PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kazmirz
Posty: 40
Rejestracja: 2009-09-02, 21:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: kazmirz » 2009-09-21, 08:23

Ano, chyba nie można ich kupić więc psu na budę język sobie strzępię :P . Podobny numer zrobił Longman z serią Sky. Kosmetyczne zmiany, moim zdaniem, po przejrzeniu tej cud nowości, a ze Sky High II nie wyrzucili tych beznadziejnych rapów na jedno kopyto. Brrr!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2009-09-22, 21:11

Tyle, że Sky wciąż jest w sprzedaży niezależnie od tego, że pojawiła się wersja Sky High i można spokojnie działać na starych podręcznikach. tymczasem Sparks sie przemianował na New Sparks (rozbity na podręcznik i zeszyt ćwiczeń) i wycofano starą wersję. Skoro nie ma w oficjalnej sprzedaży to uważam, że nie powinno się narzucać taki podręcznik do nauczania.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: nixia » 2009-10-05, 12:31

Witam! Chętnie KUPIĘ książkę New Sparks 3 i ewentualne dodatki do niej ;) Szukam też książki Project 1 Third Edition.

Jolo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-11, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Podręcznik do kl. 4 SP

Postautor: Jolo » 2009-10-27, 19:08

Witam,

Interesuje mnie z jakich podręczników uczą Państwo w szkole podstawowej w klasie 4 , biorąc pod uwagę,że w klasach 1-3 uczono z New Sparks 1-3. Ja uczę z Project Third Edition 2 ,bo w katalogu piszą,że część nr 1 jest dla osób które przedtem nie uczyły się angielskiego, ale jestem zawiedziona.Podręcznik jest po prostu za trudny, napakowany gramatyką i przeznaczony jak później doczytałam dla klas mających 3 godz. tygodniowo,a moje dzieci mają tylko 2 godz. tygodniowo. Za rok dla przyszłych klas 4-tych na pewno zmienię podręcznik i jestem ciekawa co Państwo proponują.Z New Sparks jestem zadowolona więc będę z nich uczyć w następnych latach. Potrzebuję podręcznika przeznaczonego do 2 godz. tygodniowo dla kl. 4, z wyraźnym podziałem na jednostki lekcyjne, tzn. np: 1 strona = 1 lekcja(Project nie ma wyraźnego podziału). Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i wymianę doświadczeń.

Prawdopodobnie będę uczyć z Project 2 przez 1,5 roku, bo na pewno go nie przerobię w 1 rok ,a i tak nie wszystko będę realizować. A co Państwo proponują w 5 klasie do Project 2, bo na samą myśl o Project 3 dostaję gęsiej skórki i nie chcę zniechęcać dzieci.A może tylko przebrnąć z tym Project 2 do końca klasy 4-tej i zacząć kl.5-tą od nowego, innego podręcznika? Ale jakiego?

1K8
Posty: 25
Rejestracja: 2008-04-29, 18:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: 1K8 » 2009-10-28, 19:40

sky high starter-polecam

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2009-10-29, 16:42

Ja korzystam z New Friends, część 1 pasuje do 2 godzin/tydzień.

Jolo
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-11, 19:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolo » 2009-11-14, 18:16

agat_b1,
Witaj Agato,
Mam do Ciebie pytanko związane z oceną podręcznika z którego uczysz.Ja tak jak i Ty uczę w 1-3 z New Sparks i jestem ciekawa czy w kl. 4-6 Sky High się sprawdza?Czy nie jest za trudny po New Sparks.Ja popełniłam błąd i w kl. 4 wprowadziłam Project 2 3rd edition. Nie wybrałam Project 1 ,bo pisali że to dla dzieci które się wcześniej nie uczyły angielskiego,ale Project 2 jest zdecydowanie za trudny i nie ma jasnego podziału na tematy(tzn. 1 strona = 1 lekcja). Nie mam za dużego wyboru bo u mnie w szkole wymagają podręcznika zgodnego z nową podstawą programową, chociaż klasy 4-6 na razie to nie obowiązuje.
Z góry bardzo dziękuję za opinię.Dodam,że w kl. 4 mam 2 godz. tygodniowo a w 5 i 6 będę miała po 3.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

podręcznik do FCE bez akredytacji MEN?

Postautor: Oinone81 » 2010-02-08, 17:38

Witam,

planuję w przyszłym roku szkolnym wprowadzić podręcznik przygotowujacy do FCE. Spotkałam się z tezą, że podręcznik na tym poziomie (jak i każdy wyższy, przygotowujący do egzaminów respektowanych międzynarodowo) nie potrzebuje akredytacji MEN i wydawnictwa w ogóle się o tę akredytację nie starają.
Czy to prawda?
Czy to znaczy, że mogę wybrać jakikolwiek podręcznik jakiegokolwiek wydawnictwa i po prostu wprowadzić do szkoły?

Będę wdzięczna za PEWNE informacje.

pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-02-09, 06:39

No cóż ograniczając się do pewnych informacji, czyli "czarno na białym", to podręczniki takie miewają numer dopuszczenia, np:

http://www.pearsonlongman.pl/pl/dla_nau ... mnazjalne/

Natomiast z gatunku informacji niepewnych, czyli ze łba tylko, rzekłbym , że w szkole każdy podręcznik używany jako obowiązujący na obowiązkowych zajęciach dopuszczony przez MEN musi być...

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2010-02-09, 16:52

Takie też idee w mojej łepetynie się pojawiły, ale, zamieszanie wprowadziła przedstawicielka jednego z wydawnictw, która stwierdziła, że "[prawdopodobnie] od kilku lat do podręczników egzaminacyjnych nie jest potrzebna akceptacja MEN, ponieważ ich poziom wykracza poza poziom klas w szkołach ponadgimnazjalnych na poziomie rozszerzonym, czyli wykracza poza podstawę programową i poza program. O ile wiem inni wydawcy też nie mają takich akceptacji. "

Jak to 'prawdopodobnie' chcę zamienić na 'na pewno'.

Czekam dalej :-)
może ktoś ma coś pewnego :-)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-02-09, 17:08

Czyli dotyczyło by to jedynie podręczników CPE, bo programy FCE oraz CAE poza program nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych niekoniecznie wykraczają.;)

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Anita@ » 2010-02-25, 18:00

Czy ktoś z obecnych tu nauczycieli uczy angielskiego w liceum? Jestem bardzo ciekawa z jakich podręczników korzystacie i jakie macie o nich opinie.

Bookworm
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-14, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Podręcziki Język Angielski Liceum Matura

Postautor: Bookworm » 2010-03-14, 15:23

Ja osobiście pracuję na Matura Success Longmana. Dobra książka i wiele różnych materiałów. Rewelacyjnie opracowany TB. W rzadko, którym, np. jest zapis nagrań z zaznaczeniem, jakim akcentem mówią speakers. Poza tym sporo gier i zabaw. Worldlist po polsku na końcu. Trochę dziwi mnie obecność form pisemnych na maturę podst. w poziomie INT, gdyż generalnie słownictwo wybiega ten poziom i z reguły realizuje się do mat podst. jedynie PRE-INT.

Jako podręcznik całościowy polecam: Matura Plus wyd MM Publications – mało znany, ale dla mnie bardzo dobry.

Łapucapu
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-27, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Łapucapu » 2010-03-27, 11:59

To mój pierwszy post na tym forum :-)
Witam wszystkich :-)

Przejrzałam cały wątek o podręcznikach. Widzę, że wielu nauczycieli chwali sobie Spraksa (ja również). Jedyna wada jaką zanlazłam w "starym" Sparksie to mało materiału na dwie lekcje tygodniowo.
Chciałam zapytać osoby, które miały do czynienia ze starszą (Sparks) i z nowszą wersją (Sparks new):

Czy widzicie różnicę pomiędzy nimi w zakresie ilości materiału?
Czy obecność zeszytu ćwiczeń i (inna? ulepszona?) wersja podręcznika niwelują problem "niewystarczalności" na cały rok szkolny?

Łapucapu
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-27, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Łapucapu » 2010-03-27, 12:03

P.S. i jeszcze jedno pytanko do osób, które znają oba podręczniki "Sparks new" i "Bugs world" - co lepsze i dlaczego?


Wróć do „Języki obce”