Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

alicja23
Posty: 60
Rejestracja: 2007-01-03, 12:48

Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: alicja23 » 2007-01-03, 12:58

Witam wszystkich nauczycieli języka angielskiego,
napiszcie w jakich szkołach pracujecie, na jakich podrecznikach..
ja obecnie prowadze kurs dla dorosłych, ale od przyszlego tyg bede uczyc w gimnazjum, napiszcie jak tam jest!
pozdrawiam

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Onak » 2007-02-17, 17:38

Witaj Alicja!
Ja uczę w gimnazjum już 5 rok i jest ok - nie narzekam - dzieciaki są i fajne i trudne, różne po prostu - jak to dzieci :)

Uczę na książce Adventures (wszystkie poziomy, oprócz intermediate)- i ubolewam, bo to bardzo uboga książka, jeśli masz wymagające dzieciaki, i takie, w które warto inwestować to ta książka niestety nie jest dobrym rozwiązaniem. :(

nodobra
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-15, 19:15

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: nodobra » 2007-03-15, 19:27

Witam! Mam taka prosbe do nauczycieli angielskiego z GIMNAZJUM tylko. Proszę o wypelnienie ankiety dotyczącej nauczania mowienia po ang., którą mozna znaleźć na http://www.ankietka.pl/618/uczenie_mowi ... elsku.html Dziekuje z góry!!!! Monika

mrrooffka
Posty: 14
Rejestracja: 2007-03-14, 22:13

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: mrrooffka » 2007-03-20, 20:25

Hej hej!

Uczę w gimnazjum w dość trudnym rejonie (patologie, bieda, bezrobocie). Praca jest ciężka, bo uczniowie "ciężcy" - niezdyscyplinowani, z brakami w podstawowej wiedzy, zaniedbani. Częśc z nich ma duże kłopoty w czytaniu i pisaniu po polsku, a ja mam ich nauczyć angielskiego... paranoja! Jak pomyślę, że za 2,5 roku obecne pierwsze klasy mają pisać test gimnazjalny ze znajomości języka obcego, włosy podnoszą mi się na głowie.
Uczę z podręcznika "New Hotline" i chociaż nie jestem z niego zadowolona, to wiem, że przez najbliższy czas go nie zmienię - uczniowie odsprzedają sobie rok po roku używane podręczniki, bo na nowe ich nie stać, a część wypożycza je ze szkolnej biblioteki. O bardziej aktualnym treściowo i atrakcyjnym dla ucznia mogę tylko pomarzyć.
Uczy się mozolnie, acz bywają uczniowie wyjątkowi, którzy chcą się uczyć. Gdyby nie to, że grono pedagogiczne jest super, pomyślałabym o zmianie szkoły.

pozdrawiam!

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Onak » 2007-03-20, 22:21

Hmm... Hotline, tez z niego kiedyś uczyłam, nie podoba mi się, za ubogi jak dla mnie, nic porywającego. :) Głupio, że nie za bardzo masz jak pomanewrować z podręcznikami, pozostaje Ci tylko pewnie urozmaicanie zajęć jakimiś kserówkami.. ehh.. :) skąd ja to znam ;)
Pozdrawiam

P.S. Ja uczę z Adventures, ale tez tragedia.. zmieniam w maju na inny, szukam teraz na ajki... hehe.. ;-)

mrrooffka
Posty: 14
Rejestracja: 2007-03-14, 22:13

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: mrrooffka » 2007-03-22, 19:08

Echhhh, zdaje się, że nie mam nawet po co marzyć o zmianie podręcznika... za rok o tej porze będę już bardzo ostro szukać nowej pracy :cry: Właśnie dostaliśmy informację, że szkoła będzie istnieć jeszcze tylko rok...

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Onak » 2007-03-22, 22:26

:( no nic, to życzę powodzenia w takim razie w szukaniu nowej pracy , trzymam kciuki :)

Aguśka
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-10, 12:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Aguśka » 2007-04-10, 13:13

Witam. Uczę w gimnazjum od 5 lat i uczniowie są różni. Jest to wiejskie gimnazjum, więc zdolnych uczniów mam niewielu. Korzystam z ENERGY 1 i 2 dopiero od tego roku szkolnego i jestem bardzo zadowolona. Jest tam mnóstwo możliwości jeśli chodzi o sprawdzenie i doskonalenie wszystkich sprawności: czytania, mówienia, słuchania i pisania. Pozdrawiam :lol:
Aga

Onak
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-17, 17:32

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: Onak » 2007-04-11, 17:13

A jak długię są tam teksty? Ambitne słownictwo? Jak z gramatyką? dużo ćwiczeń??

englishteacher
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-15, 21:23

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: englishteacher » 2007-04-28, 17:58

Chętnie dołączę do wszelkich dyskusji na tym forum, zwłaszcza w gorącym maturalnym okresie. Czy są tu egzaminatorzy Nowej Matury?
nauczycielka z 20-letnim stażem

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: martanowakster » 2007-08-09, 18:41

witam
od wrzesnia zaczynam prace w szkole podstawowej jako anglista
bede tez miec kilka godzin w gimnazjum i ich sie najbardziej boje
jesli macie rady odnosnie utrzymania dyscypliny w klasie dla mlodych nauczycieli chetnie skorzystam:)
ps. jak przeprowadzic pierwsza lekcje zeby byla interesujaca i kosztowala nauczyciela mniej stresu?macie moze jakies przyklady
pozdrawiam

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: akinomka » 2007-08-09, 18:55

"Dzień dobry, nazywam się Marta Nowak :mrgreen: Mam XX lat. Ukończyłam filologię angielską. Mają pasją jest... [itd.] (or "Good morning, my name's Marta Nowak... :P)

A teraz każdy przedstawi się w podobny sposób, tak abym mogła was poznać :mrgreen: "

- trochę mniej przygotowań, stresu i integracja murowana :smile:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: martanowakster » 2007-08-09, 19:11

dzieki akinomka:)
takie proste i logiczne a ja tu wymyslam i wymyslam:)
zastosuje wersje angielska w gimnazjum, w podstawówce rzcaej po polsku:)
a nie sadzisz ze podanie wieku bedzie zbyt prywatne, j amam 23 lata wiec nizebyt wiele doswiadczenia:/

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: akinomka » 2007-08-09, 19:38

martanowakster pisze:a nie sadzisz ze podanie wieku bedzie zbyt prywatne, j amam 23 lata wiec nizebyt wiele doswiadczenia:/


Jeśli chciałabyś aby powiedzieli oni więcej o sobie (zdobyli się na odrobinę zwierzeń) Ty też musisz to zrobić. A tej liczby mogą nawet nie zapamiętać, tacy będą zdziwieni :lol:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.

akinomka
Posty: 276
Rejestracja: 2006-04-13, 10:54

Re: Nauczyciele Języka Angielskiego, łączmy się!!

Postautor: akinomka » 2007-08-09, 23:05

miwues pisze:
martanowakster pisze:nie sadzisz ze podanie wieku bedzie zbyt prywatne

Ja tak sądzę.


I tak się dowiedzą :wink:
Aby zacząć biegać, trzeba najpierw nauczyć się chodzić.


Wróć do „Języki obce”