poszukuję chętnych do projektu edukacyjnego

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

LUKASIA
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-09, 18:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

poszukuję chętnych do projektu edukacyjnego

Postautor: LUKASIA » 2013-06-09, 18:32

Witam:) Wpadłam na pomysł rozpisania projektu edukacyjnego z języka polskiego (połączonego ze znajomością regionu). Miałoby to być coś na kształt Comeniusa, ale w mniejszym (krajowym) zakresie - uczniowie z różnych regionów Polski poznawaliby wzajemnie te części kraju, w których mieszkają ich koledzy. Ja jestem z Wielkopolski (Ostrów Wielkopolski), w przyszłym roku szkolnym będę wychowawcą klasy 5, poszukuję nauczycieli języka polskiego lub historii, którzy wraz ze swoimi klasami (najchętniej w tym samym wieku) chcieliby z nami współpracować. Chciałabym rozpisać projekt na dziesięć miesięcy - każdy miesiąc to inne zadanie, uczniowie tworzyliby albumy, mapy, prezentacje multimedialne, książki kucharskie słowniki gwary i inne i rozsyłali je do swoich kolegów i koleżanek ze współpracujących szkół. Wszystko na razie mam w głowie i jest to w fazie pomysłu, ale noszę się z nim już kilka lat! Nie ukrywam, ze najchętniej weszłabym we współpracę ze szkołą np. z Kaszub i okolic Zakopanego. Oczywiście inne regiony również mile widziane. Zainteresowanych proszę najpierw o kontakt na forum (jakieś własne pomysły?) Ewentualnie więcej informacji później drogą mailową. Nie wiem, czy pomysł "chwyci", ale spróbować warto:)
Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki...

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: poszukuję chętnych do projektu edukacyjnego

Postautor: iluka » 2013-08-28, 10:50

LUKASIA pisze:Wszystko na razie mam w głowie i jest to w fazie pomysłu, ale noszę się z nim już kilka lat!
I jak? Jesteś już w/po fazie pisemnej?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”