j. angielski - materiały

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ulysses
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-28, 21:43
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: ulysses » 2009-05-29, 09:11

Chodzi o generalny wzór jak powinny wyglądać konspekty do zajęć. Ale też o książki które pomogły by w organizacji zajęć w trakcie praktyk. Nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o nauczanie i potrzebuję trochę pomocy w przygotowaniu się do zajęć. Praktyki będę odbywał w szkole podstawowej więc chodzi o poziom podstawowy.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Jolly Roger » 2009-05-30, 16:12

od takiej pomocy jest dydaktyk w twojej uczelni. On/a bierze za to kasę. Podejdź do biblioteki i przeglądnij kilka książek z dydaktyki.
W księgarni przegladnij książki nauczyciela do podręczników.

Jednak najszybciej przejrzyj kilka stron dla nauczycieli np profesor.pl gdzie publikowane są konspekty.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

jagodawitch
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-24, 11:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: jagodawitch » 2009-09-22, 14:32

Ja tez poszukuję filmów, tylko do gimnazjum. Gdyby ktos miał jakies linki lub tytuły, bardzo proszę o podanie

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Katja » 2009-09-22, 19:29

mam kilka linków do materiałów audio i video po niemiecku i angielsku:

- filmy w języku niemieckich, historyjki, dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych
http://www.goethe.de/kue/flm/prj/kub/pol/deindex.htm
- anglojęzyczne radio, gdzie można ściągać podcasty:
http://independent.pl/radiowroclove
- Od "od słowa do słowa" po angielsku i po niemiecku, gdzie autorzy audycji rozmawiają wtrącając słowa, zwroty w obcym języku, komentując bieżące wydarzenia, niestety ostatnie nagrania pochodzą z czerwca 2009:
http://www.polskieradio.pl/podcasting/show/?nr=3&name=bis --> angielski
http://polskieradio.pl/podcasting/show/?nr=2&name=bis --> niemiecki
- "Mission Berlin/Paris/Kraków" nauka gramatyki niemieckiej, francuskiej, polskiej w postaci kryminałów i słuchowiska, od podstaw. http://www.dw-world.de/dw/article/0,,2341324,00.html

+ BBC dla dzieci, do nagrywania z telewizora i Internetu http://www.bbc.co.uk/cbeebies/

NanaMaster
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-02, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Filmy/seriale na angielskim

Postautor: NanaMaster » 2009-10-27, 22:29

Macie może jakieś ciekawe propozycje co do filmów lub seriali odpowiednich do wykorzystania na lekcji w klasach 1 gimnazjum początkujących oraz 2 poziom pre-intermediate?? Z góry dziękuję :) :D

Awatar użytkownika
Joshua
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-27, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Joshua » 2009-10-29, 23:13

Duzo seriali ma taki prosty jezyk, ze az za duzo slownictwa nie mozna poszerzyc :mrgreen: A nie lepiej jesli klasa da ci kilka propozycji seriali, ktorych oni lubia i wybierzesz jakis odpowiedni? :)

Ja, moze nie w gimnazjum, bylem zmuszany do ogladania Monty Pythona i jakos to nie dla mnie bylo i tylko nudzilem sie :D. Wiec trzeba uwazac z tym co sie daje, ale i tak nie kazdemu sie dogodzi bo dziewczynki na beda chcialy jakiejs fantastyki, wiec cos komediowego bedzie odpowiedniego dla wszystkich.

NanaMaster
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-02, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: NanaMaster » 2009-10-29, 23:25

masz racje hehe Monty Python to tylko dla wybrancow:D tez zastanawialam sie nad komediami wlasnie, z tym, ze juz widze jakie glupie propozycje uslysze od pierwszoklasistow np. American Pie lub tego typu inne amerykanskie komedie, z ktorych niczego sie madrego nie naucza:P a co jesli chodzi o kreskowki? moze Muppet Show? a moze Joshua znasz jakies inne fajne? :D

Awatar użytkownika
Joshua
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-27, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Joshua » 2009-10-29, 23:31

Ja bym szedl sladem jakichs brytyjskich, zeby dac im ten akcent brytyjski do osluchania, a nie kolejne amerykanskie. Widze, ze podobnie myslisz.

Jest taki serial co ma 6 odcinkow, No Heroics, by sie nawet nadawal gdyby nie te f**k off i sytuacje intymne, problem w tym ze w wiekszosci jest cos nieodpowiedniego czego mimo, ze dzieci juz nie od roku wiedza o co chodzi to nam nie wolno im tego prezentowac :lol:

Wejdz na filmweb.pl i w zaawansowanym wyszukiwaniu wybierz produkcje/kraj Wielka Brytania to moze cos ci sie przypomni albo sama na cos interesujacego wpadniesz.

Np. komedie UK miedzy 2000 a 2008 rokiem:

http://www.filmweb.pl/szukaj/film?q=&ty ... ding=false

wybierz np. 5-10 propozycji z opisami filmow i sami zdecyduja jak sie boisz ich wyborow :)

NanaMaster
Posty: 43
Rejestracja: 2009-09-02, 20:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: NanaMaster » 2009-10-29, 23:42

dziękuję za pomoc na pewno sprawdzę :)

madzio86
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-09, 15:03
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

supersimplesongs.com jak sciągnąć piosenki?

Postautor: madzio86 » 2009-11-01, 12:09

Witam,
Czy ktoś wie jak sciągnąć za darmo piosenki na supersimplesongs.com dla przedszkolaków? Bo nie moge sie doszukać a podobno jest to możliwe. Dzięki:)

chusteczka
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-06, 13:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: chusteczka » 2009-11-04, 15:14

Ja znalazłam rozwiązanie, ale to są raczej krótkie filmiki na DVD. Dostałam od koleżanki kilka sztuk readersów National Geographic - cudne są. Bardzo podobają mi się tematu, dzieciaki szczególnie lubią te o zwierzętach. Mam też skserowaną lekcję z poradnika dla nauczyciela (nie mam całego, ale wiem, że jest coś takiego) do jednej książeczki i filmu.
Będę cisnąć dyrektorkę, żeby mi w grudniu więcej kupiła z kasy do wydania do końca roku :D

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: katty » 2009-11-04, 17:35

A jest ktoś może w stanie polecić coś dla 4-5 klas szkoły podstawowej? Za wcześnie jeszcze dla nich, żeby oglądać filmy w oryginale, to musi być bardziej coś na ich poziomie. Jest sporo płyt DVD dla młodszych dzieci, często są dodawane do podręczników, ale jakoś dla tej grupy wiekowej na nic wartego uwagi i odpowiedniego pod względem umiejętności językowych nie mogę trafić :(

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-11-05, 22:55

Coś mi tu pachnie reklamą...

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

englishtips.org

Postautor: upieczona.anglistk » 2009-11-06, 11:26

czy ktos wie cos sie stalo z englishtips.org? wiadomo kiedy stronka zostanie wznowiona?

miki2305
Posty: 62
Rejestracja: 2009-03-08, 21:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Chemia, Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: miki2305 » 2009-11-06, 12:12

Jak na razie, to stronka bardzo dobrze działa. Spróbuj dwukrotnie odświeżyć, jeżeli masz problem. Czasami nie chce się włączyć za pierwszym razem i pojawia się komunikat o braku dostępu lub błędzie.


Wróć do „Języki obce”