metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Kasicek
Posty: 31
Rejestracja: 2006-09-11, 21:01

metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: Kasicek » 2006-09-12, 12:45

witam wszystkich! tak sie wlasnie zastanawiam nad tytulem postu... tyle na dydaktyce historii klepalismy o metodach nauczania tradycyjnych i aktywizujacych... studiuje historie :lol: . jednak jak siegam pamiecia, to u mnie zaden nauczyciel sie strasznie nie silil na to, by kazda lekcja w jakis sposob roznila sie od siebie, nie bylo metod aktywizujacych prace ucznia... a na studiach wymagaja od nas ich stosowania, ze ponoc rozwijaja wyobraznie, zwiekszaja zainteresowanie ucznia tematem. i no wlasnie - czy Wy, nauczyciele historii wykorzystujecie je w swej pracy? w szkole podstawowej zbyt wielu takich nie da sie przeprowadzic, wedlug mnie. :mad: i wowczas ciezko zmiescic sie w ramach 45 minut. wiec jak to wyglada??? :lol: pozdrawiam

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: dushka » 2006-09-15, 20:29

Jak to się nie da? Wystarczy nie zamykać się w 45 minutach :) Można pobawic się choćby metodą projektu. Możesz zaproponować uczniom dramę - niech losują karteczki ze scenkami do odegrania, dostają 5 minut na przygotowanie sie w grupach i gotowe. Albo zaproponować inscenizację, czy też przygotowanie rpzedstawienia historycznego.

Robert
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-22, 08:37

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: Robert » 2006-09-22, 09:08

Witam serdecznie wszystkich zmagajacych się z kształceniem młodych umysłów.Mam do Państwa ogromna prośbę.Czy macie tematy lekcji do jezyka polskiego dla klas 6, na podstawie podręcznika "Między nami"?Jeśli ktoś miałby i podzieliłby sie nimi ze mną, to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.Bardzo Bardzo. Życzę miłego dnia, szybkiej pracy no i zasłuzonego odpoczynku.
Oto mój mail:
robertg7@vp.pl

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: dushka » 2006-09-22, 17:04

Przecież możesz kupic przsewodnik metodyczny do tego podręcznika... :roll:

Awatar użytkownika
Kasicek
Posty: 31
Rejestracja: 2006-09-11, 21:01

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: Kasicek » 2006-09-23, 11:18

dobri :) czy temat w szkole podstawowej odnosnieskutkow odkryc geograficznych moge przeprowadzic za pomoca analizy SWOT?

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: Nosferata » 2006-09-24, 07:44

mam obawy ze moze byc to dla nich nie do przejścia ....

a jaki problem byś postawiła do oceny mocnych i słabych stron ?



pozdrawiam :):)

Awatar użytkownika
Kasicek
Posty: 31
Rejestracja: 2006-09-11, 21:01

Re: metody dydaktyczne w pracy z klasa podstawowa

Postautor: Kasicek » 2006-11-03, 16:39

bardzo prosze o porade! jakie metody moglabym zastosowac na lekcji w 3 kl. gimnazjum, przy temacie powtorzeniowym o dynastii Piastow? zaznaczam, ze jestem studentka i realizuje praktyke srodroczna:) z gory dziekuje


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”

cron