podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

Postautor: antie » 2010-10-18, 22:26

Czy pracujecie na lekcjach j. niemieckiego w gimnazjum i szkole średniej z podręcznikami z oprogramowaniem interaktywnym?
Jeśli tak, to z jakimi tytułami i jakie macie praktyczne uwagi?
Który podręcznik z takim oprogramowaniem polecilibyście?

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

Postautor: monia58 » 2010-10-30, 22:29

Jest trochę takich podręczników, ale wszystko zależy od tego, czy chcesz pracować z nimi na lekcji czy zadawać uczniom do domu dodatkowe rzeczy.
Do większości podręczników wydawnictw zagranicznych są proponowane ćwiczenia onlina i strony z dodatkowymi tekstami uzupełniającymi podręcznik np. wydawnictwa Hueber czy Langenscheidt.
Są też już dostepne do niektórych podręczników materiały na tablicę interaktywną, np. studio d i prima, direkt, do hier und da jest platforma edukacyjna.
Niestety samemu trzeba metodą prób i błędów coś wybrać :)
Ja osobiście nigdy nie zdecyduję się na studio d i primę :)

deutsch
Posty: 25
Rejestracja: 2010-07-30, 10:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

Postautor: deutsch » 2010-12-07, 18:15

Uważam, że podręczniki interaktywne są super, lekcje o wiele bardziej interesujące i uczniowie mogą więcej się nauczyć (przede wszystkim wzrokowcy), ale ich zakup jest dość drogi i jeśli ktoś nie zawsze ma dostęp do rzutnika czy tablicy interaktywnej, to nie ma większego sensu, żeby je kupować. Chyba, że w szkole jest kilku germanistów i zdecydują się na zakup podręcznika interaktywnego, wtedy część kosztów zakupu może zwrócić szkoła i część oni, mogą płytkę kilka razy przegrać i każdy z nich może mieć swoja. Chociaż wiem, ze podręcznik Prima w wersji interaktywnej jest bardzo tani, ale ja niestety nie uczę z Prima.

deutsch
Posty: 25
Rejestracja: 2010-07-30, 10:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

Postautor: deutsch » 2010-12-07, 18:17

Czy ktoś z was korzysta może z jakiegoś podręcznika interaktywnego w gimnazjum?

ewciasta
Posty: 19
Rejestracja: 2010-04-27, 13:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: podręczniki z oprogramowaniem interaktywnym

Postautor: ewciasta » 2010-12-12, 20:46

Ja korzystam z To the top na angielskim. Wprawdzie samo oprogramowanie nie zawiera więcej niż sam podręcznik, jednak dla młodzieży atrakcyjne jest samo używanie tablicy. To też oszczędność czasu na lekcji. Mogę np. wyświetlić tekst z podręcznika i zaznaczyć na nim co chcę. Mozliwości jest mnóstwo.
Obecnie szukam czegoś ciekawego do niemieckiego. Może ktoś pracuje z jakimś ciekawym podręcznikiem w gimnazjum?


Wróć do „Języki obce”

cron