Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: katty » 2008-09-05, 15:31

Happy Street przydzielili pierwszej klasie?! Przecież ta seria podręczników ma niższe poziomy, chociażby Happy House. Czy Happy Street nie jest przypadkiem bardziej dla trzecich klas? Książka sama w sobie jak dla mnie jest dość przyjemna, ale na pewno nie na ten poziom.. Współczuję.

O English Adventure nie będę się już rozwodzić, bo wszyscy zachwalają, ale widzę, że nie padło tu jeszcze Excellent! - Bardzo przyjemna książeczka, dzieciom się podoba, co ileś lekcji jest część historyjki o piratach, która wciąga dzieciaki i wyczekują następnej części niecierpliwie. Mam wrażenie, że są momenty, kiedy pojawiają się troszeczkę za trudne rzeczy, ale może to zależy od grupy. Jakie są Wasze opinie?[/scroll]

dzikibak
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-24, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dzikibak » 2008-09-05, 22:51

ja korzystam w klasie 1ej ze Stardust 1 i jestem zadowolona. Tylko że ja też dopiero zaczełam i jeszcze nie mam rozeznania więc możecie się ze mną nie zgodzić. Aha podręcznik był mi z góry przez szkołę narzucony, dlatego nie oglądałam innych.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: ms.elephant » 2008-09-05, 23:15

katty pisze:Happy Street przydzielili pierwszej klasie?! Przecież ta seria podręczników ma niższe poziomy, chociażby Happy House. Czy Happy Street nie jest przypadkiem bardziej dla trzecich klas?


Dokładnie! Zawsze zaczynało się od "Happy House", potem "Happy Street" a na końcu "Happy Earth". Tym bardziej, że jest to szkoła masowa, a nie np. kurs językowy z kilkorgiem bardzo zdolnych dzieci. :shock:

katty pisze:O English Adventure nie będę się już rozwodzić, bo wszyscy zachwalają, ale widzę, że nie padło tu jeszcze Excellent! [/scroll]



"Excellent" - jakie to wydawnictwo??

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: katty » 2008-09-06, 12:22

Excellent jest z Longmana.

Awatar użytkownika
Pani Mru
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-30, 20:09
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Pani Mru » 2008-09-07, 07:48

Tak sobie przemyślałam sobie wszystkie oferty i podjęłam decyzję co do podręcznika dla klasy I - wezmę English Adventure. :D Pozostaje jeszcze kwestia wyboru podręcznika dla klasy II i IV (muszę się dowiedzieć czy miały kiedyś angielski czy nie) - żeby się nie porwać z motyką na słońce.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dushka » 2008-09-07, 07:51

Najgorzej jest, gdy w klasie są różne poziomy - u mnie są dzieci uczące się od przedszkola dodatkowo języka, w tej chwili są na kilkukrotnie wyższym poziomie, niż np. moje dzieci z grupy integracyjnej, ale też na wyższym, niż inne dzieci zdrowe. Lekcje angielskiego u mnie to tragikomedia...

marcin3k_
Posty: 13
Rejestracja: 2008-06-24, 11:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: marcin3k_ » 2008-09-07, 12:34

a co myslicie o podręczniku FOOTPRITNS z longmana?? poszukuje czegos dla klas 0-4

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: katty » 2008-09-07, 19:16

Widzę, że masz taki sam zestaw klasowy, jak ja :D Ja do pierwszej i drugiej mam English Adventure, do czwartej Sky 1 (dzieci się już uczyły angielskiego). Jest też Sky Starter, jeśli dzieciaki się nie uczyły. Słyszałam dobre opinie o tym podręczniku, teraz będę miała okazję zweryfikować.

Awatar użytkownika
Pani Mru
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-30, 20:09
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Pani Mru » 2008-09-08, 10:37

Moi przyszli uczniowie z klas. II i IV - nie mieli wcześniej angielskiego :( - jaki podręcznik dla nich będzie dobry :?:

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Ewryl » 2008-09-08, 15:53

W szkole, w której obecnie jestem w zeszłym roku koleżance trafiły się właśnie IV klasy, które wcześniej nigdy się nie uczyły angielskiego i zdecydowała się na New Friends 1 z Longmana. Podręcznik sam w sobie wprowadza same podstawy i moim zdaniem poziomem odpowiada klasom, które jeszcze nigdy nie miały kontaktu z angielskim.
Jeśli chodzi o klasy II... Kiedyś byłam w podobnej sytuacji. Również startowałam z drugimi klasami, które wcześniej się nie uczyły angielskiego. Dyrekcja stwierdziła, że najlepiej będzie jeśli wprowadzę ten sam podręcznik co w klasach 1 co też zrobiłam. Po czasie jednak stwierdzam, że mogłam wprowadzić normalnie podręcznik dla klasy II i troszkę modyfikować poziom zadań. Jeśli zdecydowałaś się na English Adventure 1 do klas I, to może klasom II wprowadź ten sam podręcznik, ale 2 część.

Awatar użytkownika
Pani Mru
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-30, 20:09
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Pani Mru » 2008-09-10, 14:20

Decyzję już podjęłam - dla klasy I i II wzięłam English Adventure a dla dzieciaków z IV klasy - Sky Starter :D (na dniach mają do mnie przyjść podręczniki pokazowe do domu)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-10, 15:24

Sky starter i SKy1 to niewielka różnica. Wybrałbym ten drugi dający więcej możliwości przy różnicowaniu materiału dla uczniów zdolnych i mniej zdolnych.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: katty » 2008-09-10, 20:14

Czy Sky jest rzeczywiście taki fajny? Przejrzałam go i nie powiem, żeby zrobił na mnie jakieś piorunujące wrażenie, nie wiem, czy jakbym była uczniem, podobałby mi się jakoś szczególnie.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: ms.elephant » 2008-09-10, 20:24

Według mnie "Sky" nie jest przyjazny dla dziecka. Jest mało czytelny pod względem układu strony, niezbyt interesujący, na 1 lekcji wprowadza się równocześnie zbyt wiele zagadnień. Słabi uczniowie mają problemy pracując na nim. "New Friens", o którym pisze Ewryl, jest dużo lepszy.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-11, 08:21

Każdy ma swoje wyobrażenie co by się podobało uczniom. :wink: Podręcznik należy też przeglądać pod kątem całego cyklu trzyletniego.
New Friends może być atrakcyjny dla 10 latków, ale "trójka" jest chaotyczna i zbyt infantylna dla 12 latków.
Nie nakłaniam do SKY, bo to nauczyciel najlepiej czuje jaki podręcznik będzie doskonałym kompromisem między oczekiwaniami jego, a oczekiwaniami uczniów.

Wskazuje jedynie jak dokonać wyboru. Sprawdzać jakie są wszystkie trzy części podręcznika, co wydawnictwo oferuje jako materiały wspomagające podręcznik Jak długo podręcznik jest na rynku (po ok. 6 latach książka znika). Czy oferuje zróżnicowany materiał dla uczniów zdolniejszych i mniej zdolnych.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Języki obce”