Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 15:12

Hej, em ciekawa czy bierzecie udział w konferencjach metodycznych organizowanych przez wydawnictwa. Właśnie dostałam zaproszenie z Longmana odnośnie nowej podstawy i gwarantują certyfikat uczestnictwa, nowe serie książek i materiały konferencyjne. Czy braliście udział w czymś takim? Czy rzeczywiście nauczyciele dostają książki i te inne rzeczy? Jak wrażenia? Warto poświęcić czas? Na zaproszeniu tak ładnie wszystko opisane:) tylko ciekawa jestem czy w rzeczywistości też to tak wygląda.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: nadia » 2009-02-13, 16:29

Myślę,że warto się tam udać. Ja byłam kilka razy na takich konferencjach i faktycznie można otrzymać różne przydatne materiały,łącznie z podręcznikami.

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: elizabethj » 2009-02-13, 16:35

Ja czasami bywam na tego typu konferencjach, głównie wydawnictw, z których uczę. Żadko na tego typu konferencjach można się czegoś nowego nauczyć - wszystko zależy od tematyki spotkania oraz od prowadzącego (często zapraszane osoby przez wydawnictwo), czasami można się czegos dowiedzieć ale jest to najbardziej przydatne dla osób, które z książek wydawnictwa korzystają ponieważ tego typu konferencje są prowadzone pod konkretne podręczniki. Jeżeli na zaproszeniu jest mowa o darmowych egzemplarzach podręczników to ja zawsze takie otrzymywałam, na to nie moge narzekać i przyznaję, że jest to jeden z powodów dla których raczej biore udział w czymś takim. Nawet jeżeli nie uczę np w szkole średniej a dostanę podręcznik bo jestem obecna na konferencji to jest to dla mnie także wzbogacenie mojej biblioteczki o kolejną pozycję, której nie muszę kupować a zawsze się coś na zajęcia np. pozalekcyjne wykorzysta. :) W ten sposób np. nie musiałam kupować dla siebie repetytorium dla Gimnazjum Longmana oraz Macmillana :D

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 16:40

ohh te repetytoria to by mi się też przydały:) oprócz książek są przewidziane jeszcze materiały konferencyjne, czyli rozumiem długopis i kartka papieru?:)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: nadia » 2009-02-13, 16:43

Albo długopis i teczka :)

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: elizabethj » 2009-02-13, 16:45

a czasami i notesik też się trafia albo kalendrz, wszystko zależy od wydawnictwa i ich zasobów, ale zawsze jest tak, że jak coś obiecują to raczej się dostaje :)

A jeszce mogę tu dodać jedno - nigdy jeszcze nie zawiodłam sie na otrzymanych materiałach Macmillana, Longmana a nawet Wsipu co do Oxfordu to na początku ich działalności byłam zachwycona, ale po latach juz ten zachwyt opadł, często nie jest tak jak obiecuja ;)

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 16:52

no to w takim razie wybiorę się tam:) nie to, że dla gadżetów tylko (ale bardzo lubię takie rzeczy ;) ) ale mam na Radę przygotować sprawozdanie ze zmian jakie wprowadza nowa podstawa programowa, no a że to szkolenie ma być na ten temat to mam nadzieję że gotowe sprawozdzanie wyniosę z moich notatek:) Oby tylko nie była to kampania reklamowa podręczników

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 16:55

dziewczyny, a czy wiecie może czy da się zdobyć takie torby duże, nesesery? Ciągle noszę ze sobą książki i mase różnych rzeczy i moja torba już sie porwała:( a widziałam kiedyś babeczkę z fajną torbą z macmillana. Ciekawe czy Longman takie ma...

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: elizabethj » 2009-02-13, 17:00

O Longmanie nie wiem, ale Macmillan ma i przyznaję, w moim regionie dba o nas nasz kochany konsultant Tomek Buńkowski (mimo, że konsultant na podlaskie ale nas też wziął pod swoje skrzydła :) ) i jeśli korzystamy z tego wydawnictwa zawsze nas obdarowuje bardzo przydatnymi gadżetami jak np. Torby :)

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 17:18

ehh to fajnie Wam. Ja uczę z Longmana i nie mam jak narazie oprócz zestawów dla nauczyciela nic dodatkowego. A dopiero zaczynam pracę w szkole i przydały by mi sie takie rzeczy jak teczki, aktówki itp. Może powinnam zgłosić się do regionalnego konsultanta, no ale co ja mu powiem? że chcę teczkę i torbę? :D

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: elizabethj » 2009-02-13, 18:04

Ależ oczywiście, że masz prawo sie zgłosić do regionalnego konsultanta i nawet jawnie się zapytac co może Tobie zaoferować z materiałów promocyjnych jako, że uczysz z ich książek i raczej jesteś z tego zadowolona. Możesz nawet powiedzieć, że koleżanki uczą z innych wydawnictw i dostają różne materiały a nawet teczki więc jako młody nauczyciel masz pytanie do swojego konsultanta czy i w Longmanie coś takiego istnieje ( a myslę, że tak ;) ) :D

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: katty » 2009-02-13, 18:18

A dyrekcja Was chętnie puszcza na takie konferencje? Zazwyczaj odbywają się w godzinach, w których prowadzę zajęcia i u mnie dyrekcja niezbyt przychylnie na to patrzy..

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: agat_b1 » 2009-02-13, 18:27

akurat ta konferencja jest w sobotę i jest moją pierwszą więc nie miała jeszcze okazji sprawdzić jak dyrektor na to zareaguje;)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: dushka » 2009-02-13, 18:43

U mnie dyrekcja puszcza - ja nie uczę angielskiego, ale wspomagam 6 godzin tygodniowo, i dla dzieci muszę najczęściej przygotowywać osobne materiały. Jeśli wiem, że jest konferencja z języka, na której mogę dostać książki - idę do z-cy dyrekcji i mówię, że potrzebne mi są te książki, więc wybieram się na konferencję :D No niestety, najczęściej nic nie rozumiem (konferencje w języku obcym), ale też nie stać mnie an kupowanie różnych drogich, językowych podręczników. A teraz np. Bugsa nowego pierwszą część dostanę, a tam są świetne rzeczy do wykorzystania z uczniami upośledzonymi.

Ale też u nas są podwójni nauczyciele, więc problemu z zastępstwami nie ma.

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Konferencje metodyczne wydawnictw - uczęszczacie? warto?

Postautor: elizabethj » 2009-02-13, 18:49

A jeżeli chodzi o moją dyrekcje to jak się ich przekona odpowiednio o potrzebie takiej konferencji to nie ma mowy aby nie wyrazili zgody - głównie mówimy o materiałach oczywiście dla nas przydatnych a jesli jakas konferencja jeszcze zawiera jakiś tam temat metodyczny to jest to następny haczyk na dyrekcje typu: przecież tyle się mówi, że nauczyciele nie chcą uczeszczać na warsztatach czy szkoleniach a jak już jest coś naprawdę przydatnego to nas dyrekcja nie chce zwolnić!!!! ????????? (zazwyczaj działa ;) )


Wróć do „Języki obce”