Co robi polonista we wrześniu?

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: lenaskaw » 2014-09-09, 16:02

Dziewczyny - NIE PODDAWAĆ SIĘ, a przede wszystkim nie pokazywać, że wam nie zależy. Róbcie swoje. Tak już jest, że czasem ciężko z tych naszych gimnazjalistów wykrzesać coś więcej lub minimum, ale to po prostu pokolenie "komputerowe", dla których wszystko jest głupie - zwłaszcza szkoła. Oczywiście zastrzegam sobie, że to nie dotyczy wszystkich... dzięki Bogu są wyjątki, którym chce się pracować i uczyć. To że się czasem nie odzywają może wynikać z tego że się wstydzą kolegów - znam to z własnego "podwórka". Wiem, ale nie powiem, bo się zaczną śmiać,że mi zależy.

ŚliwkiWczekoladzie
Posty: 12
Rejestracja: 2014-07-15, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: ŚliwkiWczekoladzie » 2014-09-09, 20:51

Zdecydowanie jestem zagubiona w tej rzeczywistości szkolnej, gdzie czwartoklasistów nadal traktuje się jak przedszkolaków, a gimnazjalistom odbiera się możliwość szerszego spojrzenia na istotne zagadnienia (a może jakby poznali jakiś temat głębiej to byliby bardziej zainteresowani? Być może zaczęliby współpracować?)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: koma » 2014-09-09, 21:33

ŚliwkiWczekoladzie pisze:gimnazjalistom odbiera się możliwość szerszego spojrzenia na istotne zagadnienia

Kto odbiera, Śliwkiwczekoladzie?? :D

ŚliwkiWczekoladzie
Posty: 12
Rejestracja: 2014-07-15, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: ŚliwkiWczekoladzie » 2014-09-09, 21:40

Czas odbiera, czas.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: Basiek70 » 2014-09-10, 00:54

linczerka pisze:Nie piszę sprawdzianu po III klasie, nie ma przymusu.


chyba że dyrektor przymusi, to jest
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: silije » 2014-10-08, 19:26

Wrzesień skończył się dawno. Jak wrażenia? Napiszcie coś, jak przetrwałyście do października.

Ja jestem trochę wystraszona ogromem umiejętności, które jeszcze muszę opanować. Była u mnie opiekunka stażu. Potem życzliwie, ale bardzo wnikliwie omawiała ze mną lekcję. Zwróciła uwagę, które dzieci nie powinny siedzieć razem, kto nie pisał i nie pracował na lekcji, a ja tego nie zauważyłam, no i takie różne szczegóły wychwycone przez doświadczonego nauczyciela. Ogólnie źle nie było, no ale mi ciągle umykają takie detale. Czy wszyscy zrozumieli i zapisali zadanie domowe. Czy udało mi się wciągnąć w tok lekcji mało aktywne dzieci. W tym momencie robienie tego wszystkiego naraz wydaje mi się strasznie trudne.

Pocieszam się, że prowadzenie samochodu jeszcze trzy lata temu wydawało mi się nie do nauczenia, a teraz jestem kierowcą z zamiłowania, uwielbiam trasy przez pół Polski. Może klasy też w końcu ogarnę. :?: :roll:

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: Melizabeth » 2014-10-08, 19:36

Silije, skoro to twój pierwszy rok pracy, to spokojnie. Po to jest opiekun stażu, żeby takie rzeczy podpowiedzieć. Będziesz wiedziała na co już zwracać uwagę. I zawsze wszystko lepiej widać, kiedy się samemu lekcji nie prowadzi, miałam dwa tygodnie temu praktykantkę i przy okazji obserwowania jej niedociągnięć zauważyłam własne :)

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: silije » 2014-10-08, 19:51

Dziękuję Melizabeth, że tak szybko coś mi odpisałaś, bo ja się naprawdę bardzo przejmuję. W tym tygodniu znów miałam parę rzeczy po raz pierwszy w życiu - oddałam pierwsze sprawdziany, pierwsi rodzice przyszli na mój dyżur na rozmowy, pierwsza hospitacja.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: Melizabeth » 2014-10-08, 20:48

Brrr, hospitacje to zło! :) Do tej pory się nimi stresuję, choć na szczęście teraz zdarzają się rzadko. Ale mi opiekunka stażu mówiła, że jej hospitacje nie mają mnie stresować, bo ona ma widzieć rozwój, a rozwoju być nie może bez błędów na początku ;) Gorzej, jak wizytuje dyrekcja, tam trzeba się wystrzegać błędów, ale opiekun zawsze coś ciekawego podpowie.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: silije » 2014-10-08, 21:43

Dyrekcja będzie u mnie w listopadzie.

silije
Posty: 168
Rejestracja: 2013-11-10, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: silije » 2014-10-28, 21:05

Moi uczniowie mają pierwszy wymierny sukces :jupi:
Zdobyliśmy dwa wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie literackim ogłoszonym przez Wydawnictwo Zakamarki :jupi:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co robi polonista we wrześniu?

Postautor: haLayla » 2014-10-28, 21:07

Gratuluję! :mrgreen:
<3


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”