EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: motylek8 » 2008-03-28, 18:06

Widzę ,że znów mogę się udzielić. Otóż ja mam taką pracownię (niestety gdy przyszłam do mojej szkoły, była zepsuta i mogę z niej korzystac miniej więcej od roku) i ogónie to może być przydatne, ale raczej w podstawówce (jeśli chodzi o listening) bo w gimnazjum wolę nie ryzykować i przyzwyczajać dzieci do słuchawek, gdyż potem na egzaminie mogą przeżyć szok. Mozna ewentualnie ćwiczyć speaking albo jakieś piosenki. Ja jeszcze czasami używam słuchawek, gdy mamy tekst czytany, ale można go też słuchać(2 in 1). Za to z punktu widzenia dzieci, to jest niesamowita frajda i czasami stosuję to też jako formę wynagrodzenia za np. bardzo dobrze napisaną kartkówkę albo sprawdzian.

maranta71
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-28, 18:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

egzamin z j.niemieckiego po gimnazjum

Postautor: maranta71 » 2008-03-28, 19:08

Czy uczeń , dla którego j. niemiecki jest jezykiem dodatkowym (2 godziny tygodniowo)może zdawać egzamin z niemieckiego? Czy tylko z obowiązkowego języka czyli angielskiego? Jeżeli nie ,to laureat konkursu j. niem. musi i tak zdawać angielski. Czyz tak?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: motylek8 » 2008-03-28, 19:12

Poczytaj sobie dokładnie informator na stronie cke, ale z tego co pamiętam, to uczeń zdaje egzamin z języka, który jest obowiązkowy,,a nie dodatkowy. Uczeń może wybrać sobie język, jaki chce zdawać, jeśli 2 języki obce w jego szkole są obowiązkowe. Wszystko dokładnie jets na stronie cke - życzę miłej lektury :P

gosiae75
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-26, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: gosiae75 » 2008-03-28, 19:57

Nie bardzo mogę sobie takie zajęcia wyobrazić, powiem szczerze. mam tylko jedną salę do dyspozycji, więc wszystkie lekcje będę miała przy sprzęcie. Nie wiem czy się decydować na ten zakup, mają to być pieniążki z projektu, co prawda, ale to sporo kasy, żeby później stało nieużywane, sama nie wiem.... Ale obsługa tej maszynerii z punktu widzenia n-la nie jest zbyt trudna, rozumiem? Zauważyłam, że nie ma kabin , jak to bywało kiedyś, także praca w parach czy grupkach jest też możliwa? Warto, czy nie warto.... oto jest pytanie! :)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: motylek8 » 2008-03-28, 20:39

Praca w parach jest możliwa, ale jest ograniczona tylko do osob siedzących obok siebie. Natomiast jesli chodzi o groupwork, to jest mozliwa tylko opcja pół na pół, a nie jak to zazwyczaj bywa kilka grupek. Decyzja nalezy do ciebie, jak juz wspomniałam , ja osobiście wole przeprowadzać na sprzęcie speakingi (względnie reading aloud). Sam listening jets lepszy (moim zdaniem) ze zwykłego magnetofonu, żeby dzieicaki sie przyzwyczajały do pogłosu i innych warunków zewnętrznych. No i jeszcze jeden minus: nie ma możliwości późniejszego przestawiania ławek, które są połączone kablami. Powinnaś zastanowić się, jak często i w jakim celu używałabyś sprzętu i na tej podstawie oceń, czy warto to kupić:)
No i kolejny raz to powiem: dzieciaki są przeszczęśliwe, gdy mogą skorzystać ze słuchawek i mikrofonów. :lol:

gosiae75
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-26, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: gosiae75 » 2008-03-29, 08:45

Dzięki! Pomyślę :)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Jolly Roger » 2008-03-29, 15:16

Wydaje mi się, że podobny efekt można uzyskać w sali komputerowej kupując tylko słuchawki. W necie jest wiele stron z listening'ami, a co poważniejsze podręczxniki mają własne płytki CD i CD-ROm.

Ja sobie wywalczyłem, że raz w tygodniu prowadzę lekcje w sali komputerowej. Tylko mam ograniczenia programowe, żeby korzystać z całego bogactwa. Może więc zamiast pakowac kase w multimedialna klasę dorzucić się do oprogramowania z zastrzeżeniem, że częśc godzin wydzielona będzię dla Twoich lekcji,.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Małgorzata77
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-19, 08:28

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Małgorzata77 » 2008-03-31, 13:01

Hej!
W swojej szkole mam taka pracownię i .... fajnie wygląda, robi wrażenie na rodzicach i gościach ale prawdę powiedziawszy nie korzytam z niej zbyt często, w sumie głównie gdy nie mam pod ręką magnetofonu. Speaking wolę robić bez sprzętu bo wolę żeby cała klasa słuchała gdy poprawiam błędy lub zwracam na coś uwagę docieram do wszystkich. Poza tym uczniowie skupiają się na mówieniu a nie kombinują przy mikrofonach czy też sprawdzają kogo w tym momencie "podsłuchuję".
Pozdrawiam

Mada
Posty: 1
Rejestracja: 2007-08-13, 20:01

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Mada » 2008-03-31, 23:50

Motylku czy mozesz wyslac ten tescik jeszcze i mi (wraz z kluczem)? Szukam tych testów ciągle i zbieram różne, bo chce wyćwiczyć dzieciaki w tego rodzaju sprawdzianach, chociaż egzamin cienko widzę :/ Bedę bardzo wdzięczna! Mój mail: alfa112@wp.pl Znalazłam jeszcze dwa przykładowe arkusze: http://www.macmillan.pl/images/stories/ ... zada_1.pdf
http://www.macmillan.pl/images/stories/ ... n_cz_2.pdf

Małgorzata77
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-19, 08:28

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Małgorzata77 » 2008-04-01, 08:18

Dzięki Mada za linki :)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: motylek8 » 2008-04-22, 12:47

Na stronie macmillana dostępne są też zestawy z nagraniami audio. Wcześniej jednak trzeba wysłać maila z informacją o szkole, w której uczycie i wtedy dopiero dostaniecie hasło otwierające pliki.

Małgorzata77
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-19, 08:28

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Małgorzata77 » 2008-04-24, 13:21

Nowy test ukazał się na stronie mmpublications

gosiae75
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-26, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: gosiae75 » 2008-04-27, 15:15

Witam wszystkich!! Mam stresa giganta. Moje 3 i 2 gimnazjum piszą we wtorek próbny kuratoryjny! Boję się , że ja "dowalą", żeby błysnąć pomysłowością, to dzieciakom ręce opadną... A jeszcze ta presja otoczenia w wiejskiej szkole, koszmar! Polonistom już żyć nie dają po humanistycznym w zeszłym tygodniu... Jak Wy sobie z tym radzicie? Jak do tego podejść ,żeby nie dostać w głowę? W końcu od next year to będzie norma - kwietniowa trauma...

Małgorzata77
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-19, 08:28

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: Małgorzata77 » 2008-04-28, 11:17

Hej Gosia!
Wiem, że łatwo powiedzieć ale głowa do góry. Nasza nauczycielska mentalność: my się zamartwiamya dzieciaki idą "na luzaka". Jest to pierwszy egzamin z języka obcego, ukazało się raptem parę przykładowych arkuszy i tak naprawdę i my i dzieciaki musimy się nieco przestawić i zwracać uwagę na wiadomości i umiejętności, które są sprawdzane na egzaminie.

gosiae75
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-26, 21:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: EGZAMINY GIMNAZJALNE Z JĘZYKA

Postautor: gosiae75 » 2008-05-03, 14:24

Dzięki za wsparcie! Faktycznie, ja się zamartwiałam, a dzieciaki podeszły "lajcikowo", niektóre aż za bardzo :( Sprawdzę, to dam znać jak poszło, ale cudów się nie spodziewam. AAAAAA, no i jak się uporam z robotą to podzielę się wytworem kuratorium kujawsko - pomorskiego! Pa


Wróć do „Języki obce”