Konkursy

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Tomiasz
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-05, 21:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Konkursy z niemieckiego w roku szk. 2008/2009

Postautor: Tomiasz » 2008-09-05, 21:24

Cześć
Jako nowy użytkownik od razu zwracam się z pytaniem. Jeśli temat był już poruszany to wybaczcie. Chodzi mi o Konkursy z języka niemieckiego dla gimnazjum.
Od tego roku zacząłem nową pracę, zostałem poproszony o przedstawienie swoich planów co do organizacji konkursów ze swojego przedmiotu.
Chętnie bym coś takiego zorganizował w ostateczności na szczeblu szkolnym, wprawdzie dzieci są słabe ale może i ktoś by się zakwalifikował dalej.
Proszę o pomoc. Gdzie znaleźć o tym informacje? :roll:

maja75
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-25, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podlaskie

Re: Konkursy

Postautor: maja75 » 2008-09-06, 10:32

Witaj Tomiasz :)
Jeżeli chodzi o konkursy to wszelkie informacje znajdziesz na stronie Kuratorium.
Konkursy organziowane przez Kuratorium są na szczeblu szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.
Możesz sam zorganizować konkursy n.p wiadomości o krajach niemieckojęzycznych,
konkurs piosenek niemieckich, konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy.
Powodzenia :)

Ja też pracuje w gimnazjum ;) z jakiego podręcznika uczysz???

Zapraszam na eTwinning Europejska Współpraca Szkół. Najpierw trzeba zarejestrować szkołę: http://etwinning.org.pl/index.php?ida=rada
Potem nawiązać kontakt ze szkołą partnerską, która uczy się niemieckiego, napisać fajny projekt internetowy i korzystając z dostępnych narzędzi zrealizować go wraz z uczniami. Jest to naprawdę fajny pomysł , uczniowie bardzo chętnie realizują projekty, mają świetne pomysły a przy okazji uczą się niemieckiego rozwijąc kompetencje językowe i co najważniejsze nie nudzą się, bo sami chętnie nawiązują kontakty z ich europejskimi rówieśnikami.

Zapraszam również jako trenerka programu eTwinning na kurs internetowy dla nauczycieli „Jak uczestniczyć w Akcji eTwinning?” :
http://www.etwinning.pl/i...lenia&nszkol=10

Kurs jest bezpłatny, trwa 10tygodni i właśnie rozpoczął sie nabór do piątej edycji kursów (wrzesień 2008 r.). Zapraszam do nadsyłania zgłoszeń.

pozdrówka

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Prace finałowe - publikacja 12.12.08

Postautor: domin54 » 2008-11-19, 22:54

KONKURS – 'PROJEKT ŚWIĄTECZNY'


Konkurs organizowany na stronie
Angielski
Wykonaj projekt tematyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Narysuj na kartce A4 kolorowe obrazki oraz podpisz następującymi wyrazami:

Christmas

Christmas tree

Gift

Snow

Angel

Elf

Santa Claus

The first star

Glass ball

Bell


Prace wykonaj do 10 grudnia oraz prześlij na adres biuro@jezykangielski.org Najładniejsze prace opublikujemy w naszym serwisie językowym. Najładniejszy projekt zostanie wykorzystany do stworzenia gry edukacyjnej a jej autor zostanie naszym młodym redaktorem.


Przykładowe projekty oraz regulamin konkursu znajdziesz na www.jezykangielski.org/projekty.html

Zapraszam serdecznie
Ostatnio zmieniony 2008-12-12, 15:27 przez domin54, łącznie zmieniany 1 raz.

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

odp

Postautor: domin54 » 2008-11-20, 10:15

Organizatorem są dwa serwisy językowe, natomiast prace będą ocenione przez nauczycieli, redaktorów strony. Dodam, że w konkursie brać będą udział zaprzyjaźnione szkoły, w tym jedna szkoła podstawowa z Opola. Do konkursu zaproszone zostały także dzieci uczące się w szkole językowej 'English Academy' z Opola. Nasi redaktorzy uczący w innych szkołach na terenie Polski ogłoszą ten konkurs u siebie. Wszelkie informacje prześlę w miarę potrzeby aczkolwiek organizatorem jest serwis językowy a nie szkoła językowa, której też jestem właścicielem. Proszę zapoznać się z regulaminem, który jest podany na stronie. W przypadku zainteresowania proszę pisać biuro@jezykangielski.org Odpowiem na wszelkie pytania.

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

odp

Postautor: domin54 » 2008-11-20, 10:17

Ps

Serwis językowa 'English for you' działa niezależnie od szkoły językowej i ma charakter niekomercyjny, nie ma zatem wymogów prawnym abym podał na stronie adres szkoły językowej, która jest całkiem innym podmiotem. Ponieważ jednak zainteresowanie naszym konkursem jest bardzo duże wszystkich serdecznie zapraszamy. Najlepszym prześlemy dyplomy i grę stworzoną z ich projektów. Ze swojej strony gwarantuję transparentność, wszystkie etapy konkursu widoczne będą na stronie, a wszystkie prace opublikowane. Tak jak wspomniałem na mail osobom zainteresowanym prześle dane mojej szkoły językowej, info o nauczycielach i oosbach z jury, info o szkołach, które już zdecydowały się na udział w konkursie. Serdecznie wszystkich zapraszam:)

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Finał konkursu

Postautor: domin54 » 2008-12-12, 13:24

Publikujemy prace, które zakwalifikowały się do finału

Prace konkursowe

Rozstrzygnięcie konkursu 20 grudnia.

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Finał konkursu 'Projekt świąteczny'

Postautor: domin54 » 2008-12-20, 22:21

Na stronie Konkurs zostały opublikowane prace finałowe a także GRY EDUKACYJNE STWORZONE Z PRAC KONKURSOWYCH. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

domin54
Posty: 32
Rejestracja: 2008-11-04, 23:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Rozdanie dyplomów w konkursie angielskiego - relacja

Postautor: domin54 » 2009-02-17, 13:40

Rozdanie w jednej ze szkół podstawowych, do której wysłaliśmy gry stworzone z projektów dzieci i dyplomy...

Rozstrzygnięcie grudniowego konkursu.

W grudniu ubiegłego roku wzięliśmy udział w konkursie świątecznym organizowanym przez portal językowy ENGLISH FOR YOU. Naszym zadaniem było stworzenie słowniczka obrazkowego dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia - musieliśmy również podpisać narysowane przez siebie obrazki w języku angielskim. Spośród kilkuset nadesłanych prac udało nam się otrzymać wyróżnienia! Nagrodą były dyplomy i płyty CD z grami edukacyjnymi utworzonymi z naszych obrazków!
A oto zwycięzcy. Uczniowie klas 2 i 3.

Obrazek

Pani Karolina zorganizowała w naszej szkole apel, podczas którego Pani dyrektor wręczyła nam nagrody.

Obrazek

SERDECZNIE POLECAMY PORTAL www.jezykangielski.org
ZNAJDZIECIE TAM POMOC PRZY NAUCE JĘZYKA ANGIELSKIEGO, GRY I ZABAWY JĘZYKOWE!!

Od siebie dodamy, że wielu uczniów skorzystało z naszego zaproszenia i zostało młodymi redaktorami naszego serwisu. Jedną z nich jest Angelika:
www.jezykangielski.org/blog9.php

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Konkursy w klasach 1-3

Postautor: katty » 2009-04-22, 15:05

Czy zdarzało Wam się organizować konkursy językowe dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej? Jeśli tak - jakie? I jak to wyszło? Będę wdzięczna za podzielenie się wszelkimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

monica0
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-17, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy

Postautor: monica0 » 2009-04-23, 20:24

W tym roku, po raz pierwszy zorganizowałam konkurs z j. angielskiego dla klas 2-3. Testy przygotowałam sama, korzystając z moich materiałów dodatkowych i tego co jest dostępne w sieci.
Nagrody udało mi się pozyskać z różnych wydawnictw a dyplomy przygotowałam sama. Dzieciaki były bardzo zadowolone i już się pytają kiedy będzie następny konkurs :)

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Konkursy

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2009-04-23, 20:50

a jakie cwiczenia ulozylas?

monica0
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-17, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy

Postautor: monica0 » 2009-04-23, 21:20

oj przeróżne były, np. pokoloruj odpowiednim kolorem, który wyraz nie pasuje do pozostałych, połącz wyraz z rysunkiem.

Caroll
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-23, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Konkursy

Postautor: Caroll » 2009-09-03, 19:53

Witajcie Kochani!
Jestem młodym nauczycielem, uczę języka hiszpańskiego. Chciałabym zapytać Was gdzie mogę znaleźć informacje na temat konkursów językowych? Wiem, że nie jest ich zbyt dużo z j. hiszpańskiego, jednak może jakieś się znajdą.
Pozdrawiam wszystkich wrześniowo :)

ticzer
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-01, 15:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Konkursy

Postautor: ticzer » 2009-09-04, 21:35

www.google.com
wpisujesz sobie hasło konkursy przedmiotowe, język hiszpański i stawiam flaszkę, że się uda.
T

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Konkursy

Postautor: Ataegina » 2009-09-06, 10:05

Caroll nie wiem, jak jest w twoim województwie, ale w moim (lubelskie) są co roku organizowane konkursy:
1) Wojewódzki Konkurs Piosenki Hiszpańskiej - dla gim. i LO
2) Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Hiszpanii i Am. Południowej (LO)

Poziom jest wysoki, ale i nagrody ciekawe, m.inn. wyjazd w wakacje na 2-tygodniowy kurs języka hiszpańskiego do Alicante :) Poza tym książki, filmy.

Możesz też sama taki konkurs zorganizowac w szkole. Ułożysz pytania w teście wg poziomu / potrzeby. Mi się w ubiegłym roku udalo zdobyć 3 książki od Rady Rodziców jako nagrody dla finalistów. Książki - albumy o sztuce, geografii Hiszpanii. W tym roku chyba też podobny konkurs zorganizuję, ale bliżej wiosny ;)

Pozdrawiam :D


Wróć do „Języki obce”