Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-05-06, 18:45

Jestem w podobnej sytuacji.Do niedawna miałam zawsze ponad etat, niestety moje godziny zmniejszają się i lada moment zostanie mi tylko może pół etatu. Szukam pracy w innej szkole, ale to bardzo trudne. Ja również nie wyobrażam sobie innej pracy, zawsze chciałam uczyć.

Awatar użytkownika
Ginevra
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-12, 10:27

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Ginevra » 2009-06-02, 14:22

nadia, czuję w Tobie "bratnią duszę" - jakoś zawsze zgadzam się z Twoimi wypowiedziami. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w szukaniu pracy. Jak widać, to chyba tylko my dwie mamy takie problemy...

ylenia
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-02, 17:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: ylenia » 2009-06-02, 18:11

Witam!
w jednej ze szkół w której pracuję i mam obecnie 9 godzin,beda gidziny języka niemieckiego od wrzesnia zredukowane do 3 godzin tygodniowo.Dyrektorka mówi nawet , ze z niemieckiego chyba zrezygnuje, bo na trzy godziny w tygodniu nikt nie bedzie chciał przyjeżdzać.Dodam jeszcze jest to przedmiot dodatkowy.
Pozdrawiam wszystkich germanistów!

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-06-02, 20:37

Ginevro bardzo mi miło, że często podzielasz moje poglądy. Ja również pozdrawiam serdecznie:)) i życzę powodzenia!

nati123
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-11, 21:56

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nati123 » 2009-06-25, 21:44

Czy ktoś z Państwa organizował już u siebie festiwal piosenki niemieckiej? Jeżeli tak, to bardzo bym prosiła o wsakzówki jak się do tego zabrać od formalnej strony. Czyli krok po kroku, co trzeba zrobić. Prosze o wskazówki. Dzię k u j ę

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-03, 13:49

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nelke » 2009-07-08, 09:37

Ginevra pisze:Na razie wisi nade mną widmo utraty pracy za 2, 3 lata... Jestem przerażona, bo nie wyobrażam sobie pracy poza szkołą. Germaniści z podstawówek jakie macie pomysły na swoje dalsze "życie zawodowe"?


Niestety u mnie jest tak samo. :( Pracuję w podstawówce i w przyszłym roku szkolnym będę miała tylko pół etatu. :cry:
Wyjściem z sytuacji jest uzyskanie kwalifikacji do nauczania innego przedmiotu. Ja mam zamiar iść na studia od października. Chcę iść do NKJO na angielski. I teraz zamiast cieszyć się wakacjami, wkuwam angielski, bo we wrześniu mam egzaminy wstępne. A i tak nie wiem, czy się dostanę :(

niebieska94
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-16, 22:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: niebieska94 » 2009-07-19, 14:32

Witam czy moge prosić Państwa o to bym wyjaśnili mi jak wyglądają studia na germanistyke by ostać nauczycielką jęz.niemieckiego ??
I jaki profili wybrać co do liceum ???

niebieska94
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-16, 22:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: niebieska94 » 2009-07-28, 21:48

"Mam za zadanie napisać recenzję do testów gimnazjalnych dla OKE. Nigdy
tego nie robiłam, czy ktoś z forumowiczów może dać mi jakieś wskazówki?
Nie wiem, czy ma być to ocena opisowa, czy konkretne, krótkie odpowiedzi
na zadane pytania dotyczące właśnie tych zadań. Może ktoś ma
doświadczenie i podzieli się nim ze mną? Z góry dziękuję za pomoc".
Mój e-mail to ; jolantabrzezinski6@wp.pl

ninastud
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-09, 17:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: ninastud » 2009-09-09, 17:35

Jaki podręcznik wykorzystujecie realizując język niemiecki zawodowy w szkole o profilu handlowym. Możecie coś doradzić?

sonnenschein
Posty: 1
Rejestracja: 2009-09-14, 16:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: sonnenschein » 2009-09-14, 16:54

Witam wszystkich germanistów mam pytanko czy ktoś kiedyś uczył niemieckiego w szkole w formie zajęć płatnych ? Ja chyba będę miała taką możliwość ale podobno mam założyć działalność gospodarczą i pracować wtedy na umowę zlecenie i tak jakby wynajmować lokal od szkoły w sensie ze salę lekcyjną czy ktoś kiedyś pracował na podobnych zasadach? Pozdrawiam

Kicia1914
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-22, 21:58
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Kicia1914 » 2009-10-22, 22:00

Witam :)
Mam problem z przetlumaczeniem instrukcji :((( Prosze Panstwa o pomoc :(

Gebrauchsanleitung:
Die Anschütz- Kompakt-Irisblende mit Farb-und Polarisationsfilter ist folgendermaßen aufgebaut: Ein Klemmring, eine Irisblende, eine Lichtfiltereinheit, ein Polarisationsfilter und eine Augenmuschel sind hintereinander angeirdet und miteinander verschraubt. Diese Reihenfolge muß eingehalten werden, damit sich eventuelle Lichtstrahlablenkungen durvh die Filterscheiben nicht schädlich auswirken können. Die mit der Lichtfiltereinheit einstellbaren Farben sind: Unbeeinflußtes Weiß Hellgrau, Mittelgrau Dunkelgrau, Gelb und Drün. Der Durchmesser der Irisblenddenöffnung ist stufenlos zwischen 0,9 und 1,6mm veränderbar. Der Polarisationsfilter (2) besteht aus zwei filtereninheiten mit unters chiedlich breiten Bedienungsnocken Vor. Betätigung des Polarisationsfilter empfieht es sich, die Drehscheibe des Farbfilteres so zu stellen, daß der Weiße Punkt außen sichtbar ist und esomit freie Durchsicht besteht Die Gruegrundstellung erfordert die üibereinstimmung der Nocken gleicher Breite Durch gem, Drehung in dieser Stellung wird das Auftreten des störenden Seitenlichtes (Spiegelungen Flimmen USW.) Nach Wunsch mehr oder weniger ausgeschaltet. Aus der jetzt yeiundenen Fixierung kann durch Drehung nur des den Auge näher stehenden Stellringes der Hell-/Dunkeleffekt beeinflußt werden. Der zweite Stellring muß dabei unbedingt in der vorgewählten Position bleiben. Das Gerät mit demGewindestutzen in den Support des Diopters einschrauben. Falls gewünscht, kann zwischen Klemmring (5) und Irisblende (4) ein selbst hergestelltes Blendenschild aus Pappe (Schießscheibe), Kunststoff oder dgl. eingeklemmt werden. Abb. (6) zeigt das Aufnahmeteil Nr, 6776-U1 mit Diopterloch (1,1 mm) und Klemmring (Sonderzubehör). Dieses Teil ermöglicht die Einzelnutzung des Farb - oder Polarisationsfilters oder beiber Filter als Kombination. Bei der Reingung dieses Gerätes bitte bosondere Sorgfalt walten lassen.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-10-23, 12:18

A od czego słownik techniczny języka niemieckiego?

Kicia1914
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-22, 21:58
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Kicia1914 » 2009-10-23, 14:27

Dziekuje bardzo, Jest Pani bardzo uprzejma
Wspolczuje sasiadom i dzieciom
Ostatnio zmieniony 2009-10-23, 15:49 przez Kicia1914, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: malgala » 2009-10-23, 15:25

Kicia1914 pisze:Wspolczuje sasiada i dziecia

A to w jakimś języku lub nieznanym narzeczu jest :shock: :roll:

Kicia1914
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-22, 21:58
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Kicia1914 » 2009-10-23, 15:48

Po Polsku


Wróć do „Języki obce”