lektor w wyzszej szkole

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anamaya1
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-30, 08:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

lektor w wyzszej szkole

Postautor: anamaya1 » 2011-03-13, 11:18

Witajcie,
Obecnie jestem w trakcie skladania podan do szkol na stanowisko nauczyciela j. ang. Mam pytanie do osób pracujacych w wyzszych szkolach jako lektorzy, a mianowicie czy podania nalezy skladac tylko w odpowiedzi na oferte oglaszana przez dana szkole (gdzie najlepiej szukac takich ofert?), czy tak jak w szkolach ogolnoksztalcacych (roznoszac po prostu podania do wszystkich szkol w okolicy)?
I drugie pytanie, czy osoba zaraz po studiach, z rocznym doswiadczeniem w nauczaniu ang. w przedszkolu ma w ogole szanse zostac zatrudniona w wyzszej szkole? Jak wyglada proces rekrutacji?
Dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: Roxi » 2011-03-13, 12:10

Akurat ja składałam podanie na stanowisko lektora do szkoły wyższej w odpowiedzi na ogłoszenie,które znalazłam na portalu pracagazeta.pl.Zazywczaj tego typu szkoły ogłaszają się na tradycyjnych portalach pracy,gumtree.pl,w gazecie wyborczej,etc. :wink: Myślę,że spokojnie możesz wysłać podania do szkół,nawet jesli żadna z nich nie wystawiła nigdzie ogłoszenia,że poszukuje lektora.Z tym,że szkoły wyższe zazwyczaj wymagają 2-3 letniego doświadczenia w pracy lektora/nauczyciela języka obcego..oraz trzeba mieć pełne wykształcenie magisterskie.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: Yoka » 2011-03-13, 17:54

a która wyższa szuka?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: Roxi » 2011-03-13, 18:41

Skoro ja znalazłam pracę przez ogłoszenie właśnie,to znaczy,że jednak czsami jakieś szkoły wyższe szukaja lektorów :wink: Z tym,że faktycznie to był przypadek..jest to prywatna wyższa uczelnia z krótkim stażem w życiorysie,więc dlatego pewnie sie ogłaszała :D

anamaya1
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-30, 08:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: anamaya1 » 2011-03-14, 08:03

Dziekuje za odpowiedz:)
Nie mam zadnej konkretnej szkoly na oku.

Roxi, moglabys napisac jak wyglada praca w takiej szkole? Czy zajecia masz co tydzien, jak wyglada wspolpraca ze studentami, itp.?

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: tecumseh » 2011-03-14, 12:44

@anamaya1
"a mianowicie czy podania nalezy skladac tylko w odpowiedzi na oferte oglaszana przez dana szkole (gdzie najlepiej szukac takich ofert?), czy tak jak w szkolach ogolnoksztalcacych (roznoszac po prostu podania do wszystkich szkol w okolicy)? "

Roznosić, wysyłać mailem lub pocztą, zostawiać namikary, nieważne czy szukają czy nie, tym się nawet nie zajmuj, mało która szkoła wyższa się ogłasza, prędzej już językowe.

Co do doświadczenia i warunków rekrutacji, pewnie zależy od szkoły, mnie zajęcia na zaocznych zaproponowano właściwie nawet bez rozmowy wstępnej, ale doświadczenie mam (4 lata pracy w NKJO, szkoła językowa, technikum, tłumaczenia itd)

Podobnie też właściwie bez żadnego trudu z mojej strony dostałem race przy projekcie unijnym jednym prowadzonym przez szkołę wyższą.

Pozdro i powodzenia życzę.

anamaya1
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-30, 08:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: lektor w wyzszej szkole

Postautor: anamaya1 » 2011-03-14, 22:11

Dziekuje:)


Wróć do „Języki obce”