PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

cogito05
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-17, 17:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: cogito05 » 2009-05-17, 20:35

Witam wszystkich. Uczę z podręcznika BUGS, który został wprowadzony przez mojego poprzednika i bardzo się cieszę, że mam możliwość zmiany. Może nie jest to najgorszy podręcznik, ale cóż można powiedzieć o książce, którą skończyłam przerabiać z dzieciakami już początkiem maja (a gdzie jeszcze półtora miesiąca). Wcześniej uczyłam z ENGLISH ADVENTURE i tam było 8 rozdziałów a tu jest 6! Poza tym jeśli chodzi np. o nazwy produktów spożywczych to dzieci w II kl. uczą się w zasadzie 5 takich nazw. Moim zdaniem lepiej jest mieć trochę więcej i zrezygnować z czegoś niż później szukać i kserować, albo marnować czas na powtarzanie tego samego.

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-19, 15:28

teacher123 pisze:agasyp: Czy pracujesz w Macmillanie?


i mnie narzuca się takie pytanie

cogito05
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-17, 17:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: cogito05 » 2009-05-19, 20:23

Jak mogę pracować w MACMILLANIE skoro napisałam,że nie jestem zadowolona z ich podręcznika (bugs) - jest bardzo, bardzo ubogi i mam zamiar go zmienić. English Adventure to LONGMAN (a nie Macmillan!) i to ta książka jest już o wiele lepsza, choć niestety trochę droga. Zastanawiam się jeszcze nad New Sparks, niestety nie mam możliwości sprawdzenia jej zawartości. Jeśli możecie udzielić jakiejś rady dajcie znać.

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-20, 15:13

Jesli chodzi o program wynikowy każde wydawnictwo posiada taki do każdej książki ułożony "przez siebie". A na pewno Oxford.

Jeśli natomiast chodzi o polecane podręczniki, to trzeci już rok uczę z Winnersów, jestem bardzo zadowolona i nie zamierzam go zmieniać w najbliższym czasie. Wspomniany wyżej był również Sky. Przez 2 lata dawałam korepetycje chłopcu, który w szkole przerabiał Sky a my w domu przygotowywalismy się do zajęć, testów czy projektów. Uważam, że to również wartościowy podręcznik.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: motylek8 » 2009-05-22, 16:24

cogito05 pisze:Jak mogę pracować w MACMILLANIE skoro napisałam,że nie jestem zadowolona z ich podręcznika (bugs) - jest bardzo, bardzo ubogi i mam zamiar go zmienić.

Ta wcześniejsza wypowiedź o Macmillanie była chyba skierowana do innego adresata:)

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Anita@ » 2009-05-22, 17:46

Czy ktoś z Was uczy angielskiego w szkole średniej i ma doświadczenie z nowym repetytorium Longmana? Jak się ono sprawdziło? Ja do tej pory pracowałam na Oxford Excellence, ale się zastanawiam nad zmianą.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-24, 19:04

obserwuje wątek i może przejdziemy na szkoły średnie w dyskusji? :D Macie doświadczenia z podręcznikami do liceum, technikum? Zastanawiam się nad wprowadzeniem Matura Masters (Macmillan) lub Matura Solutions (Longman) i nie wiem kompletnie co wybrać. Macmillan podoba mi sie bo ma układ tematyczny a Solutions troche pomieszany. Proszę o jakieś sugestie jeśli pracowałyście na tych podręcznikach

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2009-05-24, 21:56

My w tym roku będziemy odchodzić od English Adventure, żadnej z anglistek nie pracuje się z nim dobrze, czasem treści są zupełnie zaskakujące, czasem nagle ni z tego ni z owego pojawiają się dość trudne teksty, czasem ćwiczenia ułożone tak, że nie wiadomo, o co chodzi, w testach zaś często pojawiają się pytania o coś, co pojawiło się w danym rozdziale tylko raz, więc lepiej zrobić je po swojemu. Myśleliśmy o Bugs World albo New Sparks ale ciężko jest wypowiedzieć się na temat książki póki nie sprawdzi jej się "w praniu". Teraz słyszę tutaj negatywne opinie na temat "bugsów"... A jak się "sparksy" sprawują?

Ewcia85
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-24, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Ewcia85 » 2009-05-25, 08:05

witam Wszystkich:) Również zamierzam zmienić książke w 1-3 SP jednak mam dylemat na co??? rozważam New sparks i English adventure jednak nie wybór trudny:/ Z tego co wiem sparks jest sprawdzona ksiażka i duzo szkół z nią pracuje a o english adventure wiem tylko tyle ze dzieci kochaja ta ksiażke dzieki bohaterom z bajek...ale czy nie jest to zbyt bajkowe??? Czy moglby sie ktos wypowiedziec jak sie pracuje z tymi ksiazkami??? Bardzo prosze

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2009-05-25, 17:08

Uwielbiam NEW SPARKS! bogactwo roznorodnych cwiczen, ciekawe slownictwo, idealne na 2 godziny, rodzice nie maja pretensji ze zaplacili za ksiaki a material nie zostal zrealizowany w calosci. w pierwszej klasie "FOREST TALES" dzieciaki uwielbiaj historyjki o wieworce Swish, jezu Rolly'im i sroce Tricky. w starszych klasach pojawiaja sie bardziej powazni bohaterowi, w dodatku rewelacja Teacher's Pack z flashcardami, posterami i pacynka. nie trzeba tracic czasu szukajac i drukujac flashcardow.

do gimnazjum zachwyca mnie Connections duzo Real English, tematy bliskie zainteresowaniom nastolatkow, grammar po polsku, piosneki. duzy nacisk na komunikacje.

i zeby nie bylo ze jestem przedstwicielem Oxfordu (bo zachwalam tlyko ich podreczniki) do szkoly sredniej Matura Success. rewelacyjne przedtawione strategie egzaminacyjne

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-25, 18:40

co do matura succcess to znam dwie szkoły które wprowadziły ten podręcznik w tamtym roku i żałują teraz, bo rzekomo ciężko się z nim pracuje. Czekam na Wasze opinie o Matura Solutions i Matura Masters:)

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2009-05-25, 18:44

owszem duzo trudnego slownictwa, ale z drugiej strony matura to przede wszytskim slownictwo

Ewcia85
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-24, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Ewcia85 » 2009-05-25, 19:42

A czy ma może ktoś porównanie miedzy English adventure a New sparks??? Jak narazie uczę z Hurray( wsip) i jedyne co mogę powiedzieć to to że jest to bardzo ambitna a zarazem trudna książka dlatego też chce ja zmienic. Uczę również w przedszkolu i tam też używałam starter i troche sparksa, więc jeszcze jedno pytanie: co polecacie do nauki maluszków( 4-5 latki) - chodzi mi o nauczanie bezksiazkowe , gdzie szukać ciekawych zabaw i ćwiczeń dla takich dzieci???? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2009-05-25, 20:08

Ewcia85 eslprintables.com rewelacyjna baza worksheets (najpierw trzeba jednak samemu zaladowac jakies sheety). wrzuc w wyszukawarke mess-english albo free printables powinno ci cos wyrzucic. cos ci moge tez na maila przeslac

Awatar użytkownika
lolkak
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-26, 13:07
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: lolkak » 2009-05-25, 21:03

Ja co prawda jeszcze nie uczę, ale mam za zadanie napisać parę sŁów o podręcznikach do nauki angielskiego dla klas 1-3.

Większość poleca, bądź korzysta z podręcznika Sparks. A czy ktoś wie coś o Cool też wyd Oxford??
You'll never walk alone!!


Wróć do „Języki obce”