pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ticzer
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-01, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: ticzer » 2009-09-06, 12:35

karmiska,
szkoła to jest wojna. My na nich ;-)
Wyrównaj oddech i zrób coś z akcja serca. nauczyciel, który się bardziej boi od uczniów - a oni czasem tez się boją, tez się zastanawiają, co Ty wymyślisz, jaka będziesz - to masakra jakaś.
Niestety praktyki w szkole także nie pomogłyby wiele. Trzeba stanąć przed tablica i się odnaleźć. Niestety.
Pytaj starszych, unikaj błędów przed dziećmi, niech Ci do głowy nie przyjdzie być dobrą koleżanką uczniów! Daj sobie pół roku i albo nadal ucz sie zawodu, albo uciekaj ze szkoły. Najgorzej jeśli ktoś się do tego kompletnie nie nadaje, a jednak zostaje w zawodzie.
T

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: renati23 » 2009-09-06, 12:41

karmiska pisze:czy np będac w pokoju naucz. mam prawo wziac sobie bez pytania dziennik jakiejs klasy zeby cos w nim uzupelnic?

Owszem w każdej chwili możesz zajrzeć do dziennika, jednak nie powinnaś tego robić wtedy kiedy dana klasa ma lekcje i dziennik jest potrzebny nauczycielowi, który w tym momencie powinien go mieć na zajęciach :wink:

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 12:45

ticzer,

wlasnie tak zdecydowalam, daje sobie jakies pol roku, jesli dalej bede przezywac pieklo to wieje stamtad. Chociaz nie wiem czy w ogole miesiac wytrzymam...

Renati23, dzięki :wink:

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 12:52

bardzo liczę na to forum i Wasze cenne rady. Należę do osób ktore "nie lubią pokazywać ze nie wiedzą" i dlatego ciężko przychodzi mi w realu zadawanie pytan bardziej doswiadczonym. Jednak forum to co innego :wink: , Wiem ze nie zastapi prawdziwych rozmów i relacji, ale i tak bede bardzo wdzieczna jesli znajde tu wsparcie...

Bo w chwili obecnej jestem napawde podlamana szkolą... :shock:

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 12:53

jeszcze nie skonczyla sie niedziela, a ja juz mam dola przed jutrem... Nie chce :cry:

freshteacher
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-04, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: freshteacher » 2009-09-06, 14:57

Haha jak ja Cie rozumiem dobrze :) Choć może u mnie nie jest aż tak traumatycznie :) Jak na razie za mna dopiero 2 dni i tez zbytnio optymistycznie nie jestem nastawiona. Ale wiedziałam na co sięporywam więc bynajmniej nie jestem zaskoczona. Uczę w gimnazjum, 1 klasy i jedna 2 integracyjna. U mnie też jest zamieszanie i dziennika nigdy nie ma, kluczy też nie, często okazuje się że sala jest po prostu otwarta.
Aha taka refleksja.. wiadomo że nie mozna sobie pozwolić wejść na głowę ale jak znaleźć balans.. jak zdobyć uczniów szacunek i zaufanie? Zauważyłam że wogóle nie można im popuścić bo zaraz sie panoszą.

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 15:13

ok, rozumiem ze teraz jest zamieszanie bo poczatek roku, ale czy takie zamieszanie z dziennikami i kluczami bedzie trwalo zawsze?? Co to ma byc w ogole, pytam jeszcze raz, czy nauczyciel po kazdej lekcji MA OBOWIAZEK przyniesc dziennik i klucz do pokoju naucz.? Czy moze nie? bo ja tego po prostu nie wiem. Oświećcie mnie:) ale wydaje mi sie ze ma (no moze poza wychowawcami), bo co, przez niego inny nauczyciel ma nie wejsc do sali i miec problem ze sprawdzeniem obecnosci?! Ma tracic czas na sprawdzanie w siatce lekcji gdzie dana klasa miala poprzednia lekcje i tam biec bo MOZE zastanie tam nauczyciela z dziennikiem?? Chore by to bylo...

Ja jestem przerażona tym, ze nie mam kompletnie pomyslow na lekcje :crazy: zrobilam lekcje organizacyjno - zapoznawcze, i teraz chyba juz zaczne leciec z podrecznikiem, tylko ze nie wiem jak..? Bede musiala leciec z podrecznikiem dla nauczyciela bo sama nie jestem w stanie wymyslic lekcji i ich przebiegu tak zeby mialy rece i nogi :cry: i to kolejna rzecz ktora mnie przeraza:/

ticzer
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-01, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: ticzer » 2009-09-06, 15:30

karmiska,
zamieszanie w szkole to normalka. Należy się przyzwyczaić. Potrwa jeszcze z tydzień i wszyscy wejda na obroty. Za dzienniki ostatecznie odpowiadaja wychowawcy. Skoro ich nie ma, beda Cie szukać sami albo uzupełnia obecność osobiście.
Zluzuj
T

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 15:39

tak? No proszę, a już się bałam ze to ja bede miec przechlapane jesli nie wpisze w dzienniku obecnosci danej klasy :) w takim razie, jesli w danym dniu nie bede miec dziennika jakiejs klasy i nie zobacze go do momentu kiedy juz skoncze wszystkie lekcje i pojde do domu, to czy musze swoje osobiste listy obecnosci gdzies zostawic?? Czy po prostu zabieram je ze soba i uzupelniam dziennik kiedy bede miec taka mozliwosc?

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: antie » 2009-09-06, 16:37

karmiska pisze:tak? No proszę, a już się bałam ze to ja bede miec przechlapane jesli nie wpisze w dzienniku obecnosci danej klasy :) w takim razie, jesli w danym dniu nie bede miec dziennika jakiejs klasy i nie zobacze go do momentu kiedy juz skoncze wszystkie lekcje i pojde do domu, to czy musze swoje osobiste listy obecnosci gdzies zostawic?? Czy po prostu zabieram je ze soba i uzupelniam dziennik kiedy bede miec taka mozliwosc?


Raczej starałybym sie na Twoim miejscu jednak o ten dziennik pytać i wpisywać na bieżąco obecnosci i tematy, lub uzupełnić, w miarę szybko - tego nikt za Ciebie nie zrobi, bo to Twój obowiązek. :wink: Pytaj śmiało starszych nauczycieli, na pewno bez problemu pomogą.
Na początku faktycznie zawsze jest dużo zamieszania, ale w poniedziałek powinno już byc normalnie - wychowawcy pewnie już swoje dzienniki wypełnili.
U mnie w szkole języki sa dzielone na grupy i musimy sie wzajemnie - germanista z anglistą np. dziennikiem dzielić. Czasami trzeba się samemu o niego zatroszczyć i popytać lub nawet przejść sie osobiście po niego.

Nie krępujcie sie pytać nawet o oczywiste rzeczy starsze " bardziej doświadczone" :wink: koleżanki. Na pewno każdy Wam pomoże i udzieli informacji.

Jeśli chodzi o Wasze pierwsze dni, to wiem, co przeżywacie. Na początku jest bardzo ciężko. Radzę wszystkie lekcje sobie dokładnie zaplanować, czyli napisać do każdej lekcji konspekt - i lepiej więcej ćwiczeń zaplanować, niż za mało.
Jeśli macie lekcje w samych pierwszych klasach, to duże ułatwienie.
Pamiętajcie, dzieciaki nie mogą się nudzić, więc najlepiej przeplatać różne rodzaje ćwiczen- słuchanie, powtarzanie, mówienie, czytanie, pisanie.
Każcie dużo powtarzać, ćwiczcie wymowę, zwłaszcza w grupach początkujących, nawet chórem, tak, żeby się uczniowie oswoili z językiem i nie bali potem samodzielnego mówienia.
Można pokazywać obrazki - nawet jak nie macie talentu plastycznego - ja np. nie mam - to wystarczy jakiś śmieszny rysunek, byleby wiadomo było o co chodzi.
Musicie być energiczne i dynamiczne i przede wszystkim pewne siebie.
Cały czas musi się coś dziać. To recepta na dobrą lekcję. :wink:

Ja największą satysfakcję mam, gdy młodzież jest zaskoczona, że już zadzwonił dzwonek ;D

Trzymam za Was kciuki! Nie bójcie się! Każdy z nas - "starych wyjadaczy" musiał też kiedyś odbyć swoje pierwsze lekcje :wink:

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 16:58

:wink: nie dziękujemy!! ehh swoje trzeba przezyc...

ale naprawde jest tyle spraw ktore stazysta bez doswiadczenia musi oswoic ze to sie w glowie nie miesci... Mnie codziennie boli glowa od nadmiaru informacji, stresu, odebrano mi radosc zycia :D :cry: chcialabym juz miec to wszystko za soba...

Powiedzcie Ci co nalezy do moich zadan przez najblizsze miesiace? Bo wiem ze teraz we wrzesniu musze napisac projekt planu rozwoju zawodowego, ale czy cos jeszcze musze zrobic we wrzesniu? Czy moj opiekun o wszystkim co musze zrobic mnie poinformuje czy moze powinnam sama wiedziec o pewnych sprawach i tylko szukac pomocy jesli czegos nie rozumiem?

karmiska
Posty: 30
Rejestracja: 2009-09-01, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: karmiska » 2009-09-06, 17:03

czy juz od pierwszych lekcji powinnam przygotowywac konspekty? Gdzie je gromadzic? Skad je wziac, czy mam je pisac sama czy moze sa gdzies gotowe szablony ktore trzeba tylko uzupelnic?

A co to sa scenariusze lekcji? :crazy:

Majrzena
Posty: 88
Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubuskie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: Majrzena » 2009-09-06, 17:32

Wydawnictwa do podręczników dodają często scenariusze, rozkłady materiału, plany wynikowe i inne opracowania dla nauczycieli. Poza tym w sieci też jest sporo fajnych rzeczy. Spróbuj najpierw tu:
http://anglista.edu.pl/

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: malgala » 2009-09-06, 17:33

karmiska, korzystaj z opcji "edytuj". Możesz wtedy dopisać coś w tym co już jest, bo inaczej to wychodzi post pod postem i nie wiadomo, na które pytanie odpowiedzieć. najczęściej uzyskasz wtedy odpowiedź na ostatnie pytanie. I używaj, proszę, polskich znaków.
karmiska pisze:czy cos jeszcze musze zrobic we wrzesniu?

To zależy co już masz zrobione i jakie ustalenia zapadły na posiedzeniu RP.
:o
karmiska pisze:Czy moj opiekun o wszystkim co musze zrobic mnie poinformuje

Nie sądzę. Możesz jedynie poprosić, żeby Ci przez ten pierwszy miesiąc przypominał co masz do zrobienia, bo czujesz się zagubiona.

karmiska pisze:czy juz od pierwszych lekcji powinnam przygotowywac konspekty? Gdzie je gromadzic?

Przynajmniej jakiś krótki plan powinnaś mieć do każdej lekcji. Wkładaj je do jakiejś teczki lub segregatora.

karmiska pisze:Skad je wziac, czy mam je pisac sama czy moze sa gdzies gotowe szablony ktore trzeba tylko uzupelnic?

Możesz sobie poszukać gotowych i jako przykładowe je potraktować. Dobrze żebyś miała również przewodnik metodyczny do realizowanego programu. Wejdź na stronę wydawnictwa, z którego korzystasz i tam szukaj materiałów dla nauczyciela.

karmiska pisze:A co to sa scenariusze lekcji?

Najprościej mówiąc to więcej niż konspekty. Zawierają dokładny przebieg lekcji, treści wykonywanych ćwiczeń, pytania nauczyciela, przewidywane odpowiedzi uczniów.

freshteacher
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-04, 18:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: pierwsza lecja języka angielskiego w klasie 4 - help!!

Postautor: freshteacher » 2009-09-06, 17:34

Scenariusze lekcji to to samo co plan lekcji, czy konspekt lekcji. Napisz sobie c po kolei robisz i ile mniej wiecej może Ci to zająć czasu. Ja też zaczęłam staż a nawet jeszcze nie poznałam swojego opiekuna... nawet nie znam nazwiska, dziennika też na oczy nie widziałam ale juz napewno w poniedziałek się pojawią. Nie panikuj naprawdę bo wszytsko sie powoli ułoży.
Co do planowania lekcji to z tego co wyczytałam nie miałaś praktyk ale chyba miałaś metodykę? czy też nie uczyli Cię jak planować lekcję itd? Zawsze możesz sięgnąć do fachowej literatury.


Wróć do „Języki obce”

cron