Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: mon.zam » 2012-02-16, 14:28

No właśnie Treetops jakoś mi nie leży. W klasie IV korzystam z Hot Spot1 i bardzo dobrze mi się na nim pracuje, współpraca też bez zarzutu, czego o Oxfordzie ostatnio jakoś powiedzieć nie mogę. Zamierzam przejść na Macmillan i tak się zastanawiam. Treetops i English Quest to nowości więc opinii nie ma. O Bugs czytam same dobre opinie, ale pewnie lepiej jest przejść już na Quest choć dla mnie jakoś tak wizualnie dużo wszystkiego na jednej stronie. No i pierwszaki mimo wszystko nie piszą, ani nawet nie muszą wiedzieć, że 1 to jeden a tu zaraz na początku numerowanie obrazków. Już nawet nie mówię o pisaniu po śladzie, w New Sparks po prostu to omijamy, odczytujemy wspólnie i łączymy. Z tym sobie jakoś poradzę.

sabinkaw
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-25, 11:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: sabinkaw » 2012-02-25, 11:47

Witam serdecznie, mam te sam problem, też zastanawiam się nad wyborem podręcznika i to zarówno do klas IV-VI, jak i dla I-III. Do tej pory pracowałam na Stardust i New English Zone, ale jakoś mi się przejadły. Poza tym nie do końca jestem usatysfakcjonowana materiałami dla nauczyciela. Też zastanawiam się nad MacMillanem. Do IV-VI przeglądałam Hot Spot, ale jakoś tam mi się średnio podoba - taki lekki chaos widzę; np. nowe słówka czasami nie są uporządkowane wg konkretnej kategorii. Ale to może tylko moje wrażenie, bo nie pracowałam z tym podręcznikiem. Oglądałam natomiast przykładowe strony nowości "Evolution". Wydaje się interesująca, ale dopóki nie zobaczy się, a przede wszystkim nie przepracuje całości to trudno powiedzieć. Natomiast dla I-III myślę nad "Bugs World". Dużo dobrych opinii na temat tego podręcznika czytałam i wydaje mi się ciekawy. Ale tutaj też jest nowość "Quest", więc znowu problem co wybrać . Nie wiem też jak wygląda współpraca z wydawnictwem - raz widziałam się z reprezentantem i pani wydawała się być całkiem do rzeczy, ale wiadomo to wszystko potem "wychodzi w praniu". Pozdrawiam wszystkich, którzy stoją przed wyborem podręcznika i zachęcam do wymiany opinii, może będzie łatwiej podjąć mądrą decyzję :) .

sabinkaw
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-25, 11:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: sabinkaw » 2012-02-25, 11:56

Aaaa i zapomniałam napisać o Treetops - wg mnie materiał jest zbyt trudny, głównie dlatego, że zbyt szybko uczniowie w klasie I muszą już zapisywać wyrazy. Uczę również w edukacji wczesnoszkolnej i wiem, że w nowej podstawie programowej uczniowie litery poznają prawie przez cały rok szkolny, więc trudno im zapisywać słowa w języku obcym tak wcześnie. Teraz jest nowość i można wybrać wersję zeszytu ćwiczeń łatwiejszą i trudniejszą, ale w podręczniku nadal bardzo wcześniej (w 3 rozdziale) pojawiają się do zapisu trudne słowa typu bathroom. Tego podręcznika na pewno nie wybiorę. Podobnie w Steps in English - zbyt dużo i wielki chaos. Cały czas zaznaczam, że to tylko moje prywatne opinie i wrażenia.

BlondeSwan
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-24, 09:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: BlondeSwan » 2012-02-25, 14:28

Co sądzicie o podręcznikach Bugs Word? dla klas 1-3? Korzysta ktoś? Jakie doświadczenia?

mon.zam
Posty: 17
Rejestracja: 2011-08-22, 21:56
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: mon.zam » 2012-02-25, 22:21

A może odezwie się ktoś kto pracuje na Bugs World i ma, widział English Quest i spróbuje porównać?

Ja pracuję na Hot Spot 1 i na razie uważam, że to strzał w 10, być może akurat mam taką czwartą klasę, ale pracuje mi się super. Patrząc na Evolution Hot Spot proponuje więcej ćwiczeń z komunikacji, w Evolution jest dialog (posłuchaj i odegraj dialog - ciągle to samo), denerwuje mnie sekcja gramatyczna Evo's grammar, która jest przy każdej lekcji i zajmuje 1/4 strony, w ogóle litery są jakoś dziwnie wielkie.

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Pearl » 2012-03-01, 23:15

Byłabym wdzięczna za podpowiedź. Zmieniamy podręczniki i była u nas pani z Macmillana. Proponuje man nowe książki English Quest lub Bugs World. Podobno są dość przybliżenie skonstruowane. Dziewczyny z 4-6 już podjęły decyzję i wybrały Macmillan Evolution bo Sky już musiał być zmieniony. Niby chcemy iść jednym frontem, choć wiemy że nie musimy. Chwalicie sobie Bugsy? Bo opinie są raczej zróżnicowane.
Teraz jeszcze Nowa Era coś wydała nowego i Longman nowy podręcznik Our Discovery Island...ale kropka.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: renati23 » 2012-05-06, 17:39

Zamykam temat dotyczący podręczników do j. angielskiego. Teraz zostały założone 4 nowe wątki z podziałem na poszczególne etapy nauczania, które poprzedza ankieta. Zapraszam do dyskusji w poszczególnych wątkach.


Wróć do „Języki obce”