Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

KropkaFE
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-04, 17:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Postautor: KropkaFE » 2010-07-17, 12:36

Witam wszystkich!

Szukając tematu na forum nie trafiłam na żadne posty które pomogłyby mi w rozwiązaniu problemu z przygotowaniem ucznia do egzaminu gimnazjalnego z Angielskiego. Udzielam korepetycji i zgłosiła się do mnie Mama z Synem (obecnie III klasa gim) twierdząc ze Syn potrzebuje jedynie powtórki materiału (w szkole 4-5 z ang) a tu się okazało po I lekcji ze Syn ledwo co potrafi powiedzieć zdanie proste nie wspominając już o sztuce pisania bądź rozumieniu tekstu czytanego.

Chciałam zapytać o poradę odnośnie podręcznika, który pomógłby mi w nadrobieniu zaległości i usystematyzowaniu wiedzy do Egzaminu (jeśli taki w ogóle istnieje)...

Przyznam że pierwszy raz mam taki problem dlatego bardzo proszę o poradę...
Pozdrawiam

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Postautor: motylek8 » 2010-07-17, 21:31

ja w przygotowaniu uczniów do egzamin korzystam z repetytorium longmanowskiego, ewentualnie wyszukuje jakieś konkretne zadania w innych źródłach, głownie jednak Longman:)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Postautor: Andulencja » 2010-07-18, 17:10

Jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu to jasne że repetytorium (ma je już prawie każde wydawnictwo) Jeśli chcesz dodać mówienie to polecam Oxford.
Ale najlepiej przejdź się do księgarni językowej - pooglądaj, porównaj i wybierz to, co ci się najbardziej spodoba i z czym ten twój uczeń sobie poradzi.
Longman jest ambitny (dużo ćwiczeń) macmillan - przejrzysty - średnio trudny, Edgard - fajne testy (tematyczne) + osobne repetytorium (ostatnio mieli fajną promocję na stronie)

ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Postautor: ala.forum » 2010-07-18, 18:17

jesli chodzi o samo przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego to nie ma tam pisania ani mowienia, wiec chyba dobrze skupic sie na typoych zadaniach egzaminacyjnych.

ale ja polecalabym jednak pouczyc tego czworkowo-piatkowego ucznia mowic, bo to chyba najwazniejsze w znajomosci jezyka obcego

jesli chodzi o repetytorium to tak jak wyzej:
longman- dosc trudny, zaawansowane slownictwo jak na przecietne gimnazjum
macmillan- srednio trudny
express publishing - zbyt latwy

reszty nie znam

KropkaFE
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-04, 17:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Postautor: KropkaFE » 2010-07-20, 21:36

Dziękuje za odpowiedzi, właśnie zamówiłam repetytorium wiec bierzemy się do roboty :)


Wróć do „Języki obce”

cron