Kontakt z uczniami przez internet

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Kontakt z uczniami przez internet

Postautor: Katja » 2007-08-26, 18:01

Witam serdecznie,

pewnie to nie nowy pomysł, ale od pewnego czasu mam stałą łączność internetową z moimi uczniami poprzez maila, każdy ma prawo się skonsultować ze mną w sprawach indywidualnych jak np. sprawdzian, prośba o dodatkowe ćwiczenia, a w sprawach grupowych konsultują się ze mną przewodniczący klas. Takie rozwiązanie zredukowało czas czekania na odpwiedź, zaoszczędziło koszty moje (ćwiczenia dodatkowe, musiałam drukować w moim zakresie), uważam, że zdało egzamin.

W tym roku szkolnym, chce iść dalej, moje klasy będą tworzyły grupę, będziemy mięli stały kontakt, wymiana informacji będzie obustronna, szybka. Kilka dni temu wpadł mi w ręce ten program http://www.claroline.net/ i to mnie zachęciło [obawy pozostały, bo to jednak duża odpowiedzialność], ale myślę, że się uda, jestem pełna nadzieji.

Claroline to internetowy system do zdalnego nauczania (Web Based Course Management System). Pozwala on nauczycielom na tworzenie i administrowanie stronami WWW kursów internetowych a także komunikację z uczestnikami szkolenia. Do korzystania z systemu potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa (Explorer, Netscape...). Możliwe jest:
o Publikowanie dokumentów w dowolnym formacie (Word, PDF, HTML, Video...),
o Administrowanie publicznymi i prywatnymi Forami dyskusyjnymi,
o Zarządzanie listą odnośników,
o Zarządzanie użytkownikami i tworzenie grup studentów,
o Opracowywanie ćwiczeń (testów),
o Publikowanie planu zajęć z zdaniami i terminami ich wykonania,
o Wysyłanie ogłoszeń (także przez e-mail),
o Publikowanie prac studentów.



Tu jest instrukcja dla nauczycieli w języku polskim: http://www.claroline.net/dlarea/claroline_manual_teacher_polish.doc


To będzie baza danych [w moim przypadku o języku niemieckim], udało mi się, bo mam osobę, która pomoże mi w sprawach "informatycznych"

Moje pytania: jak Wam się podoba taki pomysł? Macie jakieś doświadczenia tego typu? Proszę o opinie. :D

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Kontakt z uczniami przez internet

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-01-04, 09:28

Dzisiaj można to robić poprzez różne aplikacje dziennika elektronicznego.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Języki obce”