eTwinning

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Gusik
Posty: 135
Rejestracja: 2007-07-30, 21:45

eTwinning

Postautor: Gusik » 2007-07-30, 22:52

jakiś czas temu słyszałam o akcji e Twinning, bardzo spodobał mi się ten pomysł, w przyszłości chciałabym podjać współracę z jakaś szkołą z krajów europejskich, tylko za bardzo nie wiem, jak takie partnerstwo nawiązać i jakie są wymagania...
poza tym chciałabym porady od kogoś, kto taką współpracę nawiązał, jak to się sprawdziło, czy uczniowie wykazywali się zaangażowaniem itd.
uczę niemieckiego w gimnazjum, mam większość klas gdzie jest to język dodatkowy, wiec podejście uczniów jest różne... chciałabym to zmienić!

rezeda
Posty: 6
Rejestracja: 2007-09-25, 20:48

Re: eTwinning

Postautor: rezeda » 2007-09-25, 20:55

Up! Podbijam! Zostałam zobligowana do zajęcia się programem e-twinning i chętnie usłyszałabym rady jak się do tego zabrać :| Pozdrawiam

jostka
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-27, 16:47

Re: eTwinning

Postautor: jostka » 2007-09-26, 08:28

Przeczytaj artykuł o szkoleniach z eTwinning - warto zacząć chyba właśnie od tego szkolenia http://www.literka.pl/contentid-57.html

elinka
Posty: 21
Rejestracja: 2007-09-24, 22:30

Re: eTwinning

Postautor: elinka » 2007-09-27, 21:08

26 października w Rzepinie jest szkolenie dotyczące właśnie eTwinning, w Rzepinie, dla szkół województwa lubuskiego. Sądzę że w innych województwach też coś takiego jest. Jakby co po 26 października będę mogła pomóc :)

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: eTwinning

Postautor: monia58 » 2008-01-10, 10:16

Zrobiłam szkolenie etwinning dla nauczycieli i szukam od pół roku partnera i nic! Fajny program, dobre założenia i cele, tylko jakoś brak chętnych do współpracy! A dyrektor mnie męczy, żebym już zaczęła realizację projektu, a ja nie mam z kim! Wszystkie osoby do których napisałam maile (12 osób) z ofertą współpracy, albo mi odmówiły albo się w ogóle nie odezwały :( I stoję dalej w punkcie wyjścia :|

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: eTwinning

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-10, 16:10

Nie znam bliżej tego programu, ale liczba 12 to trochę mało zespamuj z 50 to możesz biadolić. ja w Comeniusie atakowałem kilkadziesiąt placówek. Z dwoma udało się dogadać, praktycznie sam napisałem program i na końcu okazało się że jedna ze stron nie dopełniła formalności. Wszyscy jak wraz polegliśmy. Trochę mi się odechciało.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: eTwinning

Postautor: monia58 » 2008-01-10, 16:29

Jolly Roger pisze: ale liczba 12 to trochę mało zespamuj z 50 to możesz biadolić.

ja nie biadolę! Znam osoby, które po wysłaniu 3 maili nawiązały współpracę ze wszystkimi trzema.
Chodziło mi tylko o to, że reklama tego programu i zachwyt powszechny tą formą jest nadmierny. Jest to przereklamowane jak dla mnie. I nie napisałam, że się całkowicie poddałam. To, że zauważyłam, że mi się odechciało wynika z ogromnej presji dyrektora na mnie, który chce wszystko na wczoraj i od razu, co wynika z różnych aspektów życia dyrektorskiego.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: eTwinning

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-10, 20:07

Ok źle odczytałem twój post. Co do dyrektorskiego na wczoraj to uwielbiam takie wyzwania. Staram sie robić na pojutrze. :D
Chyba sie wybiorę na jakiś kurs zarządzania oświata i sprawdzę co tam mądrego uczą, bo widzę,, że to jakaś epidemia zawodowa: genialne pomysły dyrekcji, która myśli, że nauczyciel to jego parobek i bedzie zarywał noce, żeby zrobić coś na wczoraj. Taki troche offek wyszedł.


Spróbowałbym wysłać jeszcze kilka tych powiadomień może czas świąteczno noworoczny nie służył temu, żeby zahaczyć kogoś. Może adresaci tez mają półmetek. Ja jakbym dostał w ciagu ostatnich 2-3 tygodni zaproszenie do jakiejś powazniejszej imprezy to raczej bym podziękował.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: eTwinning

Postautor: monia58 » 2008-01-10, 21:18

Jolly Roger pisze:Chyba sie wybiorę na jakiś kurs zarządzania oświata i sprawdzę co tam mądrego uczą, bo widzę,, że to jakaś epidemia zawodowa: genialne pomysły dyrekcji, która myśli, że nauczyciel to jego parobek i bedzie zarywał noce, żeby zrobić coś na wczoraj. Taki troche offek wyszedł.



heheh, a ja zrobiłam taki kurs i sama mogę być dyrektorem, ale po tym kursie skutecznie mi się odechciało :roll: :ble: Kurs był nudny, długi, naszpikowany mnóstwem paragrafów z przeróżnych kodeksów :ble: A do tego drogi jak cholera :o
A z tymi pomysłami to tak naprawdę wygląda tak, że od góry mają nacisk i parcie, a sami prześcigają się przed władzą, kto ma lepszy pomysł i kto pierwszy pochwali się oryginalniejszym projektem :twisted: Z moich obserwacji wynika, że im młodszy stażem dyrektor tym bardziej sodówa uderza do głowy :roll:
A tak wracając do tematu to chyba masz rację. Wyślę więcej maili i może znajdę jakiegoś desperata do współpracy :lol:

[ Dodano: 7 Luty 2008, 20:28 ]
Nareszcie nawiązałm współpracę :) I to 4-stronną od razu! szczegóły wkrótce :) Nie mam teraz za dużo czasu :wink:

Awatar użytkownika
Gusik
Posty: 135
Rejestracja: 2007-07-30, 21:45

Re: eTwinning

Postautor: Gusik » 2008-02-08, 21:40

no no super, z niecierpliwoscią czekam na szczegóły

karola51
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-25, 13:25

Re: eTwinning

Postautor: karola51 » 2008-02-25, 13:38

Jesli chodzi o rozpoczecie pracy w programi etwinning to proponuje wejsc na stronke www.etwinning.net i tam sie zarejetrowac.Mozecie to zrobic bez zgody dyrektora bo nie potrzeba tam jakis utajnionych danych, potem wystarczy poszukac ciekawego projektui sie dolaczyc...tk jest najlatwiej

luanne
Posty: 31
Rejestracja: 2008-08-22, 14:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eTwinning

Postautor: luanne » 2008-08-22, 15:06

A ja siedzę w eTwinning od ponad 3 lat. Super sprawa, dzieciaki chętnie biorą udział w projektach. Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem - poproszę o wiadomości na PRIV:))

anni
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: eTwinning

Postautor: anni » 2008-08-22, 15:20

Ja realizowałam projekt ze Słowacją w zeszłym roku, zaangażowaliśmy w niego pana Ambasadora Słowacji, który ufundował dla młodzieży wyjazd do tego pięknego kraju.Z miłą chęcią podzielę się wszelkimi pomysłami i radami.

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: eTwinning

Postautor: karaeska » 2008-08-23, 14:23

Nasza szkoła uczestniczyła w tym projekcie. W ramach tego projektu nasza klasa robiła kartki z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia dla francuskich rówieśników, a inna wymieniała e-maile z nimi. Świetna sprawa! :)

anni
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: eTwinning

Postautor: anni » 2008-08-23, 15:00

My realizowaliśmy projekt o tradycji i kulturze, w ramach niego robiliśmy kartki świąteczne, prezentacje power point, a także zorganizowaliśmy Dzień Słowacji. Dostaliśmy nawet odznakę jakości za ten projekt, co mnie zaskoczyło, bo projekt robiliśmy po raz pierwszy.Też stwierdzam,że to super sprawa.Żeby najszybciej znaleźć partnera, trzeba się zalogować na platformie etwinning (bez tego ani rusz), potem wchodzi się w coś takiego jak "twinfinder", gdzie wpisuje się kryteria danej szkoły, lub można wejść na forum "szukanie partnerów". Ja zaczęłam szukać tydzień temu i juz mam osobę z Turcji chętną do współpracy. Polecam gorąco. Dzieciakom się spodoba,a i dyr będzie happy, bo to renoma dla szkoły współpraca międzynarodowa.


Wróć do „Języki obce”