podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agaaa
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: agaaa » 2014-08-30, 13:18

Drodzy Forumowicze pracujący z podręcznikami "Słowa na start"!

Szukam od kilku dni pomocy dydaktycznych do tej serii podręczników. Zarejestrowałam się na stronie wydawnictwa, przeszukałam księgarnie internetowe i nigdzie nie mogę znaleźć podręcznika/książki dla nauczyciela. W opisie serii wydawca wymienia te pozycje, ale nawet w ich księgarni nie są one dostępne. O co chodzi? Nie wydano ich jeszcze?

I druga sprawa... jako początkujący polonista chciałabym zapytać, jak wygląda sprawa z rozkładem materiału. Inny polonista powiedział mi, że mam się trzymać rozkładu zaproponowanego przez wydawnictwo. Czy w rzeczywistości wygląda to tak, że lecę z kolejnymi tematami wg rozkładu, czy może mogę już w ciągu roku dodawać lub rezygnować z jakichś tematów?

Bardzo proszę o pomoc.

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: lenaskaw » 2014-08-30, 13:38

Trzeba się zalogować i dzwonić do wydawnictwa na infolinię, bo tylko wtedy wyślą ci pomoce. Musisz też wysłać podpisaną przez dyr deklarację, wcześniej ci nie wyślą materiałów. Chyba, że dostęp na stronie, ale to po telefonie do wydawnictwa. Sama uczę z podręczników ale w gimnazjum i taka była kolejność działań. Powodzenia :mrgreen:

agaaa
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: agaaa » 2014-08-30, 14:06

Zarejestrowałam się, zadzwoniłam do wydawnictwa i od razu zapytałam o pomoce. Powiedziano mi, że zmieniły się jakieś ustawy (bla bla bla) i nie wysyłają już żadnych materiałów dla nauczycieli. Kupiłabym sama te podręczniki dla nauczyciela, ale nie są one nigdzie dostępne. :( :( :( A wrzesień właściwie już...

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: ejwa » 2014-08-30, 14:34

W których klasach będziesz uczyła??

agaaa
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: agaaa » 2014-08-30, 14:45

IV, V i VI

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: iluka » 2014-08-30, 15:04

agaaa pisze: Powiedziano mi, że zmieniły się jakieś ustawy (bla bla bla) i nie wysyłają już żadnych materiałów dla nauczycieli.
Oczywiście. Nie wiedziałaś?
agaaa pisze:Kupiłabym sama te podręczniki dla nauczyciela, ale nie są one nigdzie dostępne. :( :( :(
Co Ty pleciesz???
https://sklep.nowaera.pl/sklep/produkt/ ... owego.html
Dodaj do koszyka :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: lenaskaw » 2014-08-30, 15:27

Jej chyba chodziło o pomoce dla nauczyciela a one nie są dostępne w księgarni. A tak na marginesie jak masz dostęp do pomocy dla nauczyciela, które są na stronie wydawnictwa to są one takie same jakbyś dostała w formie książki.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: iluka » 2014-08-30, 16:35

No, fakt. :)
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego

Postautor: Grunt » 2014-08-30, 17:06

Nauczycielowi ta cała obudowa jest naprawdę pomocna, więc jeśli wydawnictwa nie mogą nimi obdarowywać nauczycieli, powinni oni mieć przynajmniej możliwość ich zakupu.

agaaa pisze:Czy w rzeczywistości wygląda to tak, że lecę z kolejnymi tematami wg rozkładu, czy może mogę już w ciągu roku dodawać lub rezygnować z jakichś tematów?


Przejrzyj uważnie ów rozkład, porównaj koniecznie z podstawą. Moim zdaniem należałoby go nieco pozmieniać. Wydaje mi się, że tematy poświęcone głoskom i sylabom itp. należałoby zrealizować gdzieś na początku roku, a nie jak sugerują autorzy programu na końcu. Rozkład, o który pytasz, zakłada również, że tematy poświęcone gramatyce są oddzielone od siebie w taki sposób, że pojawia się np. temat wprowadzający czasownik, by kolejny temat dotyczący tej właśnie części mowy pojawił się po 7. kolejnych lekcjach. Moim zdaniem, choć podkreślam, że tylko moim, to błąd. Warto podzielić sobie zagadnienia jakoś tematycznie z sobą. Jeśli wprowadzasz jakąś część mowy, to chyba warto omówić od razu ważniejsze zagadnienia danej części mowie poświęcone. Wiadomo, że przerywniki też są w porządku, ale raczej nie powinny być one zbyt obszerne.

Miej również na uwadze, że rozkład materiału zakłada dla każdej lekcji konkretną liczbę godzin (1 albo 2, choć najczęściej 1). Czasem może zdarzyć się sytuacja, że Twoje dzieciaczki nie od razu „złapią” temat i będziesz musiała poświęcić jemu jeszcze jedną godzinę.

Zauważ również, że rozkład materiału nie zawiera w sobie tematów poświęconych lekturom, które przyjdzie Ci omawiać z dziećmi. Na każdą z lektur musisz mieć zaplanowaną jakąś liczbę godzin. Najogólniej - uczono mnie, że rozkłady materiału są z całą pewnością pomocne i warto do nich zaglądać, ale trzymać się kurczowo już nie.

Pozdrawiam (jeszcze) wakacyjnie :)

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: lenaskaw » 2014-08-30, 17:46

Można spróbować skontaktować się z przedstawicielem, może on coś poradzi, choć w kontekście zmian - trudno powiedzieć.

agaaa
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: agaaa » 2014-08-30, 18:14

Tak, chodziło mi o pomoce dla nauczyciela. Podręcznika dla nauczyciela w formie elektronicznej też nie ma... Zastanawiam się, czy w ogóle istnieje.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: iluka » 2014-08-30, 18:31

agaaa pisze:Podręcznika dla nauczyciela w formie elektronicznej też nie ma... Zastanawiam się, czy w ogóle istnieje.
Ja też. Mam taki, ale z GWO. Nie słyszałam, żeby NE taki miała.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: ejwa » 2014-08-30, 18:38

Nowa era nie ma podręcznika w wersji dla nauczyciela, ja otrzymałam dodatkowo książkę z testami, scenariuszami niektórych lekcji, kartami prac uczniów dyslektycznych itp.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: iluka » 2014-08-30, 18:49

Nowa era nie ma podręcznika w wersji dla nauczyciela
No, czyli dobrze kojarzyłam :) agaaa, czy jesteś jedyna polonistka w tej szkole?
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

agaaa
Posty: 9
Rejestracja: 2014-08-30, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: pomorskie

Re: podręcznik "Słowa na start" i pomoce do niego - py

Postautor: agaaa » 2014-08-30, 19:17

agaaa, czy jesteś jedyna polonistka w tej szkole?


Nie, jest jeszcze ktoś, ale nie widziałam jeszcze tej osoby na oczy. Mam nadzieję, że uda nam się jakoś "dogadać".


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”