Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Pani Mru
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-30, 20:09
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Podręcznik do klas 1-3

Postautor: Pani Mru » 2008-09-04, 12:12

Chciałam się doradzić nauczycieli angielskiego w klasach 1-3 szkoły podstawowej - jaki będzie najlepszy podręcznik do uczenia takich maluchów - dobry, ale też nie zbyt drogi. Mam jeszcze również pytanie o podręcznik do klasy 4. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję! :)

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Ewryl » 2008-09-04, 16:03

Jeśeli chcesz coś niedrogiego powinnaś wybrać coś z naszych polskich wydawnictw. Np. "Hurray" WSiPu, lub "Hocu Pocus" albo "Bingo" PWNu. Każdy z tych podręczników składa się tylko z książki (bez zeszytu ćwiczeń) i wychodzi taniej niż produkcje zagraniczne :wink:
Osobiście uwielbiam "English Adventure" Longmana (sama go w tej chwili używam) i "New Sparks" Oxfordu, ale one wyjdą na pewno ok. 15 zł drożej na jednym komplecie. Te podręczniki składają się z książki +zeszyt ćwiczeń.
Sama musiałabyś je przejrzeć i zobaczyć, który najbardziej by Ci odpowiadał :)

luanne
Posty: 31
Rejestracja: 2008-08-22, 14:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: luanne » 2008-09-04, 16:08

z całym szacunkiem. Podręczniki z polskiego wydawnictwa są może i tańsza ale niestety gorsze. Ja pracuję na podręcznikach LONGMANA..są świetne,kolorowe, poza tym jest masa dodatkowych materiałów dla nauczyciela, dzięki którym może urozmaicać lekcje.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dushka » 2008-09-04, 16:27

Bingo odradzam! Jest koszmarne, 1 klasa jeszcze ujdzie, ale następne są bardzo trudne.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: motylek8 » 2008-09-04, 16:31

Ja pracowałam na 'hocus pocus'. I o ile byłam zafascynowana 1 częscią, o tyle druga część była zdecydowanie gorsza. Do trzeciej nie dotarłam bo koleżanka odziedziczyła po mnie klasę.

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Ewryl » 2008-09-04, 17:31

luanne pisze:z całym szacunkiem. Podręczniki z polskiego wydawnictwa są może i tańsza ale niestety gorsze. Ja pracuję na podręcznikach LONGMANA..są świetne,kolorowe, poza tym jest masa dodatkowych materiałów dla nauczyciela, dzięki którym może urozmaicać lekcje.


Zgadzam się, że polskie podręczniki są troszkę gorsze od książek wydawanych przez zachodnie wydawnictwa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy nauczyciel ma ten luksus, że może sobie wybrać taki podręcznik jaki jemu się najbardziej podoba. Uwierz mi, że zdarzają się szkoły, w których rodzice dzieci mają baaaardzo dużo do powiedzenia na temat wyboru podręczników (sama kiedyś w takiej pracowałam), a ich najbardziej interesuje ile taka książka kosztuje a nie to, co nauczyciel dodatkowo dostaje :roll:

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: niebo77 » 2008-09-04, 18:20

Ja pracuję na "New Bingo", choć miałam też do czynienia z "English Adventrue"...
Po względem wyglądu wydawnictwa zagraniczne biją na głowę polskie, ale z drugiej strony czy wydanie kasy na droższą książkę, choć ładniejszą ma sens, jeżeli korzysta się z niej tylko rok...

luanne
Posty: 31
Rejestracja: 2008-08-22, 14:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: luanne » 2008-09-04, 18:46

a ich najbardziej interesuje ile taka książka kosztuje a nie to, co nauczyciel dodatkowo dostaje :roll:[/quote]


Nie chodzi mi o jakieś niespodzianki dla nauczyciela tylko o materiały, dzięki którym lekcje angielskiego nie są nudne a dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności nie tylko poprzez ćwiczenia w podręczniku:-)

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Ewryl » 2008-09-04, 18:55

luanne pisze:Nie chodzi mi o jakieś niespodzianki dla nauczyciela tylko o materiały, dzięki którym lekcje angielskiego nie są nudne a dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności nie tylko poprzez ćwiczenia w podręczniku:-)


Wiem o co Tobie chodzi. Chciałam tylko zwrócić uwagę, że rodziców to nie interesuje czy Ty dostaniesz tylko książkę nauczyciela, czy jeszcze oprócz tego będziesz miała dla dzieciaków karty obrazkowe, kolorowe plakaty i całe mnóstwo innych materiałów dla dzieci. Rodzice uważają, że bez tego też można pracować a oni przynajmniej mniej zapłacą.
Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, bo sama korztsam z propozycji Longmana ze względu na liczne dodatkowe materiały, za którymi dzieciaki wręcz szaleją.
Z drugiej jednak strony mam zasobą doświadczenie, które nauczyło mnie, że nie zawsze tak naprawdę nauczyciel ma decydujący głos w wyborze podręcznika (co jest oczywiście śmieszne!) :wink:

luanne
Posty: 31
Rejestracja: 2008-08-22, 14:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: luanne » 2008-09-04, 19:00

Dokładnie. Niestety rodziców nie interesuje z jakiego podręcznika korzystamy. Mamy nauczyć i koniec. A najlepiej gdyby podręcznik dostali za darmo :roll: co zrobić..

Ale odbiegamy od tematu chyba:-)

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Ewryl » 2008-09-04, 19:26

luanne pisze:Dokładnie. Niestety rodziców nie interesuje z jakiego podręcznika korzystamy. Mamy nauczyć i koniec. A najlepiej gdyby podręcznik dostali za darmo :roll: co zrobić..


Uwierz mi, że kiedyś autentycznie rodzice odmówili zakupu podręcznika i powiedzieli, że na razie mogę korztsać z innych pomocy :shock: To był mój pierwszy rok pracy i to jeszcze w pierwszej klasie :twisted: Zero pojęcia :roll:

Ale wracając do tematu... Pani Mru najlepiej byłoby, gdybyś mogła ewentualne książki zobaczyć i wybrać coś co spodoba się Tobie. Możesz skontaktować się z konsultantem jednego z wydawnictw i poprosić o spotkanie w tej sprawie. Troszkę masz mało czasu, bo rok szkolny już się właściwie zaczął, ale pierwsze lekcje i tak możesz mieć takie zapoznawcze, więc możesz zoganizować jakieś gry i zabawy bez podręcznika :) [/b]

Awatar użytkownika
Pani Mru
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-30, 20:09
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Pani Mru » 2008-09-04, 20:37

Znalazłam dosyć fajną książkę do nauczania początkowego : Fairyland z Express Publishing. Dopiero co ta książka wchodzi, ale z tego co tak ogólnie ją oglądałam to jest fajna, wprowadza też elementy kultury brytyjskiej a do tego są też dodatkowe materiały, w postaci płyt do podręcznika dla ucznia :D

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dushka » 2008-09-04, 20:39

Słyszałam dobre opinie. Ale to, że jest bardzo kolorowa, też może być minusem - niekoniecznie musi być czytelna.

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: ms.elephant » 2008-09-04, 22:29

Pani Mru, też oglądałam "Fairyland". Jest ładna, kolorowa - dosyć czytelna :)
Układ bardzo podobny do "Welcome Kids". Od klasy III jest dodatkowa książka z gramatyką i słownictwem.
Plusem jest fakt, iż w założeniach ma być dla klas I - VI. Na razie wydano do klas I - IV.
Nie miałam okazji jeszcze na niej pracować, ale przymierzam się do spróbowania. Czy spełni moje i uczniów oczekiwania - pokaże czas.

Równie ciekawe jest "English Adventure", "New Sparks".

"New Bingo" oraz "Hocus Pocus" - nie polecam.

Z nowości warte uwagi jest "Incredible English" - dla bardzo zdolnych klas, "Hello" - dla słabych klas, "Footprints". (niestety na tych pozycjach nie pracowałam, znam je tylko z egzemplarzy okazowych).

"Hello" jest podręcznikiem WszPWN - więc powinno być tanie.

Dla klasy IV polecam "Welcome" lub "Welcome Friends" Express Publishing. Z polskich wydawnictw "Maxi Taxi" (dosyć proste).

W księgarniach są teraz organizowane bookshopy poszczególnych wydawnictw. Przedstawiciele chetnie pokażą Ci różne książki i będziesz mogła wybrać coś dla siebie.

aniek
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-31, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: aniek » 2008-09-05, 08:56

Ja pracuję na NEW SPARKS w I-III i jestem baaardzo zadowolona. Książki sa dość łatwe i maja bardzo dobre nagrania. Podoba mi się, że pierwszy semestr pierwszej klasy jest okresem bezpiśmiennym.

W szkole, w której zaczęłam pracę jest HAPPY STREET i nikomu bym nie poleciła tego podręcznika. Jest na bardzo wysokim poziomie. Dzieci w pierwszej klasie mają już od początku pisać i czytać. I co ja mam z nimi, do cholery, robić? Czeka mnie wymyślanie, kombinowanie, szukanie materiałów. Świetnie :/


Wróć do „Języki obce”