Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marzenka1986
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-22, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: marzenka1986 » 2008-11-13, 22:15

Witam!
Chciałabym prosić Was o pomysły wykonania ciekawych gazetek szkolnych. Może do niektórych są angażowani uczniowie? Uczę w klasach 4-6 języka angielskiego i szukam czegoś by do nich to w jakiś sposób dotarło. Oczywiście powiązanego z przedmiotem nauczania.
Proszę podsuńcie jakieś pomysły...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: Andulencja » 2008-11-13, 22:42

To zależy jak dużą masz klasę (ilu uczniów) i czy będziesz gazetki z nimi robić na lekcjach, czy po lekcjach?
Obecnie do dzieciaków przemawia obraz. Na jednej gazetce (wisi obok tablicy) wieszam podpisane obrazki, zdjęcia związane z danym tematem wiodącym (rozdziałem). Jedną gazetkę poświęcam na kulturę (mam hopla :crazy: na tym punkcie, ale dzieciaki tak mało wiedzą o krajach, którego języka się uczą) - są tam obrazki związane z właściwymi świętami, porą roku, geografią. Ostatnia (największa) gazetka to miejsce na prace uczniów - słowniczki, plakaty, a jakiś czas temu klasa 4 na dużym arkuszu szarego papieru odrysowała mazakiem swojego kolegę, a potem nazywała (przyklejali nazwy) części ciała. Plakat ozdobili jak chcieli i teraz klasa 6 męczy mnie o podobną zabawę.
Korzystam z wielu stron, ostatnio często przeze mnie odwiedzana:
http://www.woodlands-junior.kent.sch.uk ... questions/

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: Krulik » 2008-11-14, 00:09

U mnie w klasie wiszą na zmianę gazetki o aktualnych świętach z wiadomościami o krajach anglojęzycznych.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim

Postautor: Jolly Roger » 2008-11-16, 21:26

marzenka1986 pisze:Witam!
Chciałabym prosić Was o pomysły wykonania ciekawych gazetek szkolnych. Może do niektórych są angażowani uczniowie? Uczę w klasach 4-6 języka angielskiego i szukam czegoś by do nich to w jakiś sposób dotarło. Oczywiście powiązanego z przedmiotem nauczania.
Proszę podsuńcie jakieś pomysły...
Pozdrawiam


Nie może, ale na pewno. Nie do niektórych ale do wszystkich.

Tematy gazetek podsuwają tematy działów tematycznych. Moda jesienna i masz nazwy ubrań, Boisko i nazewnictwo związane z futbolem, Zdrowa zywnośc i przeglad nazw związanych z tym co w lodówce.
Duże obrazki, duże napisy i nie za dużo słów.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

joasia22
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-16, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak wprowadzić informacje o Anglii w klasach 1-3

Postautor: joasia22 » 2009-01-13, 19:09

Witam, chcę przygotować na gazetkę szkolną jakieś ciekawe materiały o Anglii dla dzieciaków klas 1-3 sp. Niestety, nie mam pojęcia jak w sposób przejrzysty i ciekawy zrobić coś takiego dla tak małych dzieci. Będę wdzięczna za jakiekolwiek propozycje

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-14, 16:27

tak jak dla starszych tylko więcej rysunków i wieksze te rysunki, mniej słowa pisanego.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

joasia22
Posty: 17
Rejestracja: 2008-08-16, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: joasia22 » 2009-01-17, 17:22

A oprocz zdjęć co powinnam napisać o Anglii. jakie informacje. Nie mam pojecia jak można zrobić to ciekawie i zrozumiale dla takich maluchów

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: Ataegina » 2009-01-18, 10:49

Podaj stolicę, język (dla jasności :) ), kto jest głową państwa i możesz dodać jakąś czytelną, kolorową mapkę. Takie jest moje skromne zdanie.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-19, 14:57

joasia22 pisze:A oprocz zdjęć co powinnam napisać o Anglii. jakie informacje. Nie mam pojecia jak można zrobić to ciekawie i zrozumiale dla takich maluchów


odrobina empatii by się przydała. O czym ty rozmawiasz z dziećmi?
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
żabka82
Posty: 13
Rejestracja: 2009-02-02, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: żabka82 » 2009-02-05, 21:26

U mnie w klasie na jednaj ze ścian wisi przygotowana prze moje koło językowe mapa Wielkiej Brytanii. Własciwie są to tylko jej kontury i najważniejsze miasta. Przez cale półrocze uczniowie dodawali do niej kolejne elementy. Odbywało się to tak, że w październiku chętni uczniowie mogli wybrać sobie temat na króciutki (góra 10min) referat. Następnie w wybranym terminie wygłaszał go przed klasą. Miał też za zadanie przygotować symbol tego o czym mówił i po skończonym referacie przyklejał symbol na mapie. Ostatnio uczennica przygotowała fantastyczny referat o brytyjskiej królowej (ciekawostki) i własnoręcznie narysowała jej podobiznę :D Gazetka rozrasta się ciągle i myślę, ze pomysłów nie zbraknie, bo teraz uczniowie sami przychodzą z pomysłami na takie mini-referaciki. Staram się jednak tak ustalać terminy, żeby nie działo się to na każdej lekcji, najwyżej raz w tygodniu w jednej klasie. Oczywiście, za referaciki są oceny lub plusy za aktywność ( w zależności od jakości referatu) :lol:
"Nie można uciec od pracy, która jest powołaniem"
Julien Green

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: sweet.home.alabama » 2011-10-24, 22:59

Temat stary, ale wart odświeżenia

U nas gazetka wisi na korytarzu klas 1-6. W tym roku mamy dwie spore tablice. Na jednej wiszą dużą czcionką pisane słówka, na każdej kartce jedno słowo- po angielsku i polsku, z rysunkiem, ilustrującym słowo (lub bez). Jest to słownictwo, którego aktualnie się uczymy.

Druga to plakaty, na których też głównie słówka tematycznie są przedstawione, ale np w formie domu z meblami i podpisanymi pokojami i meblami.

Uczę aktualnie klasę 5, która jest bardzo chętna do wykonywania wszelakich prac, dlatego bez przerwy mam nowe projekty. Dzieciaki często przystają przed tablicami i czytają, co jest napisane, więc pozytywny efekt odnosimy:)

grzeso
Posty: 4
Rejestracja: 2011-10-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Gazetka szkolna na ścianę związana z językiem angielskim!!!!

Postautor: grzeso » 2011-10-25, 22:30

Bardzo dobry pomysł, robię podobnie. Zagadnienia do matury są podzielone tematycznie więc pełno w internecie słówek z różnych dziedzin, podane do ręki. Dla uczniów starszych można wyszukać trudniejsze słówka (obrazy niech sporządzą uczniowie, albo można samemu) a dla dzieci mogą być to po prostu owoce, części ciała itp. Najlepiej przerabiany materiał.


Wróć do „Języki obce”