Godzina karciana - wasze pomysły

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: Jolly Roger » 2010-09-16, 13:30

a samorządy lokalne skąd wezmą pieniądze?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

magdalenkajulia
Posty: 66
Rejestracja: 2010-06-15, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: magdalenkajulia » 2010-09-16, 18:02

Jolly Roger pisze:a samorządy lokalne skąd wezmą pieniądze?


jak to skąd - z kontowni :D dokładanie nam godzin i obowiązków przychodzi wszystkim rządzącym z niezwykłą łatwością, a jak mają sypnąć groszem, to już problem, tak? mnie nie płacą za planowanie budżetu gminy, więc nie poczuwam się do udzielania rzetelnej odpowiedzi na to pytanie. to ich (samorz. lok.) problem, nie mój. za pracę należy się płaca, nikt nie lubi harować za darmo.

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

godziny karciane POMOCY!!!!

Postautor: aniagdansk24 » 2011-08-31, 10:59

Witajcie. Pracuję od roku-jestem wychowawcą świetlicy szkolnej w podstawówce. Rok temu prowadziłam koło plastyczne i turystyczne. Pani, co ze mną prowadziła turystyczne odeszła z pracy i nikt nie chce robić tego koła-bo było w soboty. Sama nie moge bo jak się zapisze 20 osób to sama nie moge z nimi jechać na wycieczke po okolicy.
Szukam pomysłów na koło-odpadają koła przedmiotowe typu muzyczne, informatyczne, historyczne... oraz wyrównawcze. Zupełnie nie wiem co mam robić. Myślałam o kole fotograficznym ale czy dzieci maja aparaty cyfrowe? Co z dziećmi, które nie mają-poczują się gorsze a też chciałyby się zapisać. Mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego. Dodam, że pracuję od 11-17 CODZIENNIE PRZEZ CAŁY ROK. To już mnie wykańcza.... bez komentarza, walczyłam o zmiane godzin-nic nie dało :(

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: aniagdansk24 » 2011-08-31, 13:08

niby tak ale to tak fajnie powiedzieć 5 osobom że wy nie jedziecie bo za dużo juz jest osób? z koła korzystaja wszyscy chętni.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-08-31, 13:17

Jeśli się tak nie da, to niechaj któryś z rodziców zaopiekuje się grupą turystów.

Ograniczenie liczebności uczestników wynika z przepisów prawa, więc nei trzeba sie zbytnio gimnastykować by im to tak fajnie powiedzieć, by zrozumieli.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-08-31, 13:45

vuem pisze:Ograniczenie liczebności uczestników wynika z przepisów prawa

Z jakiego prawa?

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: aniagdansk24 » 2011-08-31, 13:50

może w Waszych szkołach rodzice chcą współpracować bo w naszej najlepiej dzieci oddaliby do świetlicy w soboty aby mieć święty spokój. Rodzic nie będzie chciał latać po lesie z grupka uczniów.

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: aniagdansk24 » 2011-08-31, 13:52

wpadłam na pomysł koła "Gry i zabawy logiczne" czyli różnego rodzaju rebusy, kalambury, krzyzówki itd. oczywiście to dla dzieci młodszych- klasy I-III

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-09-01, 07:28

matmanamaksa pisze:Z jakiego prawa?


Decyzji dyrekcji, czy RP, nauczycieli, a może wspólnej, to chyba nieistotne, że właśnie 1 opiekun jest wystarczający dla grupy nie większej niż 12 osób.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-09-01, 13:50

A z głowy. Wolisz 14? Też może być.

Liczba opiekunów ma być taka, by zapewniała bezpieczeństwo i właściwą realizację planu wyjazdowych zajęć biorąc pod uwagę wiek, stopień rozwoju, stan zdrowia itp.

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-09-01, 15:02

vuem pisze:Liczba opiekunów ma być taka, by zapewniała bezpieczeństwo i właściwą realizację planu wyjazdowych zajęć biorąc pod uwagę wiek, stopień rozwoju, stan zdrowia itp.

A widzisz.

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: aniagdansk24 » 2011-09-01, 21:13

Decyzja podjęta- zatwierdzono koło gier i zabaw logicznych. Dzieki wszystkim za pomoc. Co do tych dzieci na wycieczkach to jest różnie. Ja rok temu byłam w Wiśle i miałam grupę 33 osób( klasy IV-VI), były 3 opiekunki i jeden rodzic był niezadowolony- mówił, ze za mało opiekunów jedzie.
Wszystkim nauczycielom życzę owocnej pracy, duuużo cierpliwości. Już za 10 miesięcy WAKACJE ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-09-03, 21:29

miwues pisze:Wolę 15, bo tę liczbę da się prawnie uzasadnić.


Czy to oznacza, że gdy będę w październiku organizował wypad, to nie wolno mi z dyrekcja ustalić, że musimy mieć po jednym opiekunie na każdy tuzin dzieci?

A czym tę 15-tkę uzasadniasz?

matmanamaksa pisze:A widzisz.


Co widzę matmonamaksa?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-09-04, 13:13

miwues pisze:Wolno ci nawet ustalić, że będzie dwóch opiekunów na każde dziecko.
Przypomnij tylko dyrektorowi, że obowiązuje go zasada określona w art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych:
"Wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny[...]"


Nie zawsze zobowiązanie się lub kogoś musi rodzić zobowiązania finansowe i angażowanie dodatkowych środków. :wink:

A decyzja o "zabraniu" na wyjazd dodatkowego opiekuna może być w niektórych przypadkach sensowna.

Tak więc miałem oczywiście na myśli to co cytowałem i myślę, że dla jakiejkolwiek liczby opiekunów podałem wystarczające prawne uzasadnienie.

miwues pisze:Wykładnią historyczną.


Hmm, rzekłbym że dość pokrętne to by było tłumaczenie dla kogoś, kto szuka legendarnej już tu :wink: "podstawy prawnej" dla nalegania kolegi, by mieć 1 opiekuna na 15 osób, a nie 12 na ten przykład i mało przydatne do zastosowania w praktyce...ale chętnie przeczytam rozwinięcie Twej myśli.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Godzina karciana - wasze pomysły

Postautor: vuem » 2011-09-04, 17:03

Zgadzam się, że liczby takiej nie "wzięto z kapelusza loterii" i nie kwestionowałbym jej absolutnie poza specyficznymi przypadkami, gdy z powodu specyfiki podopiecznych, czy charakteru wycieczki muszę grupę mieć pod baczniejsza opieką lub ją na pewien czas zajęć podzielić, a kilkunastoosobowe grupki są zbyt duże.


Wróć do „Języki obce”

cron