Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Margoo » 2008-09-01, 17:34

Ja mam plany wynikowe dla AHA 1A i 1B , AHA 2A i 2B. Niestety nie mam dla III klasy, to pisałam ręcznie (awaria komputera) i tak już zostało. Podaj maila to wyślę, zobaczysz czy to Cię zainteresuje.

maja75
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-25, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: maja75 » 2008-09-01, 17:56

Wysłałam ci już wiadomość

Bardzo dziękuję

Może ktoś ma jeszcze do 3klasy ?

pozdrówka

maja75
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-25, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: maja75 » 2008-09-01, 18:16

w wiadomości podałam e-mail
czekam cierpliwie
dzięki
pozdrówka

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: lieblingin » 2008-09-01, 20:24

maja75, nie wiem jak mam Ci dziękować, już myślałam, ze będę ten plan sama tworzyć :) dziekuje serdecznie :)
tylko niestety Tobie nie moge pomoc w poszukiwaniu planu ( w sumie znalazlam cos takiego
http://www.google.pl/search?q=plan+wyni ... =firefox-a
- pierwszy link od gory - ale cos wydaje mi sie, ze chyba nie o to Ci chodziło)

maja75
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-25, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: maja75 » 2008-09-01, 20:30

hej
cieszę się, że Ci pomogłam :)
Te plany znam, niestety bez podziału na tematy, a mi właśnie chodzi o plany z podziałem na tematy,
Margoo mi wyśle do klas I,II, najbardziej zależy mi do klasy III, bo to moja własna klasa :) wierzę, że ktoś mi pomoże, nie tracę nadziei ;)
pozdrówka

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 18:36

Witam serdecznie kolegów i koleżanki po fachu. Jestem nauczycielką stażystką, ukończyłam kierunek: Kształcenie zintegrowane i nauczanie języka niemieckiego. Obecnie pracuję w dwóch szkołach podstawowych ucząc języka niemieckiego - w sumie 30 godzin dydakt. Korzystam z podr. "WIR". PZDR

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-01-25, 19:06

Witaj wśród nas:) Chciałam Cię zapytać czy oprócz skończonego kierunku kształcenie zintegrowane z językiem niemieckim masz jeszcze jakiś dyplom potwierdzający znajomość języka niemieckiego? Mam na mysli jakiś certyfikat lub licencjat z niemieckiego.

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 19:17

nadia pisze:Witaj wśród nas:) Chciałam Cię zapytać czy oprócz skończonego kierunku kształcenie zintegrowane z językiem niemieckim masz jeszcze jakiś dyplom potwierdzający znajomość języka niemieckiego? Mam na mysli jakiś certyfikat lub licencjat z niemieckiego.


Nie, skończyłam w/w kierunek studiów - mam tytuł mgr obroniony na 5. Niktóre szkoły są niechętne, żeby zatrudniać germanistów po moim kierunku, ja nie miałam problemu, niestety jednak mam ograniczony zakres działalności (od przedszkola do szkoły podstawowej włącznie). Podczas studiów miałam praktyki także w gimnazjum, ale w suplemencie do dyplomu napisali że tylko do podstawówki. Cały nasz rocznik był zbulwersowany, bo przez 5 lat studiów wciskali nam ciemnotę, że będziemy mogli uczyć również w gimnazjach.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-01-25, 19:28

Nie obraź się, ale według aktualnego rozporządzenia ministra edukacji odnośnie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli,Twój kierunek studiów nie daje kwalifikacji do nauczania języka niemieckiego. Musisz mieć co najmniej certyfikat. Nie masz żadnego dyplomu potwierdzającego znajomość tego języka, a to podstawa. Wiem coś na ten temat bo sama osobiście byłam gotowa podjąć taki sam kierunek studiów tylko,że z jezykiem angielskim i szybko wycofałam się kiedy dokładnie przeczytałam rozporządzenie odnośnie kwalifikacji.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-01-25, 19:39

Abyś nie pomyślała,że piszę "głupoty" wklejam fragment rozporządzenia dotyczący języków obcych:

4. Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:

1) studiów magisterskich na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

2) studiów wyższych zawodowych:

a) na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub

b) w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych albo

3) zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,

a ponadto świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, i która ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego.
_________________

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 19:41

nadia pisze: Nie masz żadnego dyplomu potwierdzającego znajomość tego języka, a to podstawa.


Trzeba mieć dyplom potwierdzający znajomość języka obcego. A ukończenie uczelni państwowej i zdanie wszystkich egzaminów - również magisterskich - daje takie uprawnienia. Poza tym mój kierunek kończyło ok 120 osób (z niemieckim, rosyjskim lub angielskim), i moje koleżanki również z niemieckim uczą z tego języka w wielu miastach Polski. Wszystko zależy też od dyrekcji szkoły.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-01-25, 19:48

Dobrze napisałaś,że wszystko zależy od dyrekcji szkoły i masz naprawdę dużo szczęścia,że znalazłaś pracę po tym kierunku. W dalszym ciągu obstaję jednak przy tym,że masz kwalifikacje do uczenia w klasach 1-3 (kształcenie zintegrowane) jednak nie masz kwalifikacji di nauczania języka. Nie ukończyłaś studiów typowo językowych. Jeżeli nie wierzysz mi to zadaj to samo pytanie na forum OSKKO.Tam siedzą bardzo mądrzy ludzie (głównie dyrektorzy) i na pewno udzielą Ci właściwej informacji na ten temat.

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 19:52

Nie będziemy tworzyć off-topic. ty wiesz swoje, ja też. Gdybym była wyjątkiem w skali kraju to jedno, ale takich osób jest wiele i nie ma co zaprzeczać. kończąc wątek pzdr :)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-01-25, 19:59

Nie zaprzeczam,ze takich osób jak Ty w kraju jest wiele i ucza tylko dlatego,że zwłaszcza w małych miejscowościach brakuje językowców. Nie chcesz wierzyć to nie, ale dopiero zaczynasz pracę w szkole więc może posłuchaj trochę co mają Ci do napisania nieco starsze koleżanki po fachu. Powtarzam raz jeszcze,że nie masz kwalifikacji według obecnego rozporządzenia ministra edukacji. Przede wszystkim nie rozumiem dlaczego uczysz w klasach 4-6 skoro skończyłaś kształcenie zintegrowane? Szkoda,że nie chcesz dalej polemizować... Pzdr.

asia4183
Posty: 17
Rejestracja: 2008-09-14, 18:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: asia4183 » 2009-02-02, 18:29

witam
i ja sie przylacze do grupy germanistow :)

pracuje w 2 zespolach szkol ( sp+ gim) chociaz w jednym z nich juz pewnie niedlugo
ale to dluzsza historia

pozdrawiam wszystkich


Wróć do „Języki obce”