jak rozłożyć materiał

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

urszulawoźnik
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-12, 19:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

jak rozłożyć materiał

Postautor: urszulawoźnik » 2013-06-12, 19:37

Dzisiaj dowiedziałam się, że zmieniono mi siatkę godzin w technikum. Obecnie wygląda ona tak: klasa I - 3 lekcje, klasa II - 2 lekcje, klasa III - w I semestrze 3 lekcje, w drugim 9 lekcji, klasa IV - w I semestrze 6 lekcji, w II semestrze 12 lekcji. Realizuję poziom podstawowy i rozszerzony. Siedzę i myślę nad tą siatką, ale żadne rozsądne rozwiązania nie przychodzi mi do głowy. Może ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził? Proszę o pomysły :)

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak rozłożyć materiał

Postautor: lenaskaw » 2013-08-20, 14:29

Mnie z kolei nurtuje z goła odmienny problem - w klasie III gimnazjum planuję sporo powtórek do egzaminu gimnazjalnego. Zatem czy w rozkładzie materiału muszę konkretnie je ująć - z uczeń wie... uczeń potrafi etc, czy mogę napisać pod rozkładem, że np. "ponadto na lekcje powtórzeniowe przeznacza się 10 godz., a ich tematyka dotyczyć będzie ...." i wymieniam.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: jak rozłożyć materiał

Postautor: iluka » 2013-08-20, 15:19

Rozkład materiału nauczania, czyli zapis kolejnych tematów realizowanych według programu nauczania danego przedmiotu, jest swego rodzaju planem realizacji kolejnych jednostek lekcyjnych.
magdalenasłapa pisze:planuję sporo powtórek do egzaminu gimnazjalnego.
Ja bym włożyła do rozkładu, choćby tak dla własnej pamięci :?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”