, moi drodzy, jak to jest z nauczaniem języka angielskiego w klasach 1-3: czy potrzeba jakichś szczególnych uprawnień? Czy też dyplom np. z anglistyki pozwala uczyć takie maluchy?


ja mam licencjat.
ale po ukonnczeniu anglistyki-nie posiadajac licencjata tez mozna uczyc
;)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: katty » 2008-08-28, 21:05

To może inaczej zadam pytanie, bo widzę, że nie jest ono jasne. Jest dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku filologia angielska. Czy z takim dyplomem można uczyć dzieci w klasach 1-3, czy trzeba jeszcze zrobić jakieś dodatkowe COŚ? Otrzymałam dziś informację, iż z takim dyplomem to można tylko klasy IV-IV uczyć i dlatego pytam.

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: smv » 2008-08-29, 07:09

katty pisze:To może inaczej zadam pytanie, bo widzę, że nie jest ono jasne. Jest dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku filologia angielska. Czy z takim dyplomem można uczyć dzieci w klasach 1-3, czy trzeba jeszcze zrobić jakieś dodatkowe COŚ? Otrzymałam dziś informację, iż z takim dyplomem to można tylko klasy IV-IV uczyć i dlatego pytam.


a to dziwne ze po mgr nie chca cie na 1-3 nauczania...ja po lic mam 1-3 i 5 klase w obcenje chwili
moze odejdz do innej skzoly i zobaczysz co ci powiedza no i poczekaj na inne odpowiedzi:)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: katty » 2008-08-29, 08:37

Też mi się wydało to dziwne, dlatego zastanawiam się, czy jest na to jakiś przepis.


Wróć do „Języki obce”