Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

jaki dyplomik jeszcze potrzebuję:)???

Postautor: matikasia » 2008-07-14, 15:54

Od pewnego czasu szukam odpowiedzi w internecie i marnie mi idą te poszukiwania. Chciałabym się dowiedzieć jednej rzeczybo może ktoś miał taką sytuację i będzie umiał mi pomóc. Co muszę jeszcze skończyć aby uczyć języka niemieckiego w klasach 1-3 i przedszkolu. Dodam, że chcę aby nauka trwała jak najkrócej gdyż to nie będzie mój pierwszy fakultet. Dodam że jestem po studiach magisterskich z socjologii oraz mam 2 podyplomówki> edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna iraz pedagogika opiekuńczo wychowawcza.
Z tego co wyszukałam to albo musiałabym iść do kolegium nauczycielskiego na 3 lata albo iść na kurs i zdać egzamin np w Inst. Goethego, ale czy taki egzamin wystarczy? nie uśmiecha mi sie studiowac kolejne 3 lata...

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: nadia » 2008-07-15, 13:47

Wydaje mi się,że najlepiej byłoby pójść do kolegium ale z drugiej strony zastanów się czy rzeczywiście chcesz i będziesz mieć możliwość uczenia niemieckiego w klasach 1-3. Z własnego doświadczenia wiem,że w klasach młodszych niestety ale preferowanym językiem jak na razie jest angielski a nie niemiecki. Prędzej znalazłabyś pracę jako nauczyciel niemieckiego w klasach 4-6.

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-15, 21:19

Gdybym skończyła kolegium to mogłabym uczyć w każdej klasie, ale gdybym była możliwość zdania tylko egzaminu to po prostu wybiera się wyższy poziom dla wyższych klas. Akurat w mojej miejscowości w klasach 1-3 jest albo angielski albo niemiecki. W każdym razie cały problem leży nie w tym w których klasach chcę uczyć ale co muszę skończyć:)

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: hanamat » 2008-07-16, 08:52

Jezeli chcesz uczyc w kl. I-III to ukończ kurs przedmiotowo-metodyczny lub podyplomowke j.angielski w edukacji wczesnoszkolnej + FCE, a w klasach wyzszych kolegium jezykowe.

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-16, 12:06

niemiecki:)
czyli takiego kursu mam konkretnie szukac tak? i jeszcze egzamin?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: hanamat » 2008-07-16, 12:53

Tak, szukaj kurs 'jezyk niemiecki w deukacji wczesnoszkolnej" . Nie wiem, w jakim rejonie mieszkasz, ale czesto takie kursy są robione w wyższych szkołach zawodowych, na stronie codn jest wykaz placowek i rodzaj form doskonalenia, nadajacych kwalifikacje, moze tam cos znajdziesz. Moje kolezanki robia takie kursy w Gnieznie, w wyzszej szkole zawodowej. W kuratoriach tez powinni miec wykazy tych placowek. Na stronie "cen koszalin " tez coś o tym czytałam.

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-16, 20:17

szczecin, stargard, bede szukac, dzieki

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: monia58 » 2008-07-17, 17:06

hanamat pisze:Jezeli chcesz uczyc w kl. I-III to ukończ kurs przedmiotowo-metodyczny lub podyplomowke j.angielski w edukacji wczesnoszkolnej + FCE, a w klasach wyzszych kolegium jezykowe.

Z tego co czytałam ostatnio, to FCE nie daje uprawnień do nauczania tego języka w szkole, tylko egzamin advance czyli z j. niemieckiego ZMP (dawniej a obecnie chyba C1). Wiem, bo chciałam uczyć też angielskiego, ale poziom advance to dla mnie za wysokie progi, bo sobie odpuściłam 8)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: ann » 2008-07-17, 18:38

monia58 pisze:Z tego co czytałam ostatnio, to FCE nie daje uprawnień do nauczania tego języka w szkole

FCE daje, ale tylko na poziomie klas 1-3 szkoły podstawowej. Wyżej trzeba mieć CAE (oczywiście + uprawnienia pedagogiczne).
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-18, 10:05

przygotowanie pedagogiczne juz mam po ped opiekunczo wychowawczej. czyli zatem mowicie ze wystarczy egzamin panstwowy i oczywiscie lepiej isc na 10 meisieczny kurs ktory do niego przygotowuje..

ilo
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-24, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: ilo » 2008-07-18, 12:46

z tego co ja się orientuję to musisz mieć skończone co najmniej NKJO czyli kolegium językowe aby uczyć w podstawówce i wyższych.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: ann » 2008-07-18, 18:36

matikasia pisze:przygotowanie pedagogiczne juz mam po ped opiekunczo wychowawczej.

Moja kumpela po takim samym kierunku w czasie rekrutacji na studia podyplomowe w EFS dowiedziała się, że przygotowania pedagogicznego nie ma :D
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-18, 23:30

Wszystko jest w ustawie i nie mozna rezygnowac bo ktos cos powiedzial. U nas tez dziewczyny przchodza do kierowniczki studiow z takimi problemami. A ona wciaz powtarza. warunkiem przyjecia na studia podyplomowe edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jest przygotowanie pedagogiczne czyli odpowiednia ilosc godzin z metodyki, a ja taka mam po pedagogice opiekunczo-wychowawczej. Bez tego nie przyjeliby mnie na wczesnoszkolna. Zreszta prace w przedszkolu dostalam. zaczynam od wrzesnia czyli w moim wypadku nikt sie beznadziejnie nie przyczepil ze czegos nie mam. Jednak w odpowiedziach sa duze rozbieznosci co do tego co musze jeszcze zrobic by uczyc niemieckiego, a po tych moich dziwnych fakultetach nie moge sie tego doszukac na necie. napisalam wiec pismo z zapytaniem do kuratorium.ciekawe co mi odpisza i czy cos w ogole:) na pewno wam wtedy napisze:)

justynka
Posty: 75
Rejestracja: 2008-07-04, 17:32
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: justynka » 2008-07-19, 18:56

matikasia pisze:ciekawe co mi odpisza i czy cos w ogole:)


Wierz mi, odpiszą. Wystosowałam do nich króciótkie pisemko z zapytaniem i chociaż nie od razu, ale doczekałam się :D i jestem usatysfakcjonowana!!!

matikasia
Posty: 38
Rejestracja: 2008-07-14, 15:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jestem już nauczycielem, chciałabym uczyć też angielskiego

Postautor: matikasia » 2008-07-22, 07:59

więc będę czekać niecierpliwie na odpowiedź i może jakies kroki poczynie jeszcze od tego roku:)

dodzwoniłam się do kuratorium, ale Pani pomagając była skora tylko sypnąć ustawami, których ja teraz nie mogę się doszukać:(
o kwalifikacjach i ewentualnych certyfikatach jest ponoć w ustawie z dnia 23.09.2002 r i co z tego jak nie mogę jej znaleźć...
Na stronie kuratorium oświaty w linku nauczyciele jest odnośnik do kursów kwalifikacyjnych i jest tam taki jeden odnośnie języka niemieckiego, ale czy to dotyczyć może mojej osoby to nie mam pojęcia. zaczynam chyba kolejną walkę z wiatrakami:)


Wróć do „Języki obce”