PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

swierszczu
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-16, 17:44

Format vol. 3

Postautor: swierszczu » 2007-03-16, 17:48

Witam, właśnie zacząłem pracować w szkole i moi uczniowie moją już zakupione książki a są to Format vol. 3, a poprzedni nauczyciel nie zostawił mi ani testów ani książki dla nauczyciela, ponieważ pierwszy raz pracuje z tą książką, czy ktoś z was mógłby mi pomóc i dać mi testy do tej książki ?
Pozdrawiam Hubert

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Format vol. 3

Postautor: Onak » 2007-03-17, 17:09

swierszczu pisze:Witam, właśnie zacząłem pracować w szkole i moi uczniowie moją już zakupione książki a są to Format vol. 3, a poprzedni nauczyciel nie zostawił mi ani testów ani książki dla nauczyciela, ponieważ pierwszy raz pracuje z tą książką, czy ktoś z was mógłby mi pomóc i dać mi testy do tej książki ?
Pozdrawiam Hubert


a CD masz??

Myślę, że najprościej byłoby zadzwonić po prostu do reprezentanta wydawnictwa (tu w tym przypadku chyba Macmillan) i wyjaśnić na czym polega problem: nie masz testów ani teacher's booka i poprosić o wysłanie tych rzeczy na adres szkoły. I gotowe. Sama tak zrobiłam w lutym, miałam podobną sytuację tyle, że brakowało mi CD. :grin:

Hmm..a może ty po prostu jesteś uczniem? i teściki chcesz? :lol: :lol: :lol: Pierwsze co, o czym powinieneś był pomyśleć to właśnie kontakt z wydawnictwem :roll: :roll:

swierszczu
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-16, 17:44

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swierszczu » 2007-03-17, 23:11

Sprawa wygląda następująco.
Zadzwoniłem jeszcze wczoraj do poprzedniego nauczyciela, powiedział mi że w dużej szafie z tyłu klasy będą teacher's book'i jeszcze poprzedniego nauczyciela do wszystkich części Formata oraz dwa Repetytoria.
Fakt vol 1 i vol 2 już w środe znalazłem w biurku a co do 3 to będe musiał zajżeć do szafki. Płytki także są tam prawdopodbnie.
Lecz jeśli chodzi o testy to są jedynie do Format'a 1, 2 oraz niepełne 3 bo gdzieś się zapodziały :???:
Tzn. do vol 3 brakuje pięciu ostatnich Unit'ów i chyba jeszcze Unit'u drugiego, poprzedni nauczyciel mówił że widocznie odbił za mało kopii i musiał dać uczniom ten test z którego kopiował....

Dzwoniłem w tej sprawie do Macmillana. Powiedzieli że aby przesłać te testy musiał bym okazać im dowód zakupu conajmniej 15 sztuk Formata, a oni wtedy wyślą te testy na adres szkoły. Tłumaczyłem że mam pod sobą od połowy tygodnia dwie klasy trzecie i potrzebuje jedynie części testów bo część już jest zrealizowana przez poprzedniego nauczyciela, to stwierdzili żebym je sobie załatwił od innego nauczyciela bo dla nich to nie jest powód żeby wysyłać cały komplet... Tłumaczenie że nie potrzebuje całego kompletu tylko części, oraz że nie muszą mi ich specjalnie wysyłać że wystarczy faksem albo nawet mailem oczywiście nic niedało..
We wtorek mam przeprowadzić zapowiedziany sprawdzian dla 3c z Unitu 7, naszczęście do niego jak zapewniał mnie wczoraj telefonicznie poprzedni nauczyciel jest Test w szafie. A najgorsze jest to że 3d ma w piątek zaplanowany Test z Unitu 8.
Teraz mam możliwość albo odwołać sprawdzian albo znaleźć jakiegoś nauczyciela który uczy z Formata i ma do niego Testy..

Naprawde pierwszy raz w życiu takie cyrki mi się przytrafiły..
Poprzednio gdy zajmowałem stanowisko po jakimś nauczycielu wszystko się znajnowało, a testy były w książeczkach albo w segregatorze..
Aż szkoda mi słów na mojego ówczesnego poprzednika.. :oops:

Bardzo Proszę o Pomoc, to jest naprawde Pilne !!
Proszę pisać na PW jak by ktoś miał możliwość pomocy.. :cry:
Pozdrawiam Hubert

[ Dodano: 2007-03-19, 15:13 ]
Witam,
Tak jak mówiłem, znalazłem książeczki, płytki lecz testów jest tylko część.
Brakuje dokładnie 5 ostatnich Unitów, drugi Unit sie znalazł był w Teacher's Book'u :)

Czy ktoś mogł bym mi pomóc i zeskanować, ewentualnie odbić i jakoś przesłać ?
Zależy mi na tym abym miał conajmniej 8 Unit do Czwartku, bo w Piątek mam robić z niego sprawdzian !

Czekam na odpowiedzi Tutaj albo na PW.


Pozdrawiam Hubert

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Onak » 2007-03-20, 15:31

swierszczu pisze:Dzwoniłem w tej sprawie do Macmillana. Powiedzieli że aby przesłać te testy musiał bym okazać im dowód zakupu conajmniej 15 sztuk Formata, a oni wtedy wyślą te testy na adres szkoły. Tłumaczyłem że mam pod sobą od połowy tygodnia dwie klasy trzecie i potrzebuje jedynie części testów bo część już jest zrealizowana przez poprzedniego nauczyciela, to stwierdzili żebym je sobie załatwił od innego nauczyciela bo dla nich to nie jest powód żeby wysyłać cały komplet... Tłumaczenie że nie potrzebuje całego kompletu tylko części, oraz że nie muszą mi ich specjalnie wysyłać że wystarczy faksem albo nawet mailem oczywiście nic niedało..


To dziwne z ich strony, zwykle wydawnictwu zależy aby utrzymywac dobry kontakt z nauczycielem przedmiotu, od tego w dużej mierze zależy to czy w przyszłym roku również będzie się korzystać z ich podręczników.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie tej sytuacji i to MUSI przejść, mianowicie: dyrektor Twojej szkoły pisze oświadczenie,że uczniowie tej i tej klasy, mają zakupione podręczniki takie i takie. I już - Ty wysyłasz to faksem do Macmillana - gotowe, grzecznie rozmawiasz z reprezentantem. I koniec. Wiadomo jest, że czasem a nawet często uczniowie kupują sobie sami podręczniki, paragon wyrzucają i wtedy pozostaje jako potwierdzenia dla wydawnictwa takie właśnie oświadczenie dyrektora szkoły.

Pozdrawiam

P.S. mlodaa6@tlen.pl - tu jest mail osoby, która ma testy do Format vol 1 (znalezione na ang.pl)

zerknij tez tu: http://www.ang.pl/Testy_do_ForMat1_pre_ ... 26393.html

albo tu: http://www.ang.pl/testy_do_format_vol1_ ... 29910.html

swierszczu
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-16, 17:44

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swierszczu » 2007-03-20, 18:29

Ok, dzięki za te linki ale mają te osoby jedynie testy do 1 i 2..
Chyba będe musiał poprosić dyrektora, ale to z ostateczności :)
Narazie poczekam do konca tygodnia.

Jak ktoś ma możliwość to czekam na pomoc.

Pozdrawiam

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Onak » 2007-03-22, 22:30

No wiesz.. możesz przecież sam ułożyć test..... od razu odwoływać..... :roll:

Robert42
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-08, 20:52

Nowy podręcznik

Postautor: Robert42 » 2007-04-08, 20:58

Witam wszystkich belfrów od anglika. Mam pytanie. Pracuję w gimnazjum korzystając z podręcznika"Click on", który chcę od września zmienić. Ostatnio "wpadł mi w ręce" podręcznik CONNECTION. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie odnośnie tego podręcznika? Proszę o ewentualne opinie.
Pozdrawiam
Robert

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Onak » 2007-04-11, 17:15

Hmm.. ja oglądałam i u nas rozważają zmianę na właśnie Connections, lub Energy choć jak dla mnie żadna rewelacja, za ubogi, za słaby.. mało porządnych tekstów, słownictwo nie za ciekawe i zbyt mało gramatyki.. nie wiem.. jak większość książek teraz do nauki języków zbyt komiksowaty.

Ja myślę nad Click on własnie ... nie wiem....

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2007-08-28, 08:23

Witam,


pracowałam z click on - jest to bardzo trudny,moim zdaniem podręcznik, przede wszystkim dlatego, że jest napakowany słownictwem...Prawda jest taka, że jest to wspaniała książka ale do pracy z osobami na prawdę zmotywowanymi-moi gimnazjaliści kręcili nosem nad słówkami przydatnymi,a co dopiero nad czymś high-flown :-) Zastanów się czy nie będzie Ci szkoda przesiewać podręcznika albo non stop negocjować czego nie trzeba znać... (jest idealny na prywatne kursy językowe,gdy komuś się chce uczyć)

A connections...na mnie wywarł bardzo dobre wrażenie...Pamiętajcie, że podręcznik ma się podobac przede wszystkim dzieciakom, bo tylko jeśli jest dla nich interesujący jest nadzieja, że będa chcieli z niego czerpać :roll:

A my i tak mamy do wyboru niesmiertelne handouty :rotfl:


pozdrowienia z Krakowa!

kameza
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-01, 20:02

Podreczniki w gimnazjach

Postautor: kameza » 2007-09-06, 18:53

Witam,
Czy mozecie mi napisac jakich podrecznikow do j. angielskiego uzywa sie teraz w gimnazjach? Potrzebuje tej informacji do napisania mojej pracy a jestem za granica i nie mam dostepu do polskich szkol. Z gory dziekuje za pomoc.

Kamila

Awatar użytkownika
eve
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-29, 11:33

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: eve » 2007-09-07, 16:20

Ja używam podręcznika English in Mind (Cambridge)
"...tell me what it is that brings me back to you...
tell me what it is, I can't stop loving you..."
TKF

wrzask
Posty: 1
Rejestracja: 2007-10-27, 17:26

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: wrzask » 2007-10-27, 17:30

Ja także używam English in Mind (Cambridge) i mam przy okazji prośbe, jak by mógł mi ktoś wysłać jakiś standardowy test z modułu 1 klasy 3 gimnazjum byłbym wdzięczny mo adres pocztowy @
Ostatnio zmieniony 2007-10-29, 20:45 przez wrzask, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: dushka » 2007-10-27, 17:33

Na forum nie ma św. Mikołajów.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: nadia » 2007-10-28, 09:33

A dlaczego nie pomóc sobie nawzajem jeżeli ktoś dysponuje takim testem i miałby ochotę wysłać? Może jednak św.Mikołaj istnieje?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: dushka » 2007-10-28, 09:37

A dlatego, że Wrzask podał swojego maila, napisał jednego posta i tyle go widzieli. Forum to miejsce wymiany - obustronnej, a nie jednostronnej. A ten użytkownik chce, by ktoś podał mu gotową pracę po prostu, nie zamierza sie udzielać.


Wróć do „Języki obce”