PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bookworm
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-14, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Podręczniki język angielski

Postautor: Bookworm » 2010-03-30, 00:34

Masz racje w obydwu podręcznikach może być mało materiału, z tym gdy w pełni wykorzysta się zabawy i dodatkowe zadania z TB z Sparks to na pewno sę zagospodaruje czas bardziej... Zobacz nowy Footprints Macmillana. My korzystamy w tym roku i jest full zadań. Do tego, oprócz SB i WB jest Portofolio, Song CD i płytka z fajnymi grami na komp dla dzieci...

Łapucapu
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-27, 11:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Łapucapu » 2010-03-30, 18:54

Dzięki za odpowiedź. Nie znam "Footprints", muszę pooglądać :-)

beti18
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-31, 21:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

English Explorer czy Access?

Postautor: beti18 » 2010-03-31, 21:53

Hej,witam wszystkich na forum - właśnie dołączyłam do Was. Od września zmienimy podręczniki. Teraz uczymy w gimnazjum na New Inspiration - koszmar. Wcześniej, gdy zaczęłam pracować w tej szkole były stare Inspiration. Moim zdaniem podrecznik nie jest ciekawy - nudne dziwne dialogi, mało ciekawych ćwiczeń. Myślimy o zmianie na English Explorer lub Access - lub Exam Connection. Czy ktoś uczy na tych podrecznikach - czekam na rzeczowe opinie. Dodam, że od wrzesnia będziemy dysponować tablicą interaktywną - więc oprogramowanie jest dla mnie ważne. Słyszałam,że do Exam Connections jest słabe. Pomóżcie!!!

Bookworm
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-14, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Bookworm » 2010-04-07, 00:30

Pracuje na Access..
rzeczowo;-):
+dużo materiału do przerobienia
+dobrze uczy czytania tekstów
+Exam Skills na końcu każdej części – praktycznie nie trzeba realizować żadnego repetytorium po...
+ gramatyka zrobiona dobrze, ale pod warunkiem, że wybierze się zestaw SB + Grammar a nie WB (moim zdaniem sam SB nie wystarcza by nawet najlepsi pojęli bez ćwiczeń Conditionals (w Access 3)
+ jeśli masz dostęp do ksera – Resource Book osobno – troche gier i sporo testów dodatkowych i ćwiczeń na speaking
+ płyty dla uczniów w zestawie – mogą ćwiczyć słuchanie w domu
+sporo odnośników do internetowych źródeł
- zbyt mało speakingu, jak na mój gust, ale jak pisałem Resource Book nadrabia


Ogólnie polecam zestaw: SB+Grammar+coś do speakingu dodatkowo (tylko co dla gimnazjum, czekam na sugestie...;-) )

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-04-07, 06:35

+ oprogramowanie do tablic interaktywnych

"+dużo materiału do przerobienia" może być "plusem ujemnym" :wink: , ćwiczeń jest dość, nawet tych gramatycznych w WB...chyba, że chce się siedzieć z nosem w książce non-stop ...

Tak więc rozsądne dobranie poziomu podręcznika i rozsądne wykorzystanie tej masy materiału przyniesie korzyści, a urozmaicenie zajęć ponad materiał z podręcznika nie pozwoli się znudzić...byle by wystarczyło na to wszystko czasu.


Tematyka wielokrotnie ciekawa, choć momentami wydawać się może trudna.
No i pamiętać trzeba o dość specyficznym określaniu poziomu nauczania przez Express Publishing :wink:

tylko co dla gimnazjum, czekam na sugestie...


Może Access? :wink:

Bookworm
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-14, 15:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Bookworm » 2010-04-07, 07:41

jak napisałem... "Pracuję na Access...";-) więc jestem zadowolony całościowo...

Odnośnie speakingu mam na myśli coś poza Access jako dodatek, choć w SB oczywiście sporo jest też.
Odnośnie gramatyki w WB jest też, zgadzam się..., ale dopiero realizując Access Grammar czuje się ten "gramatyczny profesjonalizm" z którego autorka Virginia Evans słynie z podręczników do FCE;-) oczywiście subiektywnie rzecz biorąc..

z plusów Access jescze... WORDLIST przetłumaczony na końcu.. i wyjaśniona gramatyka też po polsku...

beti18
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-31, 21:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: beti18 » 2010-04-07, 19:15

DZięki za wszystkie opinie o Access. A czy jest ktoś kto już pracuje na podręcznikach Nowej Ery English Explorer? Czekam na opinie. Widział 1 i 2 - podreczniki i ćwiczenia moim zdaniem rewelacja. Poważnie zastanawiam sie nad wprowadzeniem ich od września. Ale chciałabym poznać opinie osób pracujących na tych podręcznikach.

Kgjhgj
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-07, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Kgjhgj » 2010-04-07, 21:59

witam, również jestem zainteresowana Nową Erą ale Super Star, czy ktoś pracuje z tym podręcznikiem? Proszę o opinie. O English Explorer słyszałam, ale tylko słyszałam, że są rewelacyjne.

lucas05
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-02, 18:55
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

wybor podrecznika jezyk angielski - dylemat

Postautor: lucas05 » 2010-04-13, 20:19

witam ,jestem nowy na forum wiec na wstepie chcialbym sie przywitac. sprowadza mnie do was nastepujace pytanie: stanalem przed koniecznoscia wyboru podrecznika do jezyka angielskiego w gimnazjum ( 1. klasa) dla uczniow rozpoczynajacych nauke tego jezyka ( w szkole podstawowej mieli tylko niemiecki). w zalozeniu maja byc 2 godziny jez angielskiego w tygodniu. macie moze jakies sugestie co do wyboru? odwiedzila mnie przedstawicielka nowej ery i proponowala mi podrecznik English Explorer 1 ale golym okiem widac ze to podrecznik dla dzieci kontynuujacych nauke, czy moze sie myle? z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie. pozdrawiam

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-04-13, 21:12

Z opisu podręcznika i rozkładu materiału widzę, że jest on odpowiedni również dla false beginners.

A w dzisiejszych czasach trudno o tych prawdziwych :wink:

lucas05
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-02, 18:55
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: lucas05 » 2010-04-13, 22:30

bardzo dziekuje za szybka odpowiedz, moze jakies inne sugestie? chcialbym poznac jak najwiecej opinii doswiadczonych kolezanek i kolegow

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: vuem » 2010-04-13, 22:51


lucas05
Posty: 7
Rejestracja: 2009-12-02, 18:55
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: lucas05 » 2010-04-14, 07:56

a co powiecie na serie CAN DO wydawnictwa wszpwn?

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ala.forum » 2010-04-14, 15:09

ile nauczycieli tyle opinii, każdy zaproponuje inny podrecznik, tak myslę.

jesli to poczatkujący uczniowie to polecam Switch into English ( Macmillan), niestety jest tam kilka błędów...

beti18
Posty: 11
Rejestracja: 2010-03-31, 21:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: beti18 » 2010-04-14, 19:09

Moim zdaniem English Explorer 1 jest dla początkujących - jak zresztą każda 1. Oglądałam wiele serii podręczników i wszystkie 1 są na podobnym poziomie. Ja też zastanawiam się nad ENglish Explorer ale 2. W moim gimnazjum młodzież kontynuuje naukę ale ich poziom wiedzy i tak jest niski.


Wróć do „Języki obce”

cron