przygotowanie a uprawnienia pedagog.zaoczne.Filol Angielska

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

PotarganeWlosy
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-08, 10:52
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

przygotowanie a uprawnienia pedagog.zaoczne.Filol Angielska

Postautor: PotarganeWlosy » 2011-12-04, 23:26

Hej!

Jestem studentką Filologii Angielskiej, czuję się trochę zagubiona jeśli chodzi o te wszystkie przepisy.... albo może ułomna? :rotfl: Śmiech, śmiechem, ale poważnie potrzebuję rady i kogoś kto mi by to wytłumaczył "łopatologicznie" najlepiej. :crazy:


Studiuję zaocznie Filologię Angielską na SWPSie - nie wiem czy ta informacja coś dookreśla, ale piszę w razie czego. W najbliższej przyszłości chciałabym uczyć angielskiego w szkołach językowych typu Empik, Archibald itp. ale też w szkołach typu podstawówka/gimnazjum/liceum/ kursy angielskiego na uniwersytecie.

W związku z tym chciałabym się dowiedzieć czym się różnią uprawnienie pedagogiczne i przygotowanie pedagogiczne.

Dodam iż chciałabym pracować jako tłumacz. Wcześniej planowałam że zrobię licencjat ze specjalnością nauczycielską, a potem uzupełniające magisterskie tłumaczeniowe. Niestety, okazuje się że nie jest już to możliwe i chciałabym sobie jakoś to wszystko rozplanować tylko nie do końca pewna jestem jak... Może moglibyście podzielić się doświadczeniem, radami. Szczególnie że wiem, iż z pracą jako tłumacz bywa ciężko...

Podpowiedzcie, proszę!
:'(

PotarganeWlosy
Posty: 2
Rejestracja: 2010-10-08, 10:52
Kto: student
Lokalizacja: mazowieckie

Re: przygotowanie a uprawnienia pedagog.zaoczne.Filol Angielska

Postautor: PotarganeWlosy » 2011-12-04, 23:27

btw. nie wiem czemu mam wiek 1995....

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: przygotowanie a uprawnienia pedagog.zaoczne.Filol Angielska

Postautor: mateoo » 2011-12-05, 18:23

Nie wiem, dlaczego nie mogłabyś podjąć studiów II st. o specjalności translatorskiej? Sprawdź wymagania innych uczelni.. Uprawnienia pedagogiczne czy nauczycielskie to całkiem to samo co przygotowanie pedagogiczne.
Sztuka jest pokarmem duszy.

tecumseh
Posty: 171
Rejestracja: 2011-03-13, 21:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: podkarpackie

Re: przygotowanie a uprawnienia pedagog.zaoczne.Filol Angielska

Postautor: tecumseh » 2011-12-09, 16:18

@autorka

a w ogóle studiujesz filologię ze specjalnością nauczycielską?

Jeśli tak, to juz po licencjacie masz uprawnienia do nauczania w szkołach (podstawówka, gimnazjum, liceum, acz oczywiście pereferuje się magistrów)

Co do szkół językowych, tam jak ci się uda mozna pracować nawet w czasie studiów, jeszcze bez uprawnień pedagogicznych.
zależy jak się zaprezentujesz.

A do bycia tłumaczeń nie potrzebujesz żadnych studiów, tylko dużo wiedzy, dużo pracy i dużo doświadczeń. (inna sprawa, że oczywiście najłatwiej zyskać wiedzę na studiach ze specjalizacją tłumaczeniową, są tez podyplomówki tłumaczeniowe dobre)
No a do bycia tłumaczem przysięgłym trzeba zdać egzamin państwowy.


Wróć do „Języki obce”