Oceny w kl. I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: Jolly Roger » 2010-08-19, 09:42

Eee no chyba nie jest tak, że z dziećmi nie rozmawiasz o ich ocenach.

Od poczatku uczę gradacji ocen, że ta ze sprawdzianu ma wyższą wartość niż ta za aktywność na pojedynczej lekcji.
Wskazuje dlaczego ocena z danego projektu jest taka a nie inna. Chwalę za włożoną pracę, ale wskazuję co można poprawić. Tłumaczę dlaczego pieknie wykonany rysunek przegrywa z przeciętnym szkicem gdy ten pięknie wykonany mija się z poleceniem. Wreszcie egzekwuję zadania domowe i sprawdzam wiedzę cząstkową pokazując, ze systematyczna praca popłaca.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: edzia » 2010-08-19, 11:55

Jolly Roger pisze:Eee no chyba nie jest tak, że z dziećmi nie rozmawiasz o ich ocenach.
To chyba nie to samo, co "urzędowe" PSO, prawda?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: motylek8 » 2016-06-12, 19:40

Jolly Roger pisze:ocena opisowa jest na koniec roku. W jego trakcie oceny cząstkowe mogą być w skali ustalonej w WSO.


A w którym rozporządzeniu jest informacja o ocenach cząstkowych w skali 1-6? Chodzi mi konkretnie o zapis typu "możliwe jest ocenianie w skali liczbowej 1-6" bo dla naszej dyrekcji sam zapis o ocenach końcowych jako opisowych jest równoznaczny z tym, że oceny cząstkowe też nie mogą być 1-6 tylko muszą być chmurki, słoneczka itd. Szukałam tego typu zapisu, ale nic nie znalazłam.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: malgala » 2016-06-14, 22:36

Powinno to być uregulowane w statucie.

Monique303
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: Monique303 » 2016-08-14, 20:20

aneta29 pisze:Pozwolę się wtrąścić, (SZANOWNA MIWUEWS POZWOLI)
Też pracuję w kl.I-III i też piszemy PSO z języka angielskiego, tylko do skali 5-stopniowej, jaka ocena za co i odwrotnie co uczeń musi umiec na daną ocenę.
Często korzystamy z gotowych bo wydawnictwa proponuja w materiałach dostepnych dla nauczycieli, ale często ja np. je dostosowuje do moich uczniów. Wszyscy nauczyciele uczący w kl.I-III muszą mieć PSo - j.obcy i religia, a wychowawcy bazują głównie nie WSO dla danej klasy bowtedy łatwiej zrobić opisówkę.



Jeśli chodzi o ocenianie w klasie 1 i 2 czy stawia Pani oceny ( nie opisowe, np za testy czy prace domowe)? Zaczynam dopiero pracę w 1-3, wcześniej uczyłam w 4-6 i nie mam pojęcia jak to jest

Monique303
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-14, 20:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Oceny w kl. I-III

Postautor: Monique303 » 2016-08-14, 20:22

Mam generalnie PROSBĘ ogromna do Pań uczących angielskiego w klasach 1-3 albo innych przedmiotów. Wcześniej uczyłam angielskiego w 4-6 a teraz od września, pierwszy raz będę uczyć klasę 1 i 2 ....w klasie 1 maluchy nie piszą....nie wiem kompletnie jak z nimi zacząc....i przede wszystkim wczesniej klasa byla dzielona na grupy, teraz ok 30 dzieciakow na jednej lekcji...jeśli chodzi o PSO bo wiem ze w mojej szkole jest dla maluchow- tzn niektore Pani robia, jak ja mam powiedziec takim maluchom za co beda oceniane? Czy wystarczy np wydrukować każdemu, dać do wklejenia- żeby rodzice widzieli i nie mieli pretensji za co jest dana ocena? Bardzo proszę o wszelkie rady...


Wróć do „Języki obce”