oceny na 2 semestr

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fronczewski2008
Posty: 41
Rejestracja: 2008-06-09, 18:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

oceny na 2 semestr

Postautor: fronczewski2008 » 2009-01-05, 19:13

Oceny w naszej szkole trzeba wystawić do piątku. W tym tygodniu wypadło mi powtórzenie wiadomości w dwóch klasach. Czy moge zrobic sprawdzian po wystawieniu ocen czyli w nastepnym tygodniu i oceny wpisac na nowy semestr? Bardzo prosze o jakieś rady.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: nadia » 2009-01-05, 19:34

Myślę,że jest taka możliwość.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: motylek8 » 2009-01-05, 19:58

Ja jestem w podobnej sytuacji, powiem więcej - sprawdziany mam zaplanowane na ten tydzień (środa i czwartek) i z pewnością nie zdążę ich sprawdzić na piątek, więc na pewno będą się liczyć na przyszły semestr :twisted: . jedyne co zrobiłam, to poinformowałam o tym fakcie uczniów.

fronczewski2008
Posty: 41
Rejestracja: 2008-06-09, 18:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: fronczewski2008 » 2009-01-05, 20:05

Czy jak wystawiać oceny to w dzienniku piszecie jakis temat typu: Kasyfikacja semestralna.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: dushka » 2009-01-05, 20:06

A u mnie dopiero 19 konferencja :shock:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: edzia » 2009-01-05, 22:54

fronczewski2008 pisze:Czy moge zrobic sprawdzian po wystawieniu ocen czyli w nastepnym tygodniu i oceny wpisac na nowy semestr
Pewnie, że możesz. Ja wpisuję na nowy semestr już wtedy, gdy tylko dana ocena przestaje pełnić swą funkcję motywacyjną w I semestrze. :wink:
fronczewski2008 pisze:Czy jak wystawiać oceny to w dzienniku piszecie jakis temat typu: Kasyfikacja semestralna.
Klasyfikowanie na lekcji jak również wpisanie takiego tematu lekcji jest dla mnie nie do przyjęcia. Ja robię klasyfikację nie włączając w to uczniów, czyli zwykle nie na lekcji. A jeśli już na lekcji, to tylko wtedy, gdy uczniowie samodzielnie pracują nad czymś. Wówczas "zwykły" temat, nie związany z klasyfikacją.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: renati23 » 2009-01-06, 08:50

edzia, mi również szkoda lekcji na samo wystawianie ocen :roll: staram się wystawić w spokoju przed lekcją a ich tylko informuję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: motylek8 » 2009-01-06, 14:55

ja też na lekcji tylko odczytuję oceny - wystawiam je przed lekcją. Gdy raz (na początku mojej kariery :twisted: )wystawiałam w czasie lekcji nie wyszło na dobre, bo zaczęły się dyskusje: a dlaczego, a nie da sie inaczej, a może ja przyjdę do odpowiedzi itd. No i też przede wszystkim szkoda lekcji.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: ejwa » 2009-01-06, 18:15

renati23 pisze:edzia, mi również szkoda lekcji na samo wystawianie ocen :roll: staram się wystawić w spokoju przed lekcją a ich tylko informuję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Mam podobnie- oceny wystawiam wcześniej, a podczas lekcji tylko je podaję. W tym czasie uczniowie wykonują jakieś konkretne zadanie związane z tematem zajęć.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-08, 09:00

Skoro uczeń pisze sprawdzian w tym semestrze to czemu ocenę ma dostać w przyszłym?

Dla mnie to wygląda na kiepską organizację. Po co planować na poczatku roku ile będzie sprawdzianów skoro potem się tego nie realizuje. Nie wiem jak się ma to do prawa, ale cos mi tu nie gra.

Ja wystawiam oceny na lekcji. Uczniowie znają propozycje na kilka tygodni wcześniej więc pytań i próśb na ostatnich zajęciach nie ma. Czasem ktoś próbuje podwyższyć ocenę (taki bohater ostatniej akcji)
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-08, 10:13

miwues
Nie o tym piszę.
Owszem okres po klasyfikacji nie powinien być luźnym bytem (oczekiwaniem na ferie) Jednak tutaj poruszono pisanie sprawdzianu jeszcze przed klasyfikacją, a wpisywanie ocen z tegoż już na następne półrocze. wg mnie to nie jest w porządku. albo sprawdzian przenieść w terminie albo oceny zapisać jeszcze na dane półrocze.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-08, 11:01

Odnosiłem się raczej do motylka8, a nie do fronczewskiego2008. Ten drugi ma jak najbardziej prawo zrobić sprawdzian po klasyfikacji.
Co do postawy, ze sprawdzian w pierwszym półroczu, a ocena w drugim to dla mnie istotna kwestia techniczna. Co z podobną kwestia w czerwcu. Ocenę przenieść na nowy rok? Rozumiem przenieść ocene z projektu, zadania domowego, ale sprawdzian wiadomości. Mnie to uwiera.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: katty » 2009-01-09, 15:44

U nas też oceny do dziś trzeba było wystawić, choć został jeszcze tydzień I semestru. Tak się wszystko poskładało, że pod koniec przyszłego tygodnia czas na sprawdzian. Skoro oceny mam już wystawione, wstawianie ocen na ten semestr z kolejnego sprawdzianu chyba mijałoby się z celem, nie miałyby żadnej wartości. Teoretycznie mogę zrobić dodatkową lekcję powtórzeniową i sprawdzian zarządzić na "po feriach", ale znając życie część wiedzy przez ten czas się ulotni. Czy nie jest w takiej sytuacji uzasadnione nie odraczanie sprawdzianu, a jednak potraktowanie oceny jako oceny na nowy semestr?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: Andulencja » 2009-01-09, 18:28

Ja do końca semestru mam jeszcze 3 tygodnie. Oceny wystawiam zawsze na lekcji - żeby uczniowie się nie nudzili, przygotowuję jakieś quizy, krzyżówki - i głośno informuję ucznia o ocenie. Zazwyczaj mówię też na co trzeba zwrócić uwagę w następnym semestrze.
Jeśli w tygodniu po wystawieniu ocen wypada test, to najzwyczajniej w świecie go robię. Zgadzam się z Katty, że
katty pisze:Teoretycznie mogę zrobić dodatkową lekcję powtórzeniową i sprawdzian zarządzić na "po feriach", ale znając życie część wiedzy przez ten czas się ulotni.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: oceny na 2 semestr

Postautor: Jolly Roger » 2009-01-11, 13:08

katty pisze:U nas też oceny do dziś trzeba było wystawić, choć został jeszcze tydzień I semestru. Tak się wszystko poskładało, że pod koniec przyszłego tygodnia czas na sprawdzian. Skoro oceny mam już wystawione, wstawianie ocen na ten semestr z kolejnego sprawdzianu chyba mijałoby się z celem, nie miałyby żadnej wartości.

Technicznie semestr kończy się w momencie rady klasyfikacyjnej, więc nie widze powody dla którego nie miałabyś przeprowadzić sprawdzianu w przyszłym tygodniu. Oceny wystawione semestr się skończył :wink: .
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Języki obce”