PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

cashmere_me
Posty: 14
Rejestracja: 2010-07-26, 18:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: cashmere_me » 2010-08-05, 15:00

tygrysek83 pisze:I jeszcze chciałam zapytać o Super Kids do klas IV-VI :) jakies opinie?


My w tym roku zrezygnowaliśmy z Super Kids. Zbyt infantylny (bohaterem jest stworek z nieistniejącej krainy- moi 11latkowie traktowali go jako obiekt kpin- dobry jest dla pierwszaków) i niedopracowany (w częściach Starter i 1 jest mnóstwo piosenek, ale po pierwsze są, delikatnie mówiąc, nędzne, a po drugie nie mają żadnej wartości tzn jedynym poleceniem do piosenki jest 'Wysłuchaj'; ślęczałam więc i sama tworzyłam ćwiczenia żeby te piosenki urozmaicić i nadać jakikolwiek sens słuchaniu). Odradzam!

Natomiast od września zaczynamy pracę z Hot Spot i jestem ciekawa jak to będzie wyglądać. Na pewno współpraca z Macmillanem układa się wzorowo, i nie ukrywam, że to też był jeden z czynniów, który zdecydował o tym, ze odrzuciliśmy propozycje innych wydawnictw.

mimek85
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-19, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Starland

Postautor: mimek85 » 2010-11-07, 10:40

Witam, jestem tutaj, na forum, nowa, więc witam serdecznie :-)
Pracuję w SP i gimnazjum, w obu szkołach korzystamy z podręczników Macmillan'a, w SP I-II Bugs World (I, II- moim zdaniem naprawdę fajny podręcznik), IIIkl -SuperWorld (niespecjalnie mi przypadł do gustu [odziedziczony po poprzedniej anglistce]), a w IV,V- Hot Spot, VI SuperKids2 (również mi nie przypadł do gustu). Hot Spot generalnie mi się podoba, fajny, kolorowy, sporo ćwiczeń, ale coś mi w nim 'nie pasi' ;-) jest dość naładowany materiałem, no nie wiem, coś mi nie pasuje w nim ;-)
W każdym razie, ostatnio skontaktowała się ze mną przedstawicielka Express Publishing i przedstawiła mi Starland. Jestem ciekawa, czy ktoś pracował/pracuje na tych podręcznikach? Przeglądałam je dość ogólnie, ale zauważyłam, że jest dość czytelny. Oczywiście przedstawiła mi też Fairyland, ale wydaje mi się on raczej podręcznikiem bardziej dla dziewczyn, poza tym mam w szkole sporo uczniów, którzy ze względu na wyznanie "absolutnie nie będą uczyć się o żadnych wróżkach, elfach, itd" :-/
Rozpisałam się, ech... :-) moje pytanie, krótko: jakie są Wasze opinie o Starland i ogólnie o Express Publishing? Pozdrawiam

Marelka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-09, 11:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Marelka » 2010-11-09, 11:43

Ja klasy I-III uczę na serii English Adventure (Pearson Longman), a IV-VI na Look ( również Pearson Longman) i jestem bardzo zadowolona :) Ale musiałam zrobić sama rozkład planu, bo tamte mi nie przypasowały.

Kiedyś uczyłam na Starland i spodobał mi się, ale zmienili mi książki :( Fairyland, cóż, nadawał by się do mojej szkoły, gdzie 4/5 uczniów to kobietki, ale jednak są chłopcy :)

Bookworm
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-14, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Bookworm » 2010-11-10, 00:15

Ja pracuję na Starlandzie 1 i 2. Coż... pierwszy rok, więc po półroczu ocenię. MOje pierwsze wrażenia...
- bardzo dobre oprogramowanie do tablicy interaktywnej - pracujemy na tym właśnie.
-jeśli chodzi o przygotowanie do polskich szkół - grammar po polsku, wordlist przetłumaczony
- z minusów - jak na mój gust zbyt mało ćwiczeń na poszczególne zagadnienia gramatyczne. Jest teoria ładnie wyłożona, ale przeciętny uczeń ma problemy ze skojarzeniem zagadnienia. Jak wspomniałem - mam to szczęście pracować z tablicą interaktywną, więc braki sobię uzupełniam, ale moim zdaniem sam podręcznik i workbook nie wystarczą.
- Pracuję na Starlandzie 2 z 5 klasą,ale jest zbyt trudny więc radzę Ci mimek85 pozyskaj egzemplarze okazowe przed zakupem ilości konkretnych, gdyż być może Starland 1 trzebaby realizować dłużej niż 1 rok szkolny.
Ogólnie o Express Publishing mam jak najlepsze zdanie jeśli chodzi o materiały - no może trochę za dużo tekstów w książkach, a zbyt mało speakingu (myślę o Access dla gimnazjum)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-11-10, 06:29

Bookworm pisze:ale moim zdaniem sam podręcznik i workbook nie wystarczą.


Nigdy nie wystarczają.

Nauka języka, to nie przerabianie podręcznika. :wink:

mimek85
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-19, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: mimek85 » 2010-11-10, 07:17

Marelka, Bookworm, dzięki wielkie za odpowiedź :-)
Generalnie wydaje mi się, że Express Publishing poprzeczkę stawia wysoko :-) Ale to chyba dobrze :-)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2010-11-10, 14:19

Wszystko zależy od dzieci, z którymi się pracuje i od preferencji nauczyciela. Ważne w wyborze podręcznika, by był ciekawy zarówno dla uczniów, jak i nauczyciela oraz żeby stopień trudności był dostosowany do możliwości ucznia. Ja pracuję obecnie z Hot Spot oraz ze Sky. Hot Spot przypadł do gustu zarówno mi, jak i wszystkim klasom, które uczę, z czego bardzo się cieszę. Ze Sky natomiast się męczymy. Słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat tej książki, jednak mnie nudzi, dla moich uczniów zaś jest zdecydowanie za trudna i musimy kombinować. W młodszych klasach pracowałam z English Adventure i byłam zadowolona z pierwszej części, z drugiej też jako tako, natomiast z trzecią pracuje mi się fatalnie. Wiem, że pozostałym nauczycielkom w mojej szkole również się z nią źle pracuje. Co do Starland, dostałam egzemplarz pokazowy pierwszej części. Jego struktura bardzo się różni od pozostałych książek. Przetestowałam go wyrywkowo na moich klasach i nie zdecydowałam się. Fairyland również testowałam i sprawdziła się moja obawa, że przemówi tylko do dziewczynek. Chłopcy zrywali boki.

madzia198622
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-10, 23:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

advance

Postautor: madzia198622 » 2010-11-10, 23:11

dziendobry prowadze prywatne korepetycje na poziomie advance i poszukuje ksiazki z ktorych moge czerpac cwiczenia z gramatyki na testy.... prosze o podanie kilku pozycji...... dziekuje :)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-11-11, 07:49

W jakim wieku, po co się uczy, jakie testy?

mimek85
Posty: 11
Rejestracja: 2010-06-19, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: mimek85 » 2010-11-11, 09:53

skoro advance to może seria z Cambridge- English Vocabulary in Use, Advanced English Grammar in Use, Test your English Vocabulary...? :-)

madzia198622
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-10, 23:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: madzia198622 » 2010-11-11, 10:54

oj wlasnie to juz przerobilam.... musze miec cos bardziej challenge....... chodzi mi o taki rodzaj opowiadan z lukami ......

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2010-11-12, 09:50

Ja, Madziu, po Twoich dwóch postach zaczynam mieć wątpliwości co do Twoich kwalifikacji do prowadzenia zajęć na tym poziomie.

madzia198622
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-10, 23:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: madzia198622 » 2010-11-12, 10:09

nie rozumiem tego komentarza.... poprostu potrzebuje przystepne opcje na testy ... czy to cos zlego ze lubie duzo robic?? i przedstawiac wiele mozliwosc ??

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2010-11-12, 13:11

Słowo "advance" może być rzeczownikiem lub czasownikiem, Ty używasz go w znaczeniu przymiotnika. W znaczeniu przymiotnika używasz również słowa "challenge". To w kiepskim świetle stawia Twoją kompetencję językową. Kompetencję dydaktyczną zaś stawia pod znakiem zapytania sposób wyrażenia prośby o pomoc - nie określasz ani wieku ucznia, ani celu nauki języka, nie wyjaśniasz, o jakie testy chodzi i to wszystko pomimo bezpośrednich pytań zadanych przez forumowiczów.

madzia198622
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-10, 23:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: madzia198622 » 2010-11-12, 20:41

heh wiesz popatrz troche do slownika........ myslisz ze pozjadalas rozumy a pewnie umiesz sucha teorie.... ja mieszkalam 12 lat w Londynie i studiowalam wiec prosze cie nie rozsmieszaj mnie bo tu tu zaraz padne hehe


Wróć do „Języki obce”