Problem z konspektem

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Monmartre
Posty: 4
Rejestracja: 2013-09-20, 10:59
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Problem z konspektem

Postautor: Monmartre » 2014-05-10, 20:56

Dobry wieczór wszystkim! :)
Zwracam się do Państwa z problemem - muszę przeprowadzić lekcję w piątek klasie SP na temat opowiadania pod tytułem "Selekcja". Przyznam szczerze, że zdecydowanie lepiej pracuje mi się z dziećmi starszymi i nie mam za bardzo pomysłu, w jaki sposób poprowadzić tę lekcję. Czy mogłabym poprosić kogoś ze starszych i bardziej doświadczonych nauczycieli o kilka pomysłów? :)

Jeśli chodzi o moją wizję, to zaczęłabym zapytania uczniów, w jaki sposób rozumieją słowo "selekcja". Później zapytałabym, w jakich sytuacjach mają oni zły humor i w jaki sposób sobie z nim radzą. Następnie poprosiłabym o odpowiedź na pytanie, dlaczego Kacper był w złym nastroju. Wydaje mi się, że mogłabym poprosić o krótką charakterystykę poszczególnych bohaterów. Sądzę, że powinnam nawiązać do zagadnienia tolerancji - z czym kojarzy się uczniom to słowo, czy warto być tolerancyjnym i dlaczego. W ramach pracy domowej poprosiłabym o odpowiedź na pytanie, dlaczego sposób Kacpra na radzenie sobie ze złym humorem był niewłaściwy.

Co o tym wszystkim sądzicie? Pozdrawiam serdecznie :)
Załączniki
44.png
3.png
2.png
Bez tytułu.png

Wróć do „Przedmioty humanistyczne”