PODRĘCZNIKI - język niemiecki

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: nadia » 2008-02-14, 16:59

Deutsch Aktuell raczej nie polecam.Według mnie schematyczny i trochę nudny.

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-02-14, 21:12

A co odnośnie "Planet" wyd. Hueber?
Czy ktoś ma płyty do tego podręcznika?
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

FindingForever
Posty: 5
Rejestracja: 2008-03-07, 19:17

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: FindingForever » 2008-03-07, 19:27

Jestem w 2 kl. gimnazjum. W szkole uczę się j. angielskiego, ale chciałabym na własną rękę zacząć uczyć się niemieckiego <praktycznie od podstaw> Jaki podręcznik mi polecacie (najlepiej żeby był w komplecie z płytą CD z wiadomych przyczyn). Dodam, że z angielskim radzę sobie bardzo dobrze i jestem ambitna <ehh, cóż za skromność :lol: > i nie przeszkadza mi duża ilość gramatyki (a wręcz przeciwnie, chociaż dobrze byłoby, gdyby słownictwo i komunikacja szły w parze z poziomem gramatyki). Będę wdzięczna za pomoc :D

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-03-07, 19:54

Jeśli chcesz uczyć się sama, bez pomocy nauczyciela, to ja polecam jednak chyba samouczki, których pełno na naszym rynku. Nie wiem który byłby najlepszy..
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

FindingForever
Posty: 5
Rejestracja: 2008-03-07, 19:17

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: FindingForever » 2008-03-07, 20:33

hmmm.. no nie wiem... przejrzałam różne propozycje samouczków w księgarniach internetowych i nie jestem do nich przekonana... Wszystko to wydaje mi się takie...nudne! Ludzie, mimo wszystko mam 15 lat :P A tu co? Na sucho podana gramatyka i niewiele poza tym. Może jednak się mylę? W każdym razie wolałabym "normalny" podręcznik. :)
P.S. U mnie w szkole uczą się z AHA, ale widzę te wasze zachwyty nad Team Deutsch i sama już nie wiem, co mam myśleć. :?

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-03-13, 21:54

Ja mam ucznia na korepetycjach, z którym uczę się od podstaw niemieckiego. Dodam, ze nie uczy sie w szkole na lekcjach. Ja go wprowadzam w ten świat ;) Korzystam z książki DACHfenster i muszę przyznać, że dobrze mi się na niej pracuje. Tobie też ją polecę, z tym, że musisz sobie albo kupić albo jakos załatwić płytę z nagraniami, bo wiadomo, że lepiej uczyć się niemieckiego słysząc wymowę wyrazów. moze Ci być na początku ciężko, ale jeśli bedziesz pytała w razie problemów, to na pewno ktos Ci pomoże :) Pozdrawiam
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

FindingForever
Posty: 5
Rejestracja: 2008-03-07, 19:17

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: FindingForever » 2008-03-14, 16:33

baaardzo dziękuję :D

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2008-04-04, 18:49

Witam. Czy korzystal ktos moze z podrecznika "Pingpong neu" Huebera? Nie doszukalam sie opinii o tym podreczniku, a zaczynam wlasnie z nim prace od wrzesnia. Bylabym wdzieczna za podzielenie sie doswiadczeniem wlasnym lub zaslyszanym o tym programie.
W tej chwili pracuje z "Aha" i nie narzekam. Jest calkiem logicznie zbudowany, cwiczenia zadowalajace. Jasne, ze trzeba czasem z czegos zrezygnowac, cos nieco uproscic, czy urozmaicic, ale gdzie nie trzeba, poza tym od tego jestesmy : )
Pozdrawiam.

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-04-05, 16:04

Pracuję na podręczniku Dachfenster, ale chciałabym jakiegoś urozmaicenia poprzez dodatkowe materiały. Macie jakieś książki, które urozmaicą lekcję, wniosą cos dodatkowego dla ambitniejszych uczniów? Chodzi mi o coś w stylu repetytorium np. wyd. Wagros. Nie wiem czy na początkującym poziomie takie czytanki stamtąd nie będą zbyt trudne. Dla liceum pełno takich dodatkowych materiałów, a co z gimnazjum?
Czekam na tytuły. Pozdrawiam :*
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2008-04-06, 12:59

Wiem cos o pracy z PLANET, o ktory pytalas Maagdaa. Paracuje z nia na kursie od kilku miesiecy. Jak wszystko, ma swoje plusy i minusy.
Tu kladziony jest nacisk na mowe i konstruowanie wypowiedzi. Co jest jej plusem, bo dosc wczesnie dzieci potrafia wypowiadac sie na rozne (mlodziezowe) tematy. Minusem natomiast, jest to, ze zasady gramatyczne sa (choc dosc sensownie) opisane dopiero w osobnych cwiczeniach. Co do samych cwiczen, sa adekwatnie skonstruowane do tematow i maja rozny stopien trudnosci. Dodatkowo, uczen moze przeprowadzac samokontrole tego czego sie nauczyl, poniewaz w cwiczeniach sa do tego testy. Co do nagran: nie sa dlugie i przeladowane, co nie nudzi i jest dobrym przykladem do budowania samodzielnych wypowiedzi, w czym rzeczywiscie pomaga podrecznik.
Generalnie sadze, ze to podrecznik nadajacy sie szczegolnie na kursy, bo w gimnazjum, zwlaszcza teraz (mam na mysli egzaminy), kladziony jest jednak wiekszy nacisk na sama gramatyke. Ale przy odrobnie gimnastyki nauczyciela tzn. wprowadzaniu pojec i wiekszej ilosci cwiczen, da sie przyzwoicie pracowac z tym w szkole.

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2008-04-06, 13:03

A i ponawiam prosbe, dajcie znac, czy wiecie cos o PINGPONGU bardzo prosze.

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-04-06, 14:52

Więc będę musiała zajrzeć do PLANET i stamtąd wyciagnąć jakies ciekawe materiały jako dodatek do DACHfenster... Dziękuję za odpowiedź :)
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2008-04-07, 15:39

Maagdaa, jesli chodzi o dodatkowe zadania dla ambitniejszych, polecam TESTY GRAMATYCZNE Z J.NIEM. DLA SZKOL PODST. I GIMN.- Jadwigi Rosłaniec, wyd. IDEA. Naprawde logicznie ulozone, slownictwo na wskazanym poziomie, poza tym przed kazdym dzialem cwiczen sa noty gramatyczcne, ktore pomagaja przypomniec i usystematyzowac zagadnienia gramatyczne. Naprawde duzo z tego wykorzystuje na lekcjach.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: lieblingin » 2008-06-12, 12:54

a co sadzicie o tym... w podstawówce inna nauczycielka uczy z podręczników der die das, klasy 4,5 i 6
później te dzieciaki przychodzą do gimnazjum ja ucze 1-3 gimn. mi sie podobaja podreczniki DACHfenster ( ze wzgledu na tematy, slowictwo i zawartą gramatykę - najwazniejsze elementy)
podrecznikow der die das nie znam za dobrze,
czy taki "skok" z jednego podrecznika na drugi jest dobry?
czy jest to dobre polaczenie?

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2008-06-12, 20:08

Niestety tak to jest jak sie zmienia szkołę, że jest przeskok z podręcznika na podręcznik. Dachfenster jest na szczęście tak skonstruowany, że jest zarówno dla tych, którzy już umieją coś z jezyka (wtedy jest świetną powtórką) , jak i dla tych którzy rozpoczynają naukę od podstaw.

Co sądzicie na temat Rozmówek praktycznych (lub ilustrowanych) z wyd. Langenscheidt? Chciałabym wprowadzić parę zwrotów na dodatkowych zajęciach z uczniem, którego uczę sama (nie ma języka w szkole, a wyjeżdża za granicę)...
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."


Wróć do „Języki obce”