PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magducha
Posty: 12
Rejestracja: 2009-05-30, 18:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: magducha » 2009-05-31, 21:49

Korzystał ktoś z Hello!? Oglądałam ofertę i wydaje się interesująca. Oczywiście w kl. 1-3

damigo
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-02, 13:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: damigo » 2009-06-02, 14:09

monicaO ja tez wybralem footprints w kl I-III, a w kl IV - VI tez sky high. Moze ma ktos głębsze doświadczenie w pracy z footprintsem? Ja dopiero zaczynam prace jako nauczyciel.
Z Footprintsem natomiast troche juz pracowalem wczesniej i odnioslem pozytywne wrażenie. Ale z checia wyslucham innych opinii... Zastanawialem sie jeszcze nad English adventure ale uznalem ze chyba troche za duzo tam tych bajek. Poza tym cena troche wyzsza no i cwiczenie i ksiazka "w jednym" a bede uczyl w wiejskiej szkole i wiadomo jak to jest...
Co do sky high to wczesniej na praktykach pracowalem ze "sky". Przypadl mi on bardzo do gustu i mam nadzieje ze sky high gorszy nie bedzie

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2009-06-03, 19:12

A ja w 4-6 korzystam z New Friends i jestem zadowolona. Tylko w 4 klasie zaczynam od 2 części - dzieciaki uczą się już angielskiego 3 rok. A jest to szkoła WIEJSKA i nie wiem jak to jestObrazek

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-06-08, 16:16

a oto moje wybory :)

I-III New Sparks (kosztem English Adventure)

IV-VI Sky High

Ponadgimnazjalna - Matura Solutions (kosztem Headway'a)

decyzja zapadła i niech się dzieje co chce:D

Kate13
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-08, 22:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Kate13 » 2009-06-08, 22:59

A ja witam wszystkich i bardzo cieszę się, ze Was tutaj znalazłam :)
Od września zaczynam prace jako nauczyciel języka angielskiego i dziś poinformowano mnie, że do jutra muszę zdecydować się na podręcznik dla klasy IV szkoły podstawowej. No i w tym tkwi mój problem... Nie mam doświadczenia w kwestii podręczników do języka angielskiego, zapoznałam się z nimi, a jakże, na stronach wydawnictw, tylko nic mi to jednak nie dało...
Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś wartościowy i sprawdzony podręcznik? Z punktu widzenia praktyka zawsze wygląda to trochę inaczej... Wiem, ze klasy I-III będą pracowały z podręcznikami wydawnictwa Macmillan i zastanawiam się też czy byłoby dobrze również w klasie IV wybrać pozycje oferowane przez to wydawnictwo? Jak myślicie? Będę bardzo wdzięczna za każdą radeęi wskazówkę.
Pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-09, 17:56

Kate13
Tu jest 8 stron o podręcznikach do j. angielskiego. Najpierw poczytaj. Zauważysz, że każdy ma swoje tytuły i ku temu argumenty.

Obrazki na witrynach wydawnictw niewiele mówią. najlepiej jakbyś mogła się udać do księgarni i sobie pooglądać wtedy sama byś poczuła, który zestaw ci leży. Trzeba patrzeć na zeszyt ćwiczeń i różnorodność zadań, bo czasem podręcznik piękny, a ćwiczenia nudne, nic nie wnoszące.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

fronczewski2008
Posty: 41
Rejestracja: 2008-06-09, 18:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Go for Poland 3

Postautor: fronczewski2008 » 2009-06-09, 21:24

Czy Go for Poland 3 jest przeznaczony do kl. VI. Czu ktos pracował na tym podręczniku? Prosze o opinie o nim.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2009-06-09, 21:35

Pracowałam w poprzedniej szkole na GO! for Poland. W klasie 4 dopiero zaczynali naukę, więc zaczynali od Startera i w klasie 6 mieli część 2. Jeśli zaczynasz 4 klasę od 1 i dzieciaki sobie radzą to 3 jest dla nich odpowiednia. Chociaż moim zdaniem dobrze było by skontaktować się z n-lem gimnazjum jaki poziom wybiera w 1 klasie gimnazjum, bo czasami lepiej więcej czasu poświęcić na podstawowe 3 czasy niż lecieć po łebkach, a potem w gimnazjum uczyć podstaw.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2009-06-09, 21:40

Kate13 pisze:klasy I-III będą pracowały z podręcznikami wydawnictwa Macmillan i zastanawiam się też czy byłoby dobrze również w klasie IV wybrać pozycje oferowane przez to wydawnictwo?
- niekoniecznie. Z jednej strony niby jest to wskazane licząc na pewną kontynuację, podobny układ, sposób przekazywania informacji, ale ja osobiście korzystam z 3 wydawnictw. Macmillan, Oxford i Longman. (W klasie IV - New Friends 2 - Longman). Mam dobry kontakt z wydawnictwami, nie mam problemu z różnymi pomocami, materiałami dodatkowymi i nagrodami.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-06-15, 15:04

a mi przyszedł taki pomysł... Skoro wiele osób twierdzi, że sparksa przerabia się bardzo szybko to może zacznę od New Sparks Starter kilka początkowych rozdziałów wprowadzających (dzieci nie uczyły się w zerówce angielskiego w tym jedna sześciolatka) a później normalnie będę leciała jedynką. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-15, 15:16

Sądzę, że pomysł jest do bani. rodzice cię ukrzyżują jak będziesz co kilka miesiecy wprowadzać kolejną książeczkę (każdy zestaw to koszt ok 40-50,- pln)

Wybierz jeden podręcznik, który najbardziej tobie "leży". Nie ma takiego, którego nie trzeba uzupełniać. Pamiętaj, ze podręcznik to pomoc jedna z wielu, a nie główny element lekcji.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-06-15, 19:21

tzn dzieci oczywiscie by zakupiły normalnie jedynkę a ja bym poprostu na początku wprowadzała im materiał ze startera, xerówki itp
ojj już sama nie wiem jak tu zakombinować. Dotychczas korzystałam z English Adventure i teraz nie wiem czy jak wprowadze New Sparks to nie będzie za trudne dla tej grupy dzieci która będzie (nie miały w zerówce angielskiego i będzie 6latka bez wcześniejszego przedszkola ani zerówki) Pracuję dopiero rok i nie mam takiego doświadczenia jeszcze żeby wyczuć grupę i dostosować podręcznik odpowiedni :(
Nie wiem, może zostać przy tym EA...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-15, 19:31

A dlaczego zmieniasz?? Co ci nie pasuje w EA?

Ja podręcznik (akurat New Sparks) w klasie pierwszej wprowadzam w listopadzie. Dwa miesiące to akuratny czas na korelację z językiem polskim i ćwiczenia z pisania. Przypomnienie cyferek i kolorów. jakieś zabawy na "polubienie pana :mrgreen: i przedmiotu" oraz wprowadzenie w pewien rygor szkolny.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-06-15, 21:03

agat_b1 pisze:nie wiem czy jak wprowadze New Sparks to nie będzie za trudne dla tej grupy dzieci która będzie (nie miały w zerówce angielskiego i będzie 6latka bez wcześniejszego przedszkola ani zerówki)


Pracuję na Sparksach 3 rok i moim zdaniem książka jest tak ułożona (zwłaszcza New Sparks z uwzględnieniem nowej podstawy), że "słabe" dzieci dadzą sobie radę a te, które więcej wiedzą, nie będą sie nudzić.
Dla tych drugich proponuję mieć zawsze w pogotowiu przygotowane kserówki dodatkowych ćwiczeń

Wera666
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-03, 22:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Wera666 » 2009-08-30, 19:50

Hej!

Ja zakładam właśnie szkołę języka angielskiego i mam straszne zamieszanie z podręcznikami. Będę prowadzić bardzo różne kursy, zaczynając od 6-cio latków, i kończąc na osobach dorosłych. Końcówkę sierpnia wykorzystałam na spotkaniach z reprezentantami oraz na udział w konferencjach organizowanych przez wydawnictwa.

Jeśli chodzi o klasy 1-3 podst. do tej pory używałam New English Adventure 1 w klasie pierwszej, nie miałam nawet płyt nauczyciela, ale z podręcznikiem bardzo dobrze mi się pracowało a dzieciaki go uwielbiały. Niestety teraz nie mogę wybrac tego podręcznika, powtarzałby się z podręcznikiem szkolnym dzieci. Zastanawiam się nad Fairyland Express Publishing. Co o tym sądzicie? Zauważyłam, że ten podręcznik nie jest popularny...

Do gimnazjum chcę wybrać Upbeat i połączyć go z repetytorium Macmillana lub Longman. Które repetytorium wg. was lepsze?

Dla liceum może Real Life, nie jest jeszcze aż tak popularny i mam nadzieję, że szybko się nie powtórzy u uczniów w szkole. Zależy mi aby na kursie pracować na innym podręczniku niż w szkole. Do tej pory byłam bardzo przywiązana do Enterprise Express Publishing, jednak książka jest dość stara. Czy uważacie, że należałoby ją zmienić?

Co do osób dorosłych, "Language to go" longmana wydaje się być ok.

Liczę na waszą pomoc, choć wiem, że wybór podręcznika to sprawa bardzo indywidualna. Nie ma podręcznika doskonałego, liczę się z tym, że część materiałów trzeba będzie dokserować.

Pozdrawiam!


Wróć do „Języki obce”