Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Żaneta

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Żaneta » 2009-02-27, 17:06

Nauczyciele jesteś zadowoleni z nauczania j.niemieckiego w szkołach?:) ile w ogóle wynosi płaca?..to chyba zależy w jakiej szkole..podstawówce,gimnazjum czy średniej..jak to jest?Ja powiem wam(mogę się do was w ten sposób zwracać?),że nie mogłabym pracować w szkole podstawowej czy w gimnazjum,gdyż nie mam cierpliwości do dzieci.<bezradny> :|

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: edzia » 2009-02-27, 17:44

Żaneta pisze:Ja powiem wam(mogę się do was w ten sposób zwracać?),że nie mogłabym pracować w szkole podstawowej czy w gimnazjum,gdyż nie mam cierpliwości do dzieci.<bezradny>
To może nie wybieraj nauczycielskiej drogi zawodowej? Można się realizować również w innych fajnych zawodach, gdzie jest wymagana znajomość niemieckiego.

A płaca zależy przede wszystkim od wykształcenia i stopnia awansu zawodowego, ale też i od wielu innych czynników.

Sorry, bo ja chyba nie powinnam się tu wypowiadać...

Żaneta

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Żaneta » 2009-02-27, 19:11

Pracować w szkole chce jak najbardziej,ale nie w podstawówce czy w gimnazjum lecz w szkole średniej...z młodzieżą w wieku16-19 inaczej się współpracuje,naucza niż dzieci :))

Żaneta

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Żaneta » 2009-02-27, 19:14

edzia pisze:
Żaneta pisze:
To może nie wybieraj nauczycielskiej drogi zawodowej? Można się realizować również w innych fajnych zawodach, gdzie jest wymagana znajomość niemieckiego.


Ja właśnie chcę bardzo pracować w szkole..czuję w sobie powołanie heh ;P
No właśnie,co do tych zawodów..jakie masz na myśli?:)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: edzia » 2009-02-27, 21:00

Żaneta pisze:Pracować w szkole chce jak najbardziej,ale nie w podstawówce czy w gimnazjum lecz w szkole średniej...z młodzieżą w wieku16-19 inaczej się współpracuje,naucza niż dzieci
Pewnie, że inaczej, ale to równie trudna i równie odpowiedzialna praca, a cierpliwości też wymaga, może nawet większej.

Żaneta pisze:No właśnie,co do tych zawodów..jakie masz na myśli?:)
To już może inni, bardziej zorientowani podpowiedzą. Ale na pewno można być tłumaczem, może jakimś przewodnikiem turystycznym, pracować w jakimś oddziale zagranicznej firmy itp. Jest mnóstwo możliwości, zależy, w czym byś się widziała. Ja specjalnie nie zastanawiałam się nad odpowiedzią.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: lieblingin » 2009-03-03, 22:36

mam pytanie, czy korzystal ktos z oferty WSZ PWN dotyczącej sponsorowania konkursów?
Wydawnictwo Szkolne PWN sponsoruje organizowane przez nauczycieli języków obcych konkursy i przekazuje nagrody ksiazkowe, upominki.
Jak dlugo sie czeka na nagrody i jak wydawnictwo sprawdza, ze konkurs faktycznie zostal przeprowadzony?

asia4183
Posty: 17
Rejestracja: 2008-09-14, 18:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: asia4183 » 2009-03-04, 07:14

w mojej pierwszej szkole w ktorej pracowalam korzystano z pmocy wsz pwn , ale zajmowala sie tym druga nauczycielka wiec niestety nie potrafie powiedziec co i jak ( tym bardziej ze bylo to juz 4 lata temu )

biedroneczka
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-26, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: biedroneczka » 2009-03-26, 17:01

Witam,
wszystkich mam pytanko czy ktos posiada moze niezbednik dla nauczyciela do und so weiter. Nigdzie nie moge tego dostac. Mam poradnik do klasy 4 ale nie ma poradnikow do 5 i 6. A trafil mi sie uczen na korepetycje z tej ksiazki :-).

Awatar użytkownika
Hoya
Posty: 36
Rejestracja: 2008-10-31, 20:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Hoya » 2009-03-26, 23:59

lieblingin pisze:mam pytanie, czy korzystal ktos z oferty WSZ PWN dotyczącej sponsorowania konkursów?


Ja raz organizowałam konkurs z wydawnictwem PWN. Wyglądało to tak, że w dniu konkursu przyjeżdżał przedstawiciel PWN-u z prezentami dla uczniów (np. długopis, ołówek, soczek, cos słodkiego) oraz otwierał konkurs powitaniem uczniów w imieniu wydawnictwa.

beatawal
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-14, 15:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: beatawal » 2009-04-14, 16:01

Witam, jestem nauczycielką z 8 letnim stażem, w tym roku dowiedziałam się, ze j. niemiecki wycofują z podstawówek w całej gminie, gdyż wchodzi już do klasy IV j. angielski w 1 kl juz jest. a jak twierdzi pani dyrektor, w szkole pods. nie mogą być nauczane dwa języki obce. Jak jest u WAs? Piszcie!!!!!!!!!!! Bo zostaje bez pracy!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: nadia » 2009-04-14, 17:19

U mnie przez dłuższy czas niemiecki był językiem wiodącym (angielskiego nie było w ogóle).3 lata temu angielski wszedł do 1 klasy i tym samym niemiecki zostaje powoli wypierany. Dyrekcja jednak nie chce zupełnie usuwać niemieckiego i podobno ma zostać jako język dodatkowy.Niestety mnie to zbytnio nie cieszy ponieważ będę mieć jakieś 3/4 etatu a może nawet pół. Mówiąc szczerze,nie słyszałam o przepisie, który zabraniałby nauczania 2 języków w szkole podstawowej.Chyba wszystko zależy od dyrekcji i od Organu Prowadzącego.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: mateoo » 2009-04-14, 18:01

Oczywiście, że mogą. U mnie w mieście w kilku szkołach, jeśli nie we wszystkich, jest angielski i niemeicki albo rosyjski.
Sztuka jest pokarmem duszy.

beatawal
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-14, 15:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: beatawal » 2009-04-14, 20:31

a jeśli zostaje wprowadzony ten drugi język obcy to jak to wygląda godzinowo? Ile jest np. angielskiego a ile drugiego języka?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: mateoo » 2009-04-14, 22:12

To zależy chyba od dyrektora. W pewnej szkole podstawowej, gdzie pracuje moja mama jest chyba po 3 h ang i po 1h ros. w każdym roku.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Awatar użytkownika
Ginevra
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-12, 10:27

Re: Nauczyciele Języka Niemieckiego łaczcie się!!!

Postautor: Ginevra » 2009-05-06, 18:08

Ja się właśnie dowiedziałam, że od września I klasa będzie miała tylko 2 godziny obowiązkowego języka angielskiego i o nienieckim, nawet jako nieobowiązkowy/dodatkowy przedmiot, nie ma mowy, bo przepisy na to nie pozwalają, nawet z godzin dyrektorskich. Mówicie, że nie ma przepisu zabraniającego wprowadzenie drugiego języka obcego, a czy może jest taki, który mówi o tym, że można go wprowadzać? Jeśli tak, to bardzo proszę o "namiary". Będę miała argument w rozmowach z dyrektorem. Na razie wisi nade mną widmo utraty pracy za 2, 3 lata... Jestem przerażona, bo nie wyobrażam sobie pracy poza szkołą. Germaniści z podstawówek jakie macie pomysły na swoje dalsze "życie zawodowe"?


Wróć do „Języki obce”

cron