Podręczniki do języka polskiego-kl IV

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręczniki do języka polskiego-kl IV

Postautor: silije » 2015-07-08, 22:09

Trochę się martwię, bo - jak wiadomo - zmieniły się zasady finansowania podręczników i ze "Słów z uśmiechem" mogłam pouczyć sobie tylko jeden rok. Teraz przymusowo klasy czwarte będziemy uczyć z podręcznika "Teraz polski". No dobrze, ale nie można tego podręcznika nigdzie zobaczyć. Księgarnie go nie zamawiają, bo idzie od razu do szkół.
Czyli to będzie tak, że podręcznik dostaniemy do ręki dopiero we wrześniu czy pod koniec sierpnia i z miejsca trzeba będzie prowadzić z niego lekcje? Ja będę uczyła drugi rok i jeszcze nie czuję się taka pewna siebie, wolałabym wcześniej widzieć, co w nim jest. Jak mogę zmniejszyć swój niepokój?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręczniki do języka polskiego-kl IV

Postautor: dushka » 2015-07-08, 23:26

Będzie dobrze, jak dostaniecie we wrześniu ;) rok temu Elementarz dotarł pod koniec wakacji, ale już na przykład ćwiczenia - w połowie września.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręczniki do języka polskiego-kl IV

Postautor: silije » 2015-07-09, 10:01

Ach Dushka załamujesz mnie. Wiem, jak było z Elementarzem i ćwiczeniami, bo właśnie mój syn skończył I klasę. No ale przecież podręcznik "Teraz polski" był już wcześniej w użyciu. Może ktoś z forumowiczów go zna i napisze kilka zdań? Np. o tym, co jest na początku.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Podręczniki do języka polskiego-kl IV

Postautor: ann » 2015-07-09, 11:51

silije pisze:Czyli to będzie tak, że podręcznik dostaniemy do ręki dopiero we wrześniu czy pod koniec sierpnia i z miejsca trzeba będzie prowadzić z niego lekcje? Ja będę uczyła drugi rok i jeszcze nie czuję się taka pewna siebie, wolałabym wcześniej widzieć, co w nim jest. Jak mogę zmniejszyć swój niepokój?

Jesteś pewna, że nie ma tego podręcznika w szkole?
Do nas (maleńka, wiejska szkółka) zarówno Nowa Era, jak i WSiP przysłały całe pokazowe pakiety.

W każdym razie na stronie NE możesz sobie parę stron tego podręcznika zobaczyć
http://img.nowaera.pl/dokumenty/Flipboo ... odr-4/#p=1

Ewentualnie na allegro można dostać ten podręcznik, ale wersję niedotacyjną ;) Chociaż różnice nie są duże (http://www.nowaera.pl/images/razem-dla- ... polski.pdf
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręczniki do języka polskiego-kl IV

Postautor: silije » 2015-07-09, 14:00

Dziękuję Ann. Byłam na ich stronie nieraz i najwyraźniej przegapiłam ten fragmencik.
W naszej szkole był przedstawiciel Nowej Ery. Pogadał, pokazał niby wszystko, dał na chwilę do rąk, po czym pakiety ZABRAŁ ZE SOBĄ i zapowiedział, że przyślą. Haha...
Pewnie miał jeszcze jakieś szkoły do obskoczenia :wink:


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”