Konkursy

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

projekt small grants

Postautor: monis149 » 2010-07-12, 16:54

Czy słyszeliście o konkursie programu english teaching, co wiecie o tym konkursie? Czy latwo jest zdobyć dotację czy tez nie? napiszcie co wiecie?

nataliana
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-16, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

konkursy z jez.ang TYLKO I-III SP

Postautor: nataliana » 2010-08-19, 19:21

Witam, szukalam czy jest juz taki watek, ale wydaje mi sie ze jeszcze nie. Jestem nauczycielka jez.ang. od niedawna, w zeszlym roku robilam moim uczniom (dzieciaki w klasach I-III SP) sporo konkursow klasowych i szkolnych, ale chcialabym aby dzieci sprobowaly swoich sil w konkursach wojewodzkich, ogolnopolskich.

Dlatego pomyslalm, ze moze stworzymy liste wszystkich konkursow o ktorych wiemy, ze sie odbywaja w semestrze zimowym 2010? (i ewentualnie letnim 2011)

Ja dotychczas znalazlam konkurs:

- WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MELTING POT" (organizowany przez PSSP w Gdyni), w tym roku organizowany byl w semestrze letnim, w kwietniu.

Bede wdzieczna za informacje od Was, zwlaszcza jesli wiecie o konkursach ktore odbywaja sie w I semestrze, chcialabym od razu zaczac szykowac dzieciaki, w tej szkole bardzo potrzebne jest, zeby ktos je motywowal.

pozdrawiam
Natliana

cashmere_me
Posty: 14
Rejestracja: 2010-07-26, 18:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: konkursy z jez.ang TYLKO I-III SP

Postautor: cashmere_me » 2010-08-26, 06:31

nataliana pisze:Witam, szukalam czy jest juz taki watek, ale wydaje mi sie ze jeszcze nie. Jestem nauczycielka jez.ang. od niedawna, w zeszlym roku robilam moim uczniom (dzieciaki w klasach I-III SP) sporo konkursow klasowych i szkolnych, ale chcialabym aby dzieci sprobowaly swoich sil w konkursach wojewodzkich, ogolnopolskich.


Czy tego typu konkursy organizowałaś na poziomie klasowym? Czy raczej były to zorganizowane międzyklasowe konkursy, o których była poinformowana dyrekcja, w których można było zdobyć nagrody?
Też myślę o tego typu aktywnościach w tym roku i zastanawia mnie czy musi to być coś bardzo formalnego, czy może taki konkurs może się odbyć w ramach klasy i jednostki lekcyjnej.

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego

Postautor: benia8686 » 2010-09-28, 20:09

Czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat tegorocznego konkursu kuratoryjnego
z angielskiego dla gimnazjum?

chciałabym się dowiedzieć:
1. kiedy w tym roku szkolnym będzie taki konkurs?
2. czy obowiązuje do niego to, co jest w programie nauczania do danej klasy czy dochodzi coś jeszcze?

chciałabym, aby kilkoro z moich uczniów wzięło w nim udział, a jestem początkującym nauczycielem, nie wiem jeszcze jak to jest z tymi konkursami a na stronie kuratorium nie mogę nic znaleźć na ten temat

Słyszałam, że te konkursy są jakoś jeden za drugi, ale nie wiem, czy to prawda
Dziękuje za wszelkie info

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Konkursy

Postautor: vuem » 2010-09-28, 20:22

Informacje powinienes bez problemu znaleźc na stronie kuratorium, np:

http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php?idg=25&idp=0#20

benia8686 pisze:Słyszałam, że te konkursy są jakoś jeden za drugi, ale nie wiem, czy to prawda


Nie rozumiem.

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Konkursy

Postautor: benia8686 » 2010-09-29, 13:23

Z tym, że są one jeden po drugim chodziło mi o to, że najpierw jest powiedzmy
z polskiego, potem z matematyki i tak dalej z kolejnych przedmiotów. Nie wiem czy tak jest rzeczywiście.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Konkursy

Postautor: vuem » 2010-09-29, 15:35

Terminy poszczególnych konkursów ustala kuratorium, spróbuj znaleźć coś na stronie swojego.

Co do wymagań, to nie sa to konkursy dla poszczególnych klas, tylko uczniów danej szkoły, więc sa takie same i dla ucznia klasy 1 i 3.
Wymagania mogą wykraczać poza podstawę programowa dla danego cyklu/szkoły, ale raczej nie na etapie szkolnym.
Jeśli porównywać do średniego poziomu klas/grup, to trzeba się nastawić na dość wymagający poziom.

Jakie ma znaczenie w jakiej kolejności te konkursy się będą odbywały?

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Konkursy

Postautor: benia8686 » 2010-09-29, 21:15

Ma to jakieś znaczenie, bo jeżeli jest tak, że kuratorium wyznacza kolejność odbywania się tych konkursów, to zapewne każdy nauczyciel chciałby, aby konkurs z jego przedmiotu nie był najwcześniej tylko raczej w późniejszym terminie, żeby uczniów lepiej przygotować, więcej przerobić.

Dyrektor powiedział mi kiedyś, że któregoś roku nauczyciele trochę narzekali że za wcześnie są te konkursy, bo nie zdążyli uczniów przygotować tak jakby chcieli.

Vuem, czy ty przygotowywałeś/łaś już kiedyś uczniów do takich konkursów??

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Konkursy

Postautor: vuem » 2010-09-29, 21:20

Do gimnazjalnego może ze 2 razy...mało w tej szkole uczę.

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

pomysł na konkurs z języka ang

Postautor: monis149 » 2010-10-13, 15:59

Potrzebuję pomyslu na konkurs z j.ang dla klas 4 podstawówki, taki międzyklasowy fajny konkurs,może być praca w grupach itp.. proszę o waszą pomoc.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy

Postautor: motylek8 » 2010-10-13, 21:58

Może konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, takie podstawy jak: jakie są to państwa, jakie są ich stolice, może jakieś typowe cechy, flagi itd.

barb01
Posty: 56
Rejestracja: 2010-04-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Konkursy

Postautor: barb01 » 2010-10-14, 00:42

A może konkurs o sławnych i znanych? Podstawowe wiadomości dotyczące osób, ich życia , twórczości, osiągnięć, nagród, rekordów, ... (robiłam taki konkurs dla całej szkoły, po polsku, o postaciach z literatury, historii, sportu, piosenki, kina,... - była całkiem dobra zabawa). Uczniowie sami mogą znaleźć ciekawe postaci i ułożyć do nich pytania, trzeba tylko dać wylosować każdej parze uczniów dziedzinę (j/w). Moi podopieczni przeszli sami siebie układając pytania. Konkurs był ogłoszony na plakacie, na którym była lista obowiązujących w danym roku postaci, tak, że każdy mógł się dobrze sam przygotować. Nie wiem czy dzieci z 4tej klasy też sobie z tym poradzą, ale można spróbować... w myśl zasady "Nie rob za ucznia tego co on potrafi i może zrobić sam" :)
Barbara Lewińska

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Konkursy

Postautor: monis149 » 2010-10-14, 07:36

Bardzo dziękuję za pomysły, Motylek8, wlaśnie myślałam o podobnym konkursie,ale potrzeba mi gotowego scenariusza, żeby wszystko bylo gładko ,sprawnie poprowadzone. Może macie gotowy plan konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Konkursy

Postautor: motylek8 » 2010-10-14, 13:21

Ja kiedyś jak przeprowadzałam takie konkursy to najpierw był etap klasowy (na lekcji dzieciaki pisały testy), a potem szkolny. tylko u nas to był właśnie konkurs ogólnoszkolny, a nie klasowy. Żadnego scenariusza jako-tako nie potrzebowałam, bo i po co?

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Konkursy

Postautor: monis149 » 2010-10-14, 15:07

chodzi o to,jak ma taki konkurs wyglądać, co po kolei. Tez myslalam o tym zeby zrobić klasy 4-6. Ja lubię gotowe pomysły,zawsze mam stracha przed swoimi pomyslami, wole juz sprawdzone. Po to potrzebny jest scenariusz.


Wróć do „Języki obce”