j. angielski - materiały

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: vuem » 2011-06-29, 19:45

siabadaba1 pisze:Wątek otwarty, w celu
zareklamowania konkretnej oferty chyba... :mrgreen:

Awatar użytkownika
SZYSZKA88
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-24, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

samodzielna nauka - osoba dorosła

Postautor: SZYSZKA88 » 2011-11-01, 15:34

Kochani,

Znajoma z pracy poprosiła mnie o poradę dotyczącą samodzielnej nauki angielskiego. Otóż, chce ona uczyć się sama od podstaw (jest to kobieta w średnim wieku, raczej ambitna i sumienna). Poradziłam jej najlepiej jak umiałam, ale nie mam większego doświadczenia w temacie, więc zapytam Was :) Macie może w zanadrzu jakieś ciekawe wskazówki, techniki itp? Może ciekawe materiały/książki do samodzielnej nauki, z których sami korzystaliście?

pozdrawiam ;)

kidsteach
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-02, 09:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Strona do nauki angielskiego

Postautor: kidsteach » 2011-12-02, 09:31

Witajcie!

Wraz z dziećmi z róznych krajów tworzę stronkę internetową z materiałami do nauki języka angielskiego. Strona nazywa się Kids Teach Kids i zawiera materiały tworzone dla dzieci i młodzieży - właśnie przez dzieci. Ideą projektu jest to, żeby dzieci mogły dzielić się swoją wiedzą z innymi. Chcemy, żeby nasza strona była użyteczna dla innych, dlatego też chciałam się z Wami podzielić informacją o niej, być może ktoś z Was znajdzie na niej coś, co mu się przyda w pracy. Nie czerpiemy żadnych korzyści finansowych z tej strony i nie jest to żadna reklama, nie traktujcie zatem proszę mojej wiadomości jako spamu. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z materiałami. Nie ma ich jeszcze za wiele, jednak z czasem będzie ich przybywać. Jeśli przyda Wam się coś, co znajdziecie na stronie, będzie to dla nas ogromnym sukcesem.

Adres naszej strony: http://sites.google.com/site/kidsteachkidsproject

Pozdrawiam!

lida88
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-03, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: lida88 » 2011-12-18, 21:27

Witam. Może ktoś polecić jakieś tablice gramatyczne do angielskiego, których można używać w klasie.Gdzie kupić? może jakiś link do księgarni internetowej. mam problem ze znalezieniem:(
pozdrawiam

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: vuem » 2011-12-18, 22:01


Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

lekcje angielskiego w sali komputerowej

Postautor: Monika Kawka » 2012-03-06, 18:12

witam,

Mam obowiązek prowadzic lekcje w sali komp (szkola podstawowa 4-6). Tylko, ze dopiero wróciłam do pracy po dłuzszej przerwie i nie wiem jak sie do tego zabrać. Czy są jakies strony gdzie mozna takie lekcje prowadzic?

michela
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-29, 22:31
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: michela » 2012-03-08, 20:14

W internecie Jest wiele ćwiczeń interaktywnych i gier językowych, ale trzeba sobie to najpierw samemu przejrzeć. Ponadto są strony z ciekawymi artykułami i uczniowie mogą czytając je wykonać quiz przygotowany przez nauczyciela; można przygotować prezentację o państwie, jego kulturze i obyczajach. Można skorzystać też z płytek które są zamieszczane w podręcznikach ucznia lub z programów komputerowych dostępnych w bibliotece. Są też możliwości współpracy w ramach e-twinningu (Comenius)

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Monika Kawka » 2012-03-08, 20:35

tak wiem, ze jest tego mnóstwo, wlaśnie chodzi mi o jakies konkretne adresy tych stron

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: vuem » 2012-03-08, 20:53

Pracujesz na określonym programie, z konkretnym podręcznikiem.
Pomyśl o tych elementach lekcji, w których realizacji pomoże Ci komputer(y), projektor.
Pomyśl o elementach wizualnych - zdjęcia, materiałach graficznych, nagraniach wideo itp.
Znajdź do danej lekcji materiały dodatkowe w internecie, np. quizy online, strony internetowe.
"Poskładaj je do kupy", zaplanuj.

Jak pisze Marra jest tego tak dużo, że bez dokładniejszej informacji na temat tego co robisz tymi dzieciakami trzeba by Ci pół internetu wkleić ;)

Podaj szczegóły, napisz co masz na uwadze, co planujesz, co chciałabyś zrobić, ktoś pomoże...przerwa w pracy nie trwała od końca II wojny światowej, więc chyba nie oczekujesz gotowych scenariuszy rozpisanych co do sekundy ;)

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: mon.zam » 2012-03-09, 18:45

http://www.macmillanenglish.com/hotspot ... sting.html scenariusze zajęc z wykorzystaniem pracowni z dostępem do internetu.

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Monika Kawka » 2012-03-10, 17:33

dzięki za macmillana

brynika
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-09, 20:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Odkrycie Ameryki i pierwsze kolonie

Postautor: brynika » 2012-03-14, 20:48

Witam, może ktos poleci mi filmy o tematyce odkrycie Ameryki, pierwsze kolonie, Jamestown, Roanoke, Pocahontas itp. Chciałabym puścić je na kółku języka angielskiego w gimnazjum, więc żeby nie były bardzo brutalne lub z dużą ilością seksu :twisted:

karokaro80
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-22, 11:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: karokaro80 » 2012-03-22, 13:03

"1492: Odkrycie Raju" z Gerardem Depardieu :)

http://www.film.gildia.pl/filmy/1492_co ... f_paradise
"I cannot live with you,
It would be life,
And life is over there
Behind the shelf.."

wojtek19772
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-24, 19:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

bezpłatne materiały - angielski

Postautor: wojtek19772 » 2012-09-24, 19:47

czesc polecam stronke z bezplatnymi materialami dla nauczycieli i uczniow, jest tego sporo, glownie pod mature z angola www.maturazangielsiego.net matura z angielskiego net

Awatar użytkownika
Paula_ang
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-21, 20:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: j. angielski - materiały

Postautor: Paula_ang » 2012-11-10, 20:26

Witam serdecznie.
Mam do Was serdeczną prośbę. Czy znacie może jakieś ciekawe pozycje książkowe lub może strony internetowe z zabawami lub grami językowymi dla dzieci w wieku przedszkolnym ?
Pomijam Simon says, muchy i pająk, gry z piłką. Szukam nowych gier i zabaw. Nie wszystkie, które znalazłam nadają się jednak pod dany materiał leksykalny.
Z góry byłabym wdzięczna.
nowicjuszka


Wróć do „Języki obce”

cron