Nauczyciel w placówce niepublicznej

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Roxi » 2011-03-31, 10:33

Witam.Mam mozliwość przeniesienia się od września do prywatnej podstawowki i gimnazjum.Dużo wyższa pensja i większe możliwości rozwoju jednak robią swoje :wink: Z tym,że zastanawiam się,jak to jest w przypadku wakacji..Czy n-l zatrudniony w takiej placówce dostaje umowę do czerwca,czy do końca sierpnia?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Andulencja » 2011-03-31, 12:34

A nie możesz tam po prostu zapytać? Podejrzewam, że to sprawa wewnętrzna placówki.

antares140
Posty: 96
Rejestracja: 2009-11-11, 00:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: antares140 » 2011-03-31, 16:16

To ja odpowiem Ci na to pytanie! Ja pracuje w prywatnej szkole - szkoła podstawowa i gimnazjum, ja mam w szkole umowę na cały etat i przez wakacje również dostaje pensje

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-08, 14:51

a ja mam koleżankę, która pracuję w niepublicznej podstawówce. Jest zatrudniona z kodeksu pracy, a nie KN i dostaje umowę tylko na rok szkolny, czyli dajmy na to, 1 września - 21 czerwca (bez wakacji) i tak co roku.

Wszytsko zależy czy zostaniesz zatrudniona w oparciu o kodeks pracy czy KN. jeśli to drugie to MUSZĄ zatrudnić cię 1września - 31 sierpnia (czyli zapłacić za wakacje)

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Yoka » 2011-04-09, 10:45

czyli nie jest zatrudniania na r.szk., tylko na czas trwania zajęć dydaktycznych.

R.szk. kończy się zawsze 31 sierpnia.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Roxi » 2011-04-09, 16:16

upieczona.anglistk pisze:a ja mam koleżankę, która pracuję w niepublicznej podstawówce. Jest zatrudniona z kodeksu pracy, a nie KN i dostaje umowę tylko na rok szkolny, czyli dajmy na to, 1 września - 21 czerwca (bez wakacji) i tak co roku.



Czyli nauczyciel kontraktowy pracujący w szkole niepublicznej nie dostanie umowy na czas nieokreślony,tylko od września do czerwca..wakacje wolne i potem znow od wrzęsnia do czerwca? troche to bez sensu...

Ktoś wie,czy w takiej szkole nauczyciel dostaje jakiś ekwiwalent za urlop,dodatki do pensji,premie,czy cokolwiek,czy tylko łysa pensja?

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-11, 21:09

Roxi, a w szkole publicznej jakie wielkie masz dodatki? 50 zł dodatku motywacyjnego? (na waciki...?) 65 zł za wychowawstwo? (jałmużna jakaś...?) jedynie dodatek za wysługę lat jest odczuwalny, ale to dopiero po przepracowaniu kilkunastu lat. Chociaż może we Wrocławiu w dużym wojewódzkim mieście to wygląda inaczej, są "bogatsze" dodatki.

Najlepiej jak zapytasz dyrekcje, ona jest najlepiej poinformowana

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-11, 21:10

Roxi pisze:Czyli nauczyciel kontraktowy pracujący w szkole niepublicznej nie dostanie umowy na czas nieokreślony,tylko od września do czerwca..wakacje wolne i potem znow od wrzęsnia do czerwca? troche to bez sensu...


dlaczego bez sensu? wiesz jakie to są oszczędności dla właściciela tej szkoły?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Yoka » 2011-04-11, 21:27

upieczona.anglistk pisze:Chociaż może we Wrocławiu w dużym wojewódzkim mieście to wygląda inaczej, są "bogatsze" dodatki.


żadne dodatki we Wrocławiu. Dodatek motywacyjny zależy od dyrekcji, wysługa lat tak jak piszesz i koniec.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Yoka » 2011-04-11, 21:29

[/quote]

Czyli nauczyciel kontraktowy pracujący w szkole niepublicznej nie dostanie umowy na czas nieokreślony,tylko od września do czerwca..wakacje wolne i potem znow od wrzęsnia do czerwca? troche to bez sensu...
[/quote]

a poza tym idąc tym systremem zatrudniania staż na mianowanego wydłuży się o jeden rok szkolny.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Roxi » 2011-04-12, 21:20

Biedny taki nauczyciel mianowany,który pracuje w skzole niepublicznej non stop od września do czerwca..żadnej mozliwości kredytu..nic.mam nadzieję,że mimowszystko liczba takich szkół,nierespektujących karty nauczyciela,jest w mniejszości :wink:

Co do "bogatszych" dodatków w większym mieście,to nie wiem,jak to jest u Was,ale ja w mojej szkole po pierwszym semestrze pracy dostałam dodatek motywacyjny w wysokości 50 zł,po roku 100,a teraz mam 200.dodam,że niektóre moje koleżanki,które bardziej się wykazują,a są na tym etapie awansu zawodowego,co ja,mają 250,że aż boję się wnikać,ile dostają nauczyciele mianowani:D Zresztą moja szanowna pani dyrektor ma przysłowiowe parcie na szkło i na każdej płaszczyznie musi pokazać,jakim to ona jest wspaniałym managerem i jak dba o swoich pracowników :wink: Zbiera też ordery,certyfiakty..a nasza szkoła oczywiście musi aspirować do najlepszej w całym Wrocławiu :twisted:

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Yoka » 2011-04-12, 23:17

Roxi pisze:Co do "bogatszych" dodatków w większym mieście,to nie wiem,jak to jest u Was,ale ja w mojej szkole po pierwszym semestrze pracy dostałam dodatek motywacyjny w wysokości 50 zł,po roku 100,a teraz mam 200.dodam,że niektóre moje koleżanki,które bardziej się wykazują,a są na tym etapie awansu zawodowego,co ja,mają 250,że aż boję się wnikać,ile dostają nauczyciele mianowani:D


no to pozazdrościć! W mojej szkole dostają tylko znajomi królika, reszta nic. Za to ci znajomi dostają dużo więcej niż 250zł.

W szkole u znajomej jest tak, że po roku przepracowanym każdy dostaje 50zł, a jak się wykazuje i w miarę zwiększania stażu zawodowego kwota się zwiększa.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Roxi » 2011-04-13, 20:53

Yoka pisze:
Roxi pisze:Co do "bogatszych" dodatków w większym mieście,to nie wiem,jak to jest u Was,ale ja w mojej szkole po pierwszym semestrze pracy dostałam dodatek motywacyjny w wysokości 50 zł,po roku 100,a teraz mam 200.dodam,że niektóre moje koleżanki,które bardziej się wykazują,a są na tym etapie awansu zawodowego,co ja,mają 250,że aż boję się wnikać,ile dostają nauczyciele mianowani:D


no to pozazdrościć! W mojej szkole dostają tylko znajomi królika, reszta nic. Za to ci znajomi dostają dużo więcej niż 250zł.

W szkole u znajomej jest tak, że po roku przepracowanym każdy dostaje 50zł, a jak się wykazuje i w miarę zwiększania stażu zawodowego kwota się zwiększa.


Widocznie dyrekcja mojej szkoły lubi nagradzać sowicie swoich pracowników za ciężką pracę :wink: Nie wiem,czy dodatki motywacyjne należą się wszystkim,ale u mnie obecnie każdy dostaje conajmniej 100 zł.Pamiętam,że po roku pracy,dyrekcja mi powiedziała,że na razie nie może mi dać więcej,niż 100 zł,bo zbyt krótko pracuję,ale jak będę się starać,to dodatek wzrośnie.A znajomi,fakt,dostają więcej,niż 250..pozadrościć:) Chociaż nie przeczę,że co niektórzy mianowani i dyplomowani w pełni na takie dodatki zasługują.

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: upieczona.anglistk » 2011-04-13, 21:33

a ja nie dosyc że dostawałam marne 50 zł, to jeszcze mi zabrała po roku argumentując, że jakby mi dała to by dla innyc zabrakło. jakby to był dla mnie argument... :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nauczyciel w placówce niepublicznej

Postautor: Andulencja » 2011-04-13, 23:20

A u mnie dzielą po 60 zł na 3 m-ce, potem 60zł kolejne osoby - parodia :ass: Czuję się zmotywowana, że cho...cho...


Wróć do „Języki obce”