Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
eve
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-29, 11:33

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: eve » 2007-08-30, 10:13

1971wiola, co do pomysłów na 1 lekcję - mam fajny pomysł (już sprawdzony) - fajny szczególnie dla 1 klas. Najpierw wszyscy podają nauczycielowi przymiotniki angielskie określające charakter/osobowość. Nauczyciel zapisuje je na tablicy (jednocześnie daje to już jakiś pogląd na zasób słownictwa uczniów w tej dziedzinie - przważnie podają funny, lazy, crazy i intelligent). Potem każdy uczeń Przedstawia się i podaje 1 przymiotnik go określający, np. I'm Kasia, I'm lazy. Następna osoba, zanim powie to o sobie, musi powtórzyć imię i przymiotnik poprzednika. Kolejna -powtarza wszystkich przed nią, itd. Robi się coraz trudniej (hihi - najgorzej ma ostatnia osoba - a żeby było śmiesznie nauczyciel może na koniec spróbować wymienić wszystkich w klasie) A kto się pomyli odpada - nie może już podać swojego imienia i jest pomijany przez kolejną osobę.
:rotfl:
A w klasach, gdzie już się znają, można zrobić to samo ale z podawaniem 2 przymiotników. Imiona znają ale będą musieli zapamiętywać przymiotniki.
"...tell me what it is that brings me back to you...
tell me what it is, I can't stop loving you..."
TKF

Alicja
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-01, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Alicja » 2007-09-02, 13:10

ja cholender zaczynam prace w 9 klasach od wrzesnia. 1-6 sp i 1-3 gim, i w kazdej trzeba jakos poprowadzic pierwsze godziny, i co tu robic? nie mam duzego doswiadczenia....
noi to az 9 klas, 9 poziomow nauki, w kazdej cos innego , pomozecie?
dare to dream....

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: renati23 » 2007-09-02, 13:16

W tamtym roku byłam w podobnej sytuacji :wink:
tylko ja zaczynałam uczyć 4 różnych przedmiotów na kilku poziomach w 2 klasie początek a w trzeciej kontynuacja ( czyli dwie rózne klasy dwa różne tematy) oprócz tego jeszcze nauczanie indywidualne - musiałam napisać 11 planów wynikowych :roll:
Myślałam że chociaż w tym roku będzie spokój a tu lipa :mrgreen: dostałam 3 kolejne nowe przedmioty :twisted:

Justa
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-06, 10:21

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Justa » 2007-09-06, 14:52

Witam wszyskich :),jestem początkującą nauczycielką jezyka angielskiego, ucze w klasach 1-5sp .Mam problem ze znalezieniem podstaw nauczania w tych klasach, sprawdzałam na stronach MEN ale nic nie mogłam tam znaleść.Mam wielka prosbe czy ktos z was uczył lub uczy w tym roku j. ang w podstawowce i mogłby mi wysłać linka gdzie mogłabym znaleść te podstawy lub przesłać mi je na maila: noleafclover@o2.pl?

tanta
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-06, 16:26

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: tanta » 2007-09-06, 16:29

Hello. Uczę już (dopiero?) 4 rok w gimnazjum w szkole na przedmieściach. Własciwie jest to szkoło półwiejska. Jakich mam uczniów? Fajnych, takich, za którymi tęsknie jak odejdą; i takich, o których mówię i myślę z antypatią. Jednym słowem jak wszędzie. Korzystam z Clik on-ów. Całkiem fajne. W przyszłym roku jednak, z racji tego że Clik on jest juz ciut-ciut przestarzały, zamierzam o 1 klas wprowadzić Blockbuster,

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: martanowakster » 2007-09-06, 16:46

eve napisała : cytuję :"co do pomysłów na 1 lekcję - mam fajny pomysł (już sprawdzony) - fajny szczególnie dla 1 klas. Najpierw wszyscy podają nauczycielowi przymiotniki angielskie określające charakter/osobowość. Nauczyciel zapisuje je na tablicy (jednocześnie daje to już jakiś pogląd na zasób słownictwa uczniów w tej dziedzinie - przważnie podają funny, lazy, crazy i intelligent). Potem każdy uczeń Przedstawia się i podaje 1 przymiotnik go określający, np. I'm Kasia, I'm lazy. Następna osoba, zanim powie to o sobie, musi powtórzyć imię i przymiotnik poprzednika. Kolejna -powtarza wszystkich przed nią, itd. "

eve super pomysł, przeprowadziłam go w klasach gimnazjalnych - pierwszych i w podstawówce w klasach 4,5,6 i bardzo im sie podobało:) oczywisce były wyjątki od reguły jak zawsze ale pomysł na lekcje super, warto skorzystac
a jak wam sie wiedzie na koniec tego pierwszego tygodnia?
pozdrawiam

[ Dodano: 6 Wrzesień 2007, 16:48 ]
a tak na margineie jak robicie te cytaty na biało? ja kliknęłam cytuję i wymazałam kilka zdan ktorych nie chcialm cytowac ale nie podswietliło w biala ramke, czy to dlatego ze wymazalam pierwsze i kilka zdan pod koniec?

Awatar użytkownika
mihauu
Posty: 132
Rejestracja: 2006-03-27, 20:29

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: mihauu » 2007-09-06, 16:51

a tak na margineie jak robicie te cytaty na biało?

Zaznaczasz tekst potem cytowanie selektywne Obrazek i gotowe :)

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: daughter » 2007-09-06, 16:53

Jestem mega zmęczona... Z niecierpliwością czekam na piątkowe popołudnie... i sobotni sen...

mika
Posty: 20
Rejestracja: 2007-08-21, 00:20

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: mika » 2007-09-06, 16:58

Na dzien dobry mojej pracy, dostalam lekcje caloscia klasy, gdyz jeszcze jedna anglistka nie wrocila. Problem w tym ze to grupy na roznych poziomach. Jutro chce przeprowadzic placement test dla tych bardziej zaawansowanych, zybe wiedziec od ktorej czesci podrecznika zaczac.
Macie jakis pomysl czym w tym czasie przez cala lekcje zajac druga czesc klasy, te ktora nie bedzie pisac testu? Niektore osoby, nigdy nie mialy stycznosci z jezykiem...
Bardzo prosze o jakies sugestie:D

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: lieblingin » 2007-09-06, 20:32

może po prostu daj im jakieś ćwiczenia do wykonania, ksera z książek.... takie najprostsze z kursu podstawowego :wink: :roll:

Awatar użytkownika
eve
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-29, 11:33

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: eve » 2007-09-07, 16:11

martanowakster pisze:a jak wam sie wiedzie na koniec tego pierwszego tygodnia?



mam zjechane gardło i cięzko mi się mówi :( mam nadzieję, że odzyskam głos do poniedziałku...
"...tell me what it is that brings me back to you...

tell me what it is, I can't stop loving you..."

TKF

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: martanowakster » 2007-09-07, 17:47

mihau dzieki za pomoc, jestes nieoceniony :mrgreen:

[ Dodano: 7 Wrzesień 2007, 17:50 ]
eve po srodowym dniu - 7 godzin w gimnazjum rowniez nie moglam mowic ale kilka cieplych herbat pomoglo:) :lol: ale powiem Wam drodzy nauczyciele ze u mnie to byl drugi dzien zaledwie i juz gardlo siadlo a co po 30 latach, jak Wy to robicie?

Awatar użytkownika
Monita83
Posty: 161
Rejestracja: 2007-08-08, 20:39

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Monita83 » 2007-09-07, 20:09

Haha... chyba powinniśmy założyć osobny temat dotyczący sposobów na dobry głos i gardło:-) Z pewnoscią przyda się to wielu z nas, zwłaszcza tym młodym i niedoświadczonym (czytaj: mi :rotfl: ) Co prawda, miałam na studiach zajęcia z emisji głosu... ale zawsze przyda się jeszcze jakaś cenna rada... :D Jeśli chodzi o mnie, to na każdej przerwie staram się pić trochę wody mineralnej niegazowanej, by "nawilżyć" gardło, jak sie dużo mówi, to ono szybko wysycha i w ogóle... ale to pewnie każdy wie... Jak na razie- jest ok, ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, więc chętnie skorzystam z Waszych wskazówek, jak się najlepiej z gardełkiem obchodzić ;D

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: daughter » 2007-09-07, 21:43

Nie wiem co wy robicie na tych lekcjach- krzyczycie na swoich uczniów, czy jak? Mnie nigdy gardło od pracy nie bolało a dosyć duzo mówię w ciągu dnia...

Awatar użytkownika
eve
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-29, 11:33

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: eve » 2007-09-08, 12:05

wcale nie trzeba krzyczeć. Ja z natury mam głos donośny, ale jak się mówi ciągle przez ileś godzin (ja mam w tym roku 25h/tyg.), to się mocno gardło obciąża. Najgorzej chyba w podstawówce i gimnazjum, bo ci uczniowie rzadko siedzą cicho.. A tym bardziej po 2 m-cach przerwy gardło się odzwyczaiło.

podobno dobrze też pić kisiel, bo wyścieła ściany gardła. A ja dziś chcę sobie kupić Homeovox - lek homeopatyczny, bo w zeszłym roku mi pomagał.
"...tell me what it is that brings me back to you...

tell me what it is, I can't stop loving you..."

TKF


Wróć do „Języki obce”