gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: Mina » 2008-11-08, 16:48

Czy znacie może jakieś ciekawe gry i zabawy, które można wykorzystać na lekcji języka niemieckiego? :scratch:
Sprawdzałam w księgarniach, ale nie znalazłam niczego ciekawego, jeśli chodzi o język niemiecki. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: Mina » 2008-11-21, 14:17

I nikt nic nie napisał. :( Jak znajdę coś fajnego, to sama wpiszę :D

teliusz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-01, 12:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: teliusz » 2008-11-23, 16:47

Hallo Mina,
polecam nastepujaca pozycje: Spiele im Deutschunterricht FSE 28 Langenscheidt/ lub tez cos kieszonkowego : Die 50 besten Spiele zur Sprachförderung-Maria Monschein.
W necie rowniez warto poszperac :D

sylwiaa
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-22, 11:42
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: sylwiaa » 2008-11-23, 19:06

Mina pisze:Czy znacie może jakieś ciekawe gry i zabawy, które można wykorzystać na lekcji języka niemieckiego? :scratch:
Sprawdzałam w księgarniach, ale nie znalazłam niczego ciekawego, jeśli chodzi o język niemiecki. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :D


witam pozwole sobie na małe wtrącenie :) z czasów podstawówki pamiętam lekcje niemieckiego (był to jeden z moich ulubionych przedmiotów niestety do czasu ....) z tego co pamiętam na lekcji graliśmy w taka gre ktora miała nam ułatwić przyswojenie liczb i cyfr w jezyku niemieckim a nazywała się "kartofle" :) na tablicy były napisane różne liczby po niemiecku, nauczycielka mówila jakąś liczbe i który z dwójki uczniów pierwszy jąznalazł wygrywał :) czyli dostawał plusa :)

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Witam

Postautor: Ataegina » 2008-12-20, 22:44

Uczę co prawda języka hiszpańskiego (w LO) i kończę studia nauczania j.polskiego jako obcego, ale wiem, że większość gier i zabaw nadaje się do wykorzystania w nauczaniu wielu języków. Liczy się pomysł, a resztę niestety trzeba zrobić samemu - mam na myśli materiały. Polecam książę T. Siek - Piskozub pt.: "Gry i zabawy w nauczaniu języków obcych", WSiP 1994. Jets tam opisanych 110 gier dla różnych grup wiekowych, a książka nie jest droga :)

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Mina
Posty: 104
Rejestracja: 2008-01-30, 12:25

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: Mina » 2009-01-14, 19:44

Dziękuję wszystkim za odpowiedz! :cheers:
Rzeczywiście w necie można coś niecoś znaleźć, ale szczególnie dziękuję za tytuły książek. Pozdrawiam serdecznie :D

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: misiaczkowe » 2009-02-13, 22:03

W księgarniach językowych (ja kupuję w Bydgoszczy) znajdziesz Memory i gry typu domino z różnorodnym słownictwem, np. die Uhrzeiten, die Familie itp. Super spara www.fiszki.pl ale najlepiej jeśli w klasie jest mało dzieciaków, albo do samodzielnej nauki w domu. :wink:

Szalona_Krycha
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-22, 23:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: gry i zabawy na lekcji języka niemieckiego

Postautor: Szalona_Krycha » 2009-02-23, 00:24

Na eBayu jest duży wybór różnych książeczek z grami do nauki j.niemieckiego. Ja potrzebuję pomysłów na zabawy ruchowe, bo moim dzieciom szybko nudzi się wycinanie i kolorowanie.


Wróć do „Języki obce”